Arının soktuğu yere Işenir mi

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Arının soktuğu yere Işenir mi?

Işenir mi? Arı pirelerinin soktuğu yere işenir mi sorusu çok yaygın olarak sorulmaktadır. İşte arı pirelerinin soktuğu yere işenir mi? sorunun cevabı.

Arı pireleri, arıların ürettiği toksik bir maden olan karbonmonoksit gazı ile beslenir. Bu gaz, arının soktuğu yere işenir mi? sorusuna evet cevabı vermektedir. Çünkü karbonmonoksit, kısa sürede toksik bir maddeden üretilir ve bu toksik madde, arının soktuğu yere işenir.

Arı pirelerinin toksik madde ile soktuğu yere işenmemesinin tek nedeni, arının nefes almasını engelleyen sıvıların orada saklanmasıdır. Bu sıvılar, arının soktuğu yere işenemez veya nefes almasını engeller.

Kısacası, arının soktuğu yere işenir mi? sorusuna evet cevabı vermektedir. Ancak arıların nefes almasını engelleyen sıvıların ya da diğer toksik maddelerin orada saklanması durumunda, arıların soktuğu yere işenemeyecekler. Bu nedenle arıların soktuğu yere işenir mi? sorusuna evet cevabı vermek mümkün değildir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü