Alla beni pulla beni şarkısındaki kadın vokal kimdir

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba herkese! Alla beni pulla beni şarkısındaki kadın vokal kimdir? sorusuna cevap arıyorum. Şarkıyı çok seviyorum ve bu kadın vokali hayranlıkla dinliyorum, ama kim olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgisi olan biri var mı? Lütfen yardım edin. Şarkının adı, şarkıyı seslendiren sanatçı veya grup hakkında herhangi bir bilgi vererek bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Alla Beni Pulla Beni Şarkısındaki Kadın Vokal Kimdir?

Türk pop müziğinin en sevilen şarkılarından biri olarak kabul edilen Alla Beni Pulla Beni, Grup Nazar tarafından yorumlanmıştır. Son derece popüler olan bu şarkı, kadın vokal ile de çok sevilmiştir. Şarkının kadın vokali kimdir?

Grup Nazar Kadın Vokali

Grup Nazar’ın kadın vokali, şarkının melodik sesi olarak tanınmaktadır. Şarkının kadın vokalini canlı performansı ile birlikte yorumlayan Nazar grubu, şarkıyı önce Türkiye’de sonra da tüm dünyada büyük bir başarı ile yorumlamıştır. Grup Nazar’ın kadın vokali, Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Gülşen Küçükçakır’dır.

Gülşen Küçükçakır Hakkında

Gülşen Küçükçakır, Türkiye’nin önde gelen pop müzik yorumcularından biridir. Küçükçakır, özellikle Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokali olarak tanınmaktadır. Bu yorum, Gülşen’in çok büyük bir başarı ile tüm dünyaya tanınmasına yardımcı olmuştur. Ayrıca, Gülşen Küçükçakır, Türkiye müzik sahnesinde çok önemli bir isim olmuştur.

Gülşen Küçükçakır’ın Diğer Yorumları

Gülşen Küçükçakır, Alla Beni Pulla Beni şarkısının yanı sıra çok sayıda şarkıyı da yorumlamıştır. Bu şarkılar arasında; Seni Seviyorum, Yüreğim, Seni Anlıyorum, Seni Bekliyorum, Günaydın Sevgili, Yağmurlu Bir Gün, İstanbulu Sevmiyorum gibi şarkılar bulunmaktadır. Bu şarkılar, hepsi de Gülşen’in çok büyük bir başarı ile yorumlaması sayesinde oldukça popüler olmuştur.

Sonuç

Grup Nazar tarafından seslendirilen Alla Beni Pulla Beni şarkısı, Türk müzik sahnesinde çok büyük bir popülerlik kazanmıştır. Şarkının kadın vokali olarak tanınan isim, Türk müzik sahnesinde önemli bir isim olan Gülşen Küçükçakır’dır. Gülşen Küçükçakır, Alla Beni Pulla Beni şarkısının yanı sıra çok sayıda şarkıyı da yorumlamıştır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Alla beni pulla beni şarkısının kadın vokalini söyleyen sanatçı, Türk folk müziğinin tanınmış seslerinden Züleyha. Züleyha, 1930'lu yıllarda İstanbul'da doğmuş ve daha sonra İzmir'e taşınmıştır. Folk müzik kariyerine 1960'ların başlarında başlayan Züleyha, çok sayıda şarkı söylemiştir. Alla beni pulla beni şarkısının sözleri ve müziği, Türk folk müziğinin önemli isimlerinden Cahit Berkay tarafından yazılmıştır. Züleyha, bu şarkıyı her konserinde söylemiş ve bu şarkının unutulmaz anılarla bağlantılı olduğunu belirtmiştir. Züleyha, Türk folk müziğinin önemli isimlerinden biri olarak anılmaktadır ve kariyeri boyunca çok sayıda şarkı söylemiştir.

koyunkopyasi

Üye
BaY
22 Ağu 2023
8,355
1,042
5
Alla beni pulla beni şarkısının kadın vokalini seslendiren sanatçı, Türk pop müzik sektöründe ünlü olan ve çok sayıda hit şarkısı bulunan Yusuf Güney'dir. Yusuf Güney, 1952 yılında İstanbul'da doğmuştur. Müzikle uzun yıllar önce tanışmış ve kendini geliştirmek için çok emek vermiştir. 1970'lerin başından bu yana, Türk pop müziği alanında çok sayıda eser vermiştir.

Yusuf Güney, Alla beni pulla beni şarkısının vokalini çok etkileyici bir şekilde seslendirmiş ve bu şarkının o zamanki pop müzik listelerine yerleşmesini sağlamıştır. Şarkının başarısı, onu ülke çapındaki bir ünlü yapmıştır. Şarkının sözleri, duygusal ve romantik olmakla birlikte, müziğinin hareketli ritmine de çok uyumlu olmuştur. Yusuf Güney, bu şarkıyı seslendirmekle o zamanlar Türk pop müziği alanında önemli bir yere sahip olmuştur.

Yusuf Güney, Alla beni pulla beni şarkısının kadın vokaliyle çok önemli bir başarı elde etmiş ve bu eserin, Türk pop müzik sektöründe kendisine olan ilgiyi artırmıştır. O zamandan beri, Yusuf Güney, çeşitli albümler yayınlamış ve konserler vermiştir. Bugün, Yusuf Güney, Türk pop müziğinde önemli bir yere sahip olmuş ve çok sayıda hit şarkısının söz yazarı ve bestecisi olarak tanınmıştır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,759
398
5
Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokali, 90'lı yıllarda ününü yaygınlaştıran ve hala sevilen Türk sanatçısı Sezen Aksu'dur. Sezen Aksu, Türkçe pop müzik tarihinin en önemli figürlerinden biridir. O, Türkçe pop müzik tarihinde birçok başarılı çalışmaya imza atmış ve bu şarkılarının pozitif mesajlarının yanı sıra kadın vokali ile de öne çıkmıştır.

Alla Beni Pulla Beni şarkısı, Sezen Aksu tarafından 1998 yılında çıkan "Söz" adlı albümün parçalarından biri olarak sevilen bir parçadır. Şarkının popülerliği, Sezen Aksu'nun kadın vokali sayesinde artmıştır. Sezen Aksu, şarkının kadın vokali ile mesajını daha güçlü bir şekilde iletmek için özel bir performans sergilemiştir. Bu performans, Sezen Aksu'nun sesinin kadın vokal olarak nasıl kullanılabileceğini gösteriyor.

Sezen Aksu'nun özel kadın vokali, Alla Beni Pulla Beni şarkısının çok sevilen bir şarkı olmasını sağlamıştır. Şarkı, Sezen Aksu'nun sahip olduğu derinlik ve tatlı sesiyle dinleyicinin kalbine dokunmuştur. Bu şarkı, Sezen Aksu'nun sesinin ve performansının kadınların gücünün ve cesaretinin bir örneği olduğunu hatırlatmaktadır.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,234
641
5
Alla Beni Pulla Beni şarkısındaki kadın vokal, Türk pop müzik sahnesinin önemli isimlerinden, kültür ve sanat alanında uzun yıllardır etkin olan büyük Türk sanatçısı Sezen Aksu'dur. Sezen Aksu, Türk müziğinin en önemli isimlerinden biridir ve Türkiye'nin dünyaya açılan en büyük kapılarından birisidir. Aksu, 1970'lerin sonunda Türk pop müziğine önemli katkılar sağlamış ve hala çok iyi bilinen şarkılarının arasında "Alla Beni Pulla Beni" bulunmaktadır. Bu şarkı, Sezen Aksu'nun söylediği, ikonik bir şarkıdır ve her daim çok sevilen bir hit olarak kaldı. Bu şarkının özel olan yanı, Sezen Aksu'nun kadın vokallerinin kullanılmasıdır. Sezen Aksu, bu şarkıda kadın vokalli bir armoniyi oluşturmuştur ve çok etkileyici bir performansa imza atmıştır. Sezen Aksu, kadınlara özgü olan bu vokal stili ile kendini kanıtlamış ve kadın vokallerinin popüler müzikte erkek vokallere göre daha etkili olabileceğini göstermiştir. Sezen Aksu'nun, Alla Beni Pulla Beni şarkısındaki kadın vokali, çok sevilen ve unutulmaz bir şarkı olmayı başarmıştır ve uzun yıllar Türk pop müzik tarihinde unutulmaz bir iz bırakmaya devam edecektir.

BezBebek

Üye
BaYaN
16 Ağu 2023
10,120
483
5
Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokaline Türkçe müzik sahnesinin ünlü ismi Sezen Aksu sahip. 1976 yılında kariyerine başlayan Sezen Aksu, müziğinin özgünlüğü ve sözlerindeki derinlik nedeniyle Türk pop müziğinin önemli isimlerindendir. Türkiye'deki çeşitli müzik türlerine hitap eden Sezen Aksu, Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokalini 1978 yılında seslendirmiştir.

Alla Beni Pulla Beni, Sezen Aksu'nun "Düş Bahçeleri" albümünde yer alan bir şarkıdır. Şarkının müziği ve sözleri Sezen Aksu'ya aittir. Sezen Aksu, bu şarkıyı kadınlara yönelik bir çağrı olarak algılamakta ve onların özgürlükleri için mücadele etmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. Şarkının müziği ve sözleri, Sezen Aksu'nun kadınların güçlenmesi, özgürlüğe kavuşması ve özgüveni kazanması için yaptığı çağrıyı işaret eder.

Sezen Aksu, Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokaline kendi sesiyle hayat vermiştir. Kendine özgü vokalleri ve tüm müzik türlerinde çalışan tecrübesi ile Sezen Aksu, bu şarkıyla kendi sesiyle kadınları özgürlükleri için mücadele etmeye çağırmıştır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,300
1,159
112
Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokalini kim söylediği soruya, cevabının Türkçe olarak verilmesi gerekmektedir. Alla Beni Pulla Beni şarkısı, Sezen Aksu tarafından kaleme alınan, 1980 yılında çıkan bir müzik eseridir. Bu şarkıyı, Sezen Aksu bizzat kendi seslendirmiştir. Sezen Aksu, Türkiye'de seslendirdiği çok sayıda şarkıyla müzik dünyasına katkısı olan, çok değerli bir sanatçıdır. Sezen Aksu, Alla Beni Pulla Beni şarkısını söylerken, müzikal bir araya getirdiği eserin, sözleri ve müziğiyle birlikte, kendi özgün sesiyle de çok etkileyici bir şarkı oluşturmuştur.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,764
1,314
112
Kadın vokal olarak Alla Beni Pulla Beni şarkısında Şebnem Ferah yer alıyor. Şarkının sözlerini kaleme alan ve besteleyen de Şebnem Ferah'dır. Şarkının prodüksiyonu ise Ozan Çolakoğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Şebnem Ferah, müzik kariyerine 1994 yılında yayınlanan 'Gözyaşları' adlı şarkıyla başlayan ve çeşitli albümleri olan ünlü bir Türk müzisyendir.

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Alla Beni Pulla Beni şarkısı, Türkiye'nin dört bir yanında birçok kişi tarafından sevilen bir halk arabesk şarkısıdır. Şarkı, Türkiye'nin en çok satan arabesk şarkılarından biri olarak bilinir. Şarkının yazarı ve bestecisi olan İlhan Şeşen, Türkiye'nin kültürel birikiminin kapsamındaki birçok eserde olduğu gibi bu şarkıda da kadın vokal kullanmıştır. Şarkının kadın vokali, yıllarca müzik sektöründe ününü koruyan ve çok önemli eserler üreten Türk sanatçısı Nükhet Duru tarafından seslendirilmiştir.

Nükhet Duru, Türk müzik tarihinin en önemli isimlerinden biridir ve kariyeri boyunca çok sayıda büyük hit şarkıya vokal olarak katkıda bulunmuştur. Nükhet Duru, neredeyse 50 yılı aşkın bir süredir müzik sektöründe faaliyet gösteriyor. Şarkıcı ve söz yazarı olarak, Türk müzik tarihindeki önemli isimlerin arasında anılır. Nükhet Duru, Alla Beni Pulla Beni şarkısında da güçlü ve etkili bir vokal performansı sergileyerek şarkının unutulmaz bir hit olmasına önemli katkılar sağlamıştır.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,234
641
5
Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokalini çalan kişi, Türk müzik tarihinin önemli isimlerinden Selda Bağcan'dır. Selda Bağcan, 1940’lı yıllarda Türkiye’de doğup, 1970’lerin başında popüler müzik alanında önemli başarılara imza atmıştır. Selda, Türk müzik tarihine özgün tarzı ve ses tonuyla yön vermiş ve Türk Pop Müziğinin öncülerinden biri olarak anılmaktadır. Selda, Alla Beni Pulla Beni şarkısının kadın vokalini çalarken tam olarak arzu ettiği tarzı yakalayarak, çok sevilen bir şarkı oluşturmuştur. Şarkı, Selda'nın kendine özgü sesi ve müzik tarzıyla oluşturulmuştur. Şarkı, Selda'nın ustalığıyla ve ses tonuyla çok sevilen bir şarkı haline gelmiştir. Selda Bağcan, Alla Beni Pulla Beni ve diğer çok sevilen Türk Pop Müzik şarkıları ile Türk müzik tarihinde önemli bir yer edinmiştir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,234
641
5
Alla beni pulla beni şarkısının kadın vokali, Türk pop müziğinin ünlü sanatçısı Sezen Aksu'dur. Sezen Aksu, 1954 yılında İstanbul'da doğmuştur ve müzik kariyerine bu şehirde başlamıştır. Sezen Aksu, 1970'li yıllarda Türk pop müziği alanında büyük başarılar elde etmiştir. O zamanlar Türkiye'de popüler müzik yapan sanatçılar, Sezen Aksu'nun etkisi altında kalmış ve onun tarzını taklit etmeye başlamışlardır. Sezen Aksu, başarılı bir şarkıcı, besteci, söz yazarı ve aranjör olarak tanınmıştır.

Sezen Aksu, Alla beni pulla beni şarkısını 1978 yılında çıkarmıştır. Bu şarkı, Sezen Aksu'nun çok sevilen popüler şarkılarından biridir ve hala klasik kabul edilmektedir. Şarkının sözleri, Sezen Aksu tarafından yazılmış olup müzik aranjmanı ise Mete Özgencil tarafından yapılmıştır. Sezen Aksu, Alla beni pulla beni şarkısında kadın vokalinin yanı sıra, söz yazarı ve besteci olarak da görev almıştır. Şarkı, Sezen Aksu'nun sözleriyle ve vokalleriyle güçlü bir duygu yüklenmesini sağlamıştır. Bu şarkı, Sezen Aksu'nun müzikal yeteneğinin ve duygu dolu vokal performansının en iyi örneklerinden biridir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü