Arı sokmasına hangi krem iyi gelir

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Arı Sokmalarının Nedenleri

Arı sokmaları, arıların insanlara saldırması ile ortaya çıkar. Arıların insanlara saldırmasının nedeni, onların kendilerini ve çevrelerini korumaya çalışmalarıdır. Arılar, kendilerini tehdit altında hissedince, insanlara saldırırlar. Arı sokmalarına yol açan başka bir neden de arıların çoğunlukla saldırgan olmaları ve insanlara saldırmak için çabuk hareket etmeleridir.

Arı Sokmalarının Tedavisi

Arı sokmalarından korunmak için, arıların saldırgan olmasını önlemek gerekir. Bunu yapmak için, arıların yakınında yiyecek veya arıları çeken diğer şeyleri kaldırmalısınız. Diğer bir önlem, arılara karşı tavır almak ve arıların yakınına yaklaşmamak olabilir. Ayrıca, arı sokmalarından korunmak için uygun koruyucu kıyafetler giyilmelidir.

Arı Sokmalarına Hangi Krem İyi Gelir?

Arı sokmalarına iyi gelen bir krem, antihistamin veya steroid içeren bir krem olabilir. Bu kremler, arı sokmalarına neden olan alerjik reaksiyonları azaltabilir. Ayrıca, arı sokmalarının etkilerini hafifletebilen anestezi merhemleri de kullanılabilir. Bunun yanı sıra, arı sokmalarına yönelik ağrı kesici ilaçlar da tavsiye edilebilir. Ancak, bu ilaçları kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü