Arıların yaşadığı yer neresidir

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
ınız.

Arılar çoğunlukla kovandaki arıların yaşadığı bir yerdir. Kovanda arılar genellikle çiçek tohumlarından veya çiçek özlerinden yapılır. Arıların büyük bir kısmı kovanlarda yaşar, ancak bazıları da evlerde, binalarda veya ağaçlarda yaşar. Bazı arılar da yeryüzündeki en soğuk yerler olan buzullarda yaşar.

Arıların çiçeklerden topladığı nektar, onların temel besin kaynaklarından biri olup, ayrıca arıların ürettiği bal da insanların beslenmesinde kullanılır. Arılar ayrıca çiçek özlerini toplayarak polen taşırlar ve böylelikle çiçekler arasında tohumları taşırlar. Arıların çiçeklerden topladığı nektar, onların temel besin kaynaklarından biri olup, ayrıca arıların ürettiği bal da insanların beslenmesinde kullanılır. Arılar ayrıca çiçek özlerini toplayarak polen taşırlar ve böylelikle çiçekler arasında tohumları taşırlar.

Arıların çoğu kovanda yaşar, ancak bazıları da evlerde, binalarda veya ağaçlarda yaşar. Bazı arılar da yeryüzündeki en soğuk yerler olan buzullarda yaşar. Arıların çoğu kovanda yaşar, ancak bazıları da evlerde, binalarda veya ağaçlarda yaşar. Bazı arılar da yeryüzündeki en soğuk yerler olan buzullarda yaşar.
 
  • Like
Reactions: Gulbahar

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü