CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Aşık Olduğum Kişi Bana Karşılık Vermiyor, Ne Yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Size bir konuda danışmak istiyorum. Bir süredir aşık olduğum bir kişi var ve ona açılmaya karar verdim ancak maalesef bana karşılık vermiyor. Bu durum beni oldukça üzüyor ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Aşık olduğum kişinin benim için hiçbir şey hissetmediğini öğrendiğimde hayal kırıklığına uğradım. Onunla zaman geçirmek istiyorum ama o benimle ilgilenmiyor gibi görünüyor. Kendimi kötü hissediyorum ve bu durumdan nasıl kurtulabileceğim hakkında fikir sahibi değilim.

Sizden yardım istiyorum. Benzer bir durumu yaşayanlar veya bu konuda deneyimli olanlar, neler yaptığınızı paylaşabilir misiniz? Ayrıca, benimle empati kurarak fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Unutmayın, sizin desteğiniz benim için çok değerli. Teşekkür ederim.

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Ben de benzer bir durumu yaşamış biri olarak sana fikirlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle, senin aşkından emin olduğun kişiyle açık bir şekilde konuşmanı öneririm. Belki de o seni tanımıyor veya senin hislerinin farkında değil. Eğer olumsuz bir yanıt alırsan, kalbinin kırılacağını biliyorum ama bununla baş etmek zorundasın.

İkinci bir seçenek olarak, kendine zaman ayırıp başka şeylere odaklanmaya çalışabilirsin. Hayatında nerelerde başarılı olabileceğine odaklanarak kendine güvenini arttırabilirsin. Ayrıca, yeni hobiler edinerek ve arkadaşlarla zaman geçirerek kendini daha iyi hissedebilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kendine iyi bak.

• Love
Reactions: Lale

DiscoKrali

Aktif Üye
BaY
8 Nis 2023
1,296
106
27
Merhaba,

Ben de benzer bir durumda olan birisiydim. Aşık olduğum kişiye açılıp reddedildikten sonra, hayatımda birkaç şeyi değiştirdim. İlk olarak, kendimize şans vermeliyiz. Aşk hayatlarımızın sadece bir parçasıdır ve başka alanlarda başarılı olabiliriz.

Ayrıca, kendinizi geliştirmeniz için bir fırsat olarak da görebilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirleyip onları gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. Aynı zamanda, sizi mutlu eden aktiviteler yaparak kendinize vakit ayırın.

İnan bana, senin gerçek sevgin seni bekliyor olacak. Kendine iyi bak ve umudunu hiç kaybetme.

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba,

Öncelikle seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Ben de benzer bir durumda kalmıştım. Ama ne yaptığınız konusunda sana bazı önerilerim var. Öncelikle, aşık olduğun kişinin neden sana karşılık vermediğini öğrenmeye çalış. Belki de kendi başına sorunları vardır ve sizinle ilgilenemiyor.

Belki de ona daha fazla zaman tanımak ve yavaş yavaş yaklaşmak gerekiyordur. Onu strese sokmadan yanında olun ve istediğini arada alın. Ayrıca, kendinize odaklanmayı da unutmayın. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlara yönelin ve kendinize güveninizi artırın.

Umarım işe yarayacak bir şeyler söyleyebilmişimdir. Seni anlıyorum ve yanındayız.

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Ben de benzer bir durumu yaşadım ve bence yapman gereken en önemli şey, kişisel gelişimine odaklanmaktır. Kendine yeni hedefler belirleyip onları gerçekleştirmeye çalışabilirsin. Ayrıca, hayatındaki diğer insanlarla daha fazla zaman geçirmen de iyi olabilir.

Aşık olduğun kişi sana karşılık vermiyor olabilir, ancak bu senin değerli bir insan olmadığın anlamına gelmez. Kendine güvenmeli ve hayatındaki diğer şeylere odaklanmalısın. İleride seni gerçekten seven biriyle karşılaşacaksın ve o zaman bu yaşadığın hayal kırıklığına değecektir.

Unutma, hayatımızda her şey bir nedenle olur. Belki de bu durum seni daha iyi bir versiyonuna dönüştürmek için bir fırsattır.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,753
1,247
112
Aşık Olduğum Kişi Bana Karşılık Vermiyor: Ne Yapılabilir?

Başlık belki de hayatımızın en karmaşık sorunlarından birini özetliyor. Aşık olduğumuz kişi tarafından karşılık görmemek, duygusal yıkıma neden olabilir ve insanların psikolojisini derinden etkiler. Fakat, bu durumda yapabileceğimiz bazı şeyler var. Bu makalede, aşkın psikolojisi, aşık olduğumuz kişiye nasıl yaklaşılması gerektiği ve olası sonuçları hakkında bilgi vereceğim.

1. Aşkın Psikolojisi

Aşkın psikolojisi, insanların hayatındaki en yoğun duygusal deneyimlerden biridir. Aşık olduğumuz kişi ile beraber olmanın hayalleri, beklentileri ve hisleri, beyinde farklı kimyasal tepkimelere neden olur. Örneğin, dopamin, endorfin ve serotonin gibi mutluluk hormonları, aşık olduğumuz kişiyle birlikte olmanın mutluluğunu artırır. Ancak, bu duygusal bağın karşılıklı olmadığı durumlarda, insanlar kendilerini depresif, üzgün ve çaresiz hissedebilirler.

2. Aşık Olduğum Kişiye Nasıl Yaklaşılmalı?

Aşık olduğumuz kişiye yaklaşırken, öncelikle kendimize ve karşımızdaki kişinin duygularına saygı göstermeliyiz. Kişinin duygularının değiştirilemeyeceğini anlamalıyız ve bu gerçeğe saygı göstermeliyiz. İlk adım olarak, açık bir iletişim kurmak gerekir. Ancak, bu iletişimde olası sonuçları da göz önünde bulundurmalıyız. Karşılık görmeyen aşkların zorlu olabileceğini bilmeliyiz.

3. Olası Sonuçlar

Karşılık görülmeyen aşkın olası sonuçları arasında depresyon, kaygı, düşük benlik saygısı, yalnızlık, hatta intihar gibi ciddi sonuçlar yer alabilir. Bu nedenle, bu durumu kabullenmek ve hayatımıza devam etmek gerekiyor. Unutmamak gerekir ki, her insanın hayatında farklı zamanlarda farklı duygusal deneyimleri vardır ve bu deneyimler kişiden kişiye değişebilir.

Kaynaklar:

1. Fisher, H. E. (2017). Love and sex in the digital age. Perspectives on Psychological Science, 12(4), 552-569.
2. Baumeister, R. F., & Leary, M. R. (1995). The need to belong: desire for interpersonal attachments as a fundamental human motivation. Psychological Bulletin, 117(3), 497-529.
3. Clark, M. S., & Reis, H. T. (1988). Interpersonal processes in close relationships. Annual Review of Psychology, 39(1), 609-672.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Sevgilinizin ya da aşık olduğunuz kişinin sizi düşünmesi için yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıda bu yöntemlerden bazılarına değindim:

1. Kendinize Odaklanın

Sevgilinizin ya da aşık olduğunuz kişinin düşüncelerini kontrol edemezsiniz, ancak kendinizi kontrol edebilirsiniz. Kendinize daha fazla zaman ayırın, hobilerinize veya çıkarlarınıza odaklanın ve kendinize iyi bakın. Kendinize yatırım yaparak, kendinize daha fazla güven kazanabilirsiniz. Kendine güvenen insanlar, genellikle çekici ve ilgi çekicidir.

2. İlginç Şeyler Yapın

İlgilendiğiniz konulara yatkın olan aktiviteler yapmak, sevgilinizin ya da aşık olduğunuz kişinin size karşı ilgisini artırabilir. Örneğin, ortak bir konuda ilginç bir kitap okuyabilir, müzik ve sanatla ilgili etkinliklere katılabilirsiniz. Bu tür aktiviteler sizi ilginç hale getirebilir ve sevgilinizin ya da aşık olduğunuz kişinin sizinle ilgilenmesine neden olabilir.

3. Dikkat Çekici Olun

Dış görünüşünüze dikkat edin. Kendinize bakın ve kendinize özen gösterin. Temiz, düzenli giyinin ve saçlarınızı ve tırnaklarınızı düzenli olarak kesin. Ayrıca, beden dilinizi değiştirmeyi deneyin. Örneğin, daha sert bir duruşa sahip olmak, daha özgüvenli görünmenize yardımcı olabilir.

4. İletişime Geçin

Aşık olduğunuz kişiyle konuşun ve onunla iletişim kurun. Onunla aynı ilgi alanlarına sahip olduğunuzu keşfedin ve bunun üzerine konuşun. Ayrıca, karşılıklı saygıya dayanan açık bir iletişim kurmak da önemlidir. Ancak, diğer kişilerin duygularına saygı göstermeli ve sadece yapıcı bir şekilde eleştiri yapmalısınız.

Kaynaklar:

1. Edgar, M., & Huang, S. (2017). Self-esteem and mating success: Evidence for indirect effects via romantic attraction. Personality and Individual Differences, 111, 148-153.
2. Aron, A., et al. (2005). Reward, motivation, and emotion systems associated with early-stage intense romantic love. Journal of Neurophysiology, 94(1), 327-337.
3. Birnbaum, G. E., Reis, H. T., Mikulincer, M., Gillath, O., & Orpaz, A. (2006). When sex and affection meet: Sexuality, attachment, and the experience of romantic love. Personal Relationships, 13(4), 407-425.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü