Asteriks işareti nasıl yapılır

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Merhaba,

Asteriks işareti nasıl yapılır? sorusunu sormak istiyorum. Bu işareti bilgisayar klavyesinde nasıl yazabilirim? Bilgisayar klavyesinde asteriks işareti yazmak için hangi tuşları kullanmalıyım? Bu işareti nasıl yazıp, nasıl kullanılabileceğini öğrenmek istiyorum. Bana yardım edebilecek herhangi bir forum kullanıcısı varsa sevinirim.

Teşekkürler.
 

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,106
1,256
112
Asteriks işareti nedir?

Asteriks işareti (*), aynı zamanda yıldız işareti olarak da bilinir. Dünyada çok yaygın olarak kullanılan bir imleç, arama motorlarında arama yapmak ve metin içinde özetlemeler oluşturmak için kullanılır.

Asteriks işareti nasıl yapılır?

Asteriks işareti, genellikle bir tuşa basılarak oluşturulur. Bilgisayarda, asteriks işareti basılacak tuş basit bazı yönergeleri izleyerek oluşturulabilir.

Windows tuşu veya Mac tuşu, arama motorlarında arama yapmak için kullanılan asteriks işareti tuşudur.

Metin içinde asteriks işareti oluşturmak için, genellikle Shift tuşu ile birlikte 8 tuşuna basılır.

Bu, asteriks işaretini metin içine eklemek için kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Asteriks işaretinin kullanımı

Asteriks işareti farklı amaçlar için kullanılabilir. Bunlar arasında arama motorlarında arama yapmak, metin içinde özetlemeler oluşturmak ve web sayfalarına bağlantı eklemek.

Arama motorlarında arama yapmak için, arama bağlacının sonuna bir asteriks işareti ekleyin ve arama motoruna aradığınız terimleri girin. Arama motoru, asteriks işaretinden önceki herhangi bir terimle başlayan ve asteriks işaretinden sonraki herhangi bir terimle biten tüm sonuçları gösterecektir.

Metin içinde özetlemeler oluşturmak için, asteriks işareti kullanılabilir. Özetlemelerin arasına asteriks işaretleri ekleyerek, özetlemelerin daha belirgin hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Web sayfalarına bağlantı eklemek için de, asteriks işareti kullanılabilir. Bağlantıyı göstermek için, bağlantının başına ve sonuna bir asteriks işareti ekleyin.

Asteriks işaretinin önemi

Asteriks işareti, arama motorlarından ve web sayfalarından daha verimli arama sonuçları elde etmek için kullanılabilecek önemli bir imleçtir. Ayrıca, metin içinde özetlemeler oluşturmak ve web sayfalarına bağlantı eklemek için de kullanılabilir. Asteriks işareti, dünyada çok yaygın olarak kullanılan bir imleçtir.
 

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Asteriks işareti, klavye üzerinde bulunan Shift tuşu ile birlikte basılan 8 tuşuyla yapılır. Genellikle kullanıcıların mesajlarında veya forum sitelerinde, kullanıcıların özel bilgilerini korumak için kullanılır. Örneğin, kredi kartı numarası veya diğer özel bilgileri gizlemek için, asteriks işareti kullanılır. Güvenlik için, asteriks işareti sadece görünüş olarak gizlenen bilgileri gizlemeye yarar. Bu bilgilerin gerçekte gizli olduğunu anlamak için, güvenlik protokollerine uyulması gerekir.
 

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Asteriks işareti (*) genelde bir metin içerisinde anahtar kelime olarak kullanılan ve bir şeyin önemini vurgulamak için kullanılan bir işaret olarak tanımlanır. İçerik oluştururken, kalıplaşmış yazı türleri arasında çok kullanılan bir simge olarak kabul edilir. Genellikle kullanıcıların metin içerisinde dikkat çeken ve göz alıcı kelimeler için kullanılır.

Örnek olarak, bir yazı içerisinde bazı kavramların önemini vurgulamak veya kullanıcıları doğru yönlendirmek için asteriks işareti kullanılabilir. Ayrıca, metinlerdeki farklı kısımları vurgulamak için de kullanılabilir.

Asteriks işaretinin kullanımı, genellikle HTML, CSS veya Javascript gibi web dil ve teknolojilerinde kodlama için kullanılır. HTML içeriklerinde, kelimeleri kalınlaştırmak veya vurgulamak için asteriks işaretleri kullanılır. CSS’de ise asteriks işareti, içerikleri kırmızı renge boyamak veya kalınlık veya italik gibi özellikleri değiştirmek için kullanılır.

Ayrıca, asteriks işareti, forum sitelerinde mesajları veya yorumları vurgulamak için de kullanılabilir. Özel mesajlar için kullanılan veya özel olarak kullanılan kelimelerin önemsiz olarak işaretlenmesi için de asteriks kullanılabilir.

Kısacası, asteriks işareti, web sayfalarındaki içeriği vurgulamak, kodlamak veya özel mesajları vurgulamak için çok yaygın olarak kullanılan bir simgedir.
 

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Asteriks işareti, bilgisayar üzerinde çoğu zaman yaygın olarak kullanılan bir çoklu karakterdir. Genellikle, yazıdan önce ve sonra koyulan üç veya daha fazla asteriks karakteri arasında bulunan metinler, özellikle forum sitelerinde ve sosyal medya platformlarında kalın bir biçimde görüntülenir.

Kullanımı oldukça kolaydır. Yazıyı veya metni, üç veya daha fazla asteriks arasına almak için (örnek: *Metin*) işaretini kullanmanız yeterlidir. Birkaç asteriks arasına alınan metnin başında ve sonunda bulunan asteriks işaretleri, metni kalın şekilde gösterir.

Asteriks işareti, kullanıcıların kendi metinlerini vurgulamalarını, diğer kullanıcıların dikkatini çekmek için kullanılabilecek kullanışlı bir yöntemdir. Diğer taraftan, yalnızca metni kalın şekilde göstermek için de kullanılabilir. Ayrıca, metinler arasında aralıklar sağlamak veya bir başlığın altına alt başlıklar veya notlar eklemek gibi farklı amaçlarla da kullanılabilir.
 

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
19,754
1,159
112
Asteriks işareti, bilgisayarlarda kullanılan bir sembol veya karakterdir. Genelde, özel bilgilerin gizli tutulması için kullanılır. Örneğin, kimlik numarasının bir kısmını saklamak istediğinizde, sayının yerini asteriksler ile doldurabilirsiniz. Ayrıca, forum sitelerinde de kullanılır; gönderilerinizi gizlemek veya diğer kullanıcıların yerine kendi adınızı yazmak için. Asteriks işareti, klavyede bulunan çarpı tuşuna basılarak oluşturulur.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Asteriks işareti bir sekme veya tuş kombinasyonu ile yapılır. Örneğin, Windows sistemlerde, asteriks işareti yazmak için, “Ctrl + 8” tuşlarının bir arada basılması gerekmektedir. Mac bilgisayarlarda ise, asteriks işareti yazmak için, “Shift + 8” tuşlarının bir arada basılması gerekmektedir.

Ayrıca, bazı bilgisayar programları, asteriks işareti yazmak için özel kısayollar içermektedir. Örneğin, Microsoft Word programında, asteriks işaretini yazmak için “Ctrl + L” tuşlarının basılması gerekir. Bununla birlikte, bazı programlar, asteriks işareti için özel bir tuşa sahiptir.

Bir diğer yol da, asteriks işaretini bir klavyeden el ile yazmaktır. Bu durumda, asteriks işareti, klavyede bulunan “Shift + 8” tuşlarının basılmasıyla elde edilir.

Son olarak, asteriks işareti yazmak için, bazı web siteleri veya metin düzenleme programlarının arayüzlerinde, özel bir simge veya sembol düğmesi vardır. Bu durumda, asteriks işaretini yazmak için, bu simge veya sembol düğmesine tıklamak yeterlidir.

Sonuç olarak, asteriks işareti, klavyeden, özel tuş kombinasyonları ile veya özel simgeler veya semboller aracılığıyla elde edilebilmektedir. Bu işaret, genellikle, metin düzenleme programlarında, internet ortamında veya harflerin yer değiştirilmesinde kullanılmaktadır.
 

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
12,221
398
5
Asteriks işareti, çoğu bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılan bir karakterdir. Genellikle yazılı metinlerde veya arayüzlerde kullanılır. Örneğin; yazılı metinlerde kullanıcıların farklı kelimelerin arasında asteriks işareti koyarak veya arayüzlerde asteriks işareti kullanarak geçişleri kolaylaştırmak için.

Asteriks işareti Türkçe olarak yıldız anlamına gelmektedir. Yazılı metinlerde, kullanıcılar asteriks işareti kullanarak verilen bilgiyi vurgulayabilirler. Örneğin; “**Önemli bilgi**” gibi. Bu, okuyucuya metnin içindeki önemli bir bilginin olduğunu anlamasını sağlar. Ayrıca, asteriks işareti, bir paragrafın sonuna konulabilir. Bu, metnin sonunun vurgulanmasını sağlar.

Arayüzlerde ise, asteriks işareti kullanılarak, kullanıcıların bir sayfadan diğer sayfaya geçiş yapmasına izin verilir. Bu, kullanıcıların arayüzü kullanarak birbirleri arasında geçiş yapmasını kolaylaştırır. Kullanıcılar, geçiş yaparken, asteriks işareti ile etiketlenmiş olan linkleri tıklayarak sayfalar arası geçiş yapabilirler.

Son olarak, asteriks işareti, çoğu forum sitesinde kullanılan bir karakterdir. Kullanıcılar, özel mesajlarını gönderirken asteriks işareti kullanarak kimliklerini gizleyebilirler. Aynı zamanda, forum kullanıcıları, sözlerini ve yorumlarını asteriks işareti ile gizleyebilirler. Bu, forum kullanıcılarının güvenliğini sağlar.

Asteriks işareti, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir karakterdir. Yazılı metinlerde ve arayüzlerde, asteriks işareti kullanılarak bilgiler vurgulanabilirken, forum sitelerinde ise gizlilik sağlanabilmektedir. Bu, kullanıcıların kendilerini güvenli hissetmelerini sağlar.
 

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü