Alişverişten sonra fiş veya fatura almazsak ne olur

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
18,894
382
82
Makalenin Başlığı: Alişverişten Sonra Fiş veya Fatura Almazsak Ne Olur?

Bir alışveriş sırasında, satın almak için ödediğiniz parayı teslim almak için fiş veya fatura almanın çok önemli olduğunu herkes bilir. Ürününüzü satın aldıktan sonra, satıcıdan satın aldığınız ürünün ve ödediğiniz ücretin kanıtı olarak fiş veya fatura almak çok önemlidir.

Fiş veya Fatura Almamak Kimin İçin Risklidir?

Fiş veya fatura almamak, en çok alıcı için risklidir. Alıcı, satıcı tarafından ürününü satın almak için ödediği parayı kanıtlamak için fiş veya fatura almazsa, alıcının göstergesi yoktur ve alıcının satın almış olduğu ürünün ve ödediği ücretin kanıtı da yoktur.

Fiş veya Fatura Almamak İçin Ne Olur?

Fiş veya fatura almamak, alıcının satın aldığı ürünün ve ödediği ücretin kanıtını sağlamadığından, vergi dışında birçok durum için çok sorunlu olabilir. Örneğin, satın aldığınız ürün herhangi bir sorunla karşılaştığında, garantiyle ilgili olarak ya da ürünü iade ederken, kesinlikle fiş veya fatura gerektirilecektir. Ayrıca, fiş veya faturanız olmadan, ürününüzün garantisi de geçersiz olacaktır.

Fiş veya Fatura Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Satın alırken fiş veya fatura almayı unutmayın. Satıcı, satın aldığınız ürünün ve ödediğiniz ücretin kanıtı olarak fiş veya fatura vermelidir. Ayrıca, satın almadan önce ürünün garanti süresi hakkında bilgi edinin ve satıcıdan bu garantinin geçerli olduğunu doğrulayın. Satın alma sırasında da ürünün garanti sertifikasını alın. Satın alırken fiş veya fatura almazsanız, ürününüzün garantisi de geçersiz olabilir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü