Almanyada orta okul kaç yıl

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba,
Almanyada orta okul kaç yıl sürüyor? Ben Almanya da yaşamak istiyorum ve bu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Şu anda okulun ne kadar süreceğini öğrenmek için birçok yer aradım ama cevap bulamadım. Bu konuda çok yardıma ihtiyacım var, çünkü orta okul ne kadar sürerse, çocuklarımın okula başlamaları için o önceden hesaplanması gereken zamanı bilmek istiyorum. Lütfen Almanyada orta okulun kaç yıl sürüyor hakkında yardım edin.

Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,770
1,159
112
Almanya'da Ortaokul Kaç Yıl?

Almanya'da ortaokul, özellikle de kamu okullarında, çocukların hangi yaş grubunda okuma hakkına sahip olduklarını sormak için sık sorulan bir sorudur. Almanya'da ortaokul, çocukların 11 yaşından 16 yaşına kadar okuma hakkına sahiptir. Bu, liseye giriş yaşı olan 16 yaşının biraz ötesinde bir çağdır.

Ortaokul, Almanya'da genellikle 8 yıl sürer. Bu süre, bir öğrencinin 8. sınıfta tamamladığı ve liseye başladığı sınıfın öncesidir. Bu, ortaokul öğrencisinin 8. sınıfta tamamlaması gerekmektedir.

Bu süre, öğrencilerin okulun çeşitli alanları hakkında öğrenmeleri ve geliştirmeleri için yeterlidir. Örneğin, öğrenciler matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve edebiyat gibi farklı alanlar hakkında bilgi edinir. Ayrıca, öğrenciler düzenli olarak farklı dersler alırlar ve sınavlar yaparlar.

Bazı Alman okulları, öğrencilerin çeşitli seçimler yapmalarına izin verir. Bu seçimler, öğrencilerin okulun diğer alanlarına veya okulun diğer seçeneklerine yönelmesine izin verir. Örneğin, öğrenciler, çizim, resim veya müzik gibi seçimler yapabilir ve okulun çeşitli alanlarını geliştirebilir.

Almanya'da ortaokul öğrencileri, okul çağındaki diğer çocuklar gibi, çeşitli sosyal etkinliklere katılabilirler. Almanya'daki okullar, öğrencilerin okul çağındaki diğer çocuklarla etkileşime girmelerini teşvik eder ve öğrencilerin arkadaşlıklar kurmasını destekler.

Almanya'da ortaokul, çocukların 11 yaşından 16 yaşına kadar okuma hakkına sahiptir ve genellikle 8 yıl sürer. Bu, öğrencilerin çeşitli alanlar hakkında bilgi edinmeleri ve geliştirmeleri için yeterlidir. Almanya'da okullar, öğrencilerin çeşitli seçenekleri değerlendirmelerine izin verir ve öğrencilerin çeşitli sosyal etkinliklere katılmalarını teşvik eder.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)