Amerika Vietnam savaşı kim kazandı

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Merhaba arkadaşlar,
Amerika Vietnam savaşı kim kazandı? sorusuna cevap arıyorum. Bu savaş hakkında bilgim yok ve arkadaşlarımdan da yardım isteyemiyorum. İnternette araştırmalar yaptım ama kesin bir cevap bulamadım. Bu konuda deneyimli olan biri olarak, sizden bu soruya cevap aramam da yardım istiyorum.

Vietnam Savaşı hakkında size hangi bilgileri sunabilirim? Vietnam Savaşı ne zaman başladı? Bu savaş ne zaman sona erdi? Vietnam Savaşında Amerika ne yaptı? Vietnam Savaşında Amerika'nın ne kazandığı söyleniyor? Vietnam Savaşı kimin kazandığı hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

Çok teşekkürler.
Sorularıma cevap veren herkese öncelikle minnettarım.
 

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
20,346
1,247
112
Amerika Vietnam Savaşı: Kim kazandı?

Vietnam savaşı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Vietnam Demokratik Cumhuriyeti arasındaki uzun ve acı verici bir çatışmadır. Vietnam savaşı, ABD ve Çin arasında başlayan ve Çin'in Vietnam Demokratik Cumhuriyeti'ne destek vermesi nedeniyle ABD ve Vietnam arasında devam eden bir savaştı. Vietnam savaşı 1965-1975 yılları arasında devam etti.

Neden Vietnam Savaşı?

Vietnam savaşının kökeni, Vietnam'ın kuzeyinde komünist lider Ho Chi Minh'in komünist bir Cumhuriyet kurması ve Güney Vietnam'da ABD tarafından desteklenen Ulusal Özgürlük Cephesi'nin (Vietcong) rejimini taşıyıcı olmasına dayanmaktadır. ABD, Güney Vietnam'ın komünist rejiminin su yüzüne çıkmasını engellemek için ABD ordusunu Vietnam'a gönderdi.

Kim Kazandı?

Vietnam savaşı, ABD'nin 1975'te çekilmesinden sonra Vietnam Demokratik Cumhuriyeti tarafından kazanıldı. ABD, savaştan çok zarar gördü ve ordusu çok sayıda hayatını kaybetti. Vietnam savaşı, ABD'nin uzun ve kötü sonuçlu bir savaş olarak kalmaya devam edecek.

Sonuç

Vietnam savaşı, ABD ve Vietnam arasındaki çatışmanın ne kadar acımasız ve uzun süreli bir savaş olduğunu göstermektedir. Vietnam savaşı, Vietnam Demokratik Cumhuriyeti tarafından kazanıldı. ABD, savaştan çok zarar gördü ve ordusu çok sayıda hayatını kaybetti. Vietnam savaşı, ABD'nin uzun ve kötü sonuçlu bir savaş olarak kalmaya devam edecek.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü