Arıları ne rahatsız eder

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Arıları Ne Rahatsız Eder?

Arılar, çoğu çiftçinin, çiçek yetiştiricilerinin ve bitkisel ürünleri kullananların çok değerli arkadaşlarıdır. İyi ürün verimliliğine yardımcı olurlar ve çoğu zaman çok yardımcı olurlar. Ancak, arıların çoğu zaman rahatsız edilmesi gerektiği de bir gerçektir. Arıların çevresindeki bazı şeyler onları rahatsız edebilir. Bu makalede, arıları ne rahatsız edecek şeyler hakkında konuşacağız.

Gürültü ve Titreşim

Arılar, diğer hayvanlardan farklı olarak, gürültü ve titreşimleri algılama konusunda çok hassastır. Bilim insanları, arıların gürültüye ve titreşime karşı duyarlı olduklarını ve bu nedenle arıların çevrelerindeki gürültü ve titreşimlerden rahatsız olabildiğini keşfettiler. Arılar, küçük bir ses seviyesinde bile, rahatsız olabilirler. Gürültü ve titreşimler, arıların uçup çevrelerindeki arılarla haberleşmesini engelleyebilir.

Kötü Hava Koşulları

Hava koşulları arıların çekiciliği ve uçuşu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Arıların hava koşullarının kötü olması durumunda, arılar çok rahatsız olur ve bazen ölürler. Soğuk, sıcak, yağmurlu ve rüzgarlı hava koşulları arıların uçuşlarını engeller ve arıların çevresindeki arılarla haberleşmesini de engelleyebilir.

Böcek İlaçları ve Pestisitler

Böcek ilaçlarının ve pestisitlerin arılar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Böcek ilaçları ve pestisitler arıların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bazı böcek ilaçları arıların arılarla haberleşmesini engelleyebilir ve arıların çevresindeki arıları rahatsız edebilir.

Özet

Arıların çevresindeki bazı şeyler arıları rahatsız edebilir. Gürültü ve titreşimler, kötü hava koşulları ve böcek ilaçları ve pestisitler arıların uçuş ve haberleşme yeteneklerini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunlar arıları rahatsız eden şeylerdir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü