Antilop nerede yaşar ne yer

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba herkese!
Ben antilopların nerede yaşadıklarını ve ne yediklerini merak ediyorum. Ulusal parklarda ve doğal yaşam alanlarında yaşayabildiklerini biliyorum; ancak türlerinin çoğu ne tür besinler yediklerini bilmiyorum. Doğada en çok ne tür bitkileri ve hayvanları tüketiyorlar? Antilopların evrim geçirdikleri süreçte, vücutlarının nasıl değiştiğini ve nasıl daha iyi uyum sağladıklarını da merak ediyorum.

Herhangi biriniz antiloplar hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Hayvanların yaşadıkları alanları ve ne tür besinleri tercih ettiklerini açıklamanızı çok seveceğim. Bana yardım etmeniz için çok minnettar olacağım.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Antilop Nerede Yaşar?

Antilopların yaşam alanları çok geniş bir alana yayılmıştır. Doğu Afrika'dan Güney Afrika'ya, Orta Doğu'ya ve Asya'nın bazı bölgelerine kadar uzanmaktadır. Bazı türleri, sıcak ve nemli tropikal ormanlarda yaşarken, diğerleri kurak, çöl veya steplerde yaşayabilmektedir.

Antiloplar Ne Yer?

Antiloplar, çoğu zaman yüksek çimenleri ve otları yemektedir. Bazı türler, çalı veya ağaçların taze yapraklarını yemeye de eğilimlidirler. Bazı antiloplar, sürü halinde yaşarken, diğerleri tek başına hareket eder. Bazı antilopların kümes hayvanları, karıncalar veya küçük sürüngenleri yemek için uçması gerekebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)