Arı en çok hangi çiçeği sever

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,826
1,256
112
Arıların Çiçek Tercihleri

Arılar, çeşitli bitkisi tohumlar ve bitkilerin polenlerini toplamak için önemli bir ökolojik fonksiyonu olan önemli bitki türleri ve çiçekleri seçerler. Çiçeklerin arılar tarafından seçilmesini sağlayan fiziksel özellikleri vardır. Bunlar arasında; renk, kokular, şekil ve tat. Arıların çiçek tercihleri arasında; elma, çilek, fındık, çörek otu, yonca, lale gibi bitkiler vardır.

Arıların Çiçeklerinin Doğal Özellikleri

Arıların çiçekleri toplamaları, çiçeklerin doğal özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Çiçeklerin renkleri, kokuları, şekilleri ve tatları arılar tarafından seçilir. Bu özelliklerin yanı sıra arıların çiçeklerin içerdikleri polenleri toplamaları için arıların çiçeklerin çok yoğun polen içermesini arzuladıkları da bilinmektedir.

Arıların En Çok Hangi Çiçeği Sever?

Arıların en çok hangi çiçeği sever? sorusuna cevap vermek için, arıların çiçek tercihlerinin ve çiçeklerinin doğal özelliklerinin dikkate alınması gerekmektedir. Arıların en çok hangi çiçeği sever? sorusuna en sık verilen cevap, elma, çilek, fındık, çörek otu, yonca ve laledir. Bunlardan elma ağaçlarının meyveleri, çilekler, fındık ağaçları ve çörek otları arılar tarafından en çok tercih edilen bitkiler arasındadır. Bunların yanı sıra laleler de arılar tarafından çok sevilen bitkiler arasındadır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü