Atılım Üniversitesi Devlet mi özel mi

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba arkadaşlar,

Atılım Üniversitesi hakkında bilgi almak istiyorum. Devlet mi özel mi olduğu hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak istiyorum. Bu konuda aranızda bilgi olanlar veya bu konu hakkında araştırma yapanlar varsa lütfen beni izah edin.

Atılım Üniversitesi, 1985 yılında kurulmuş olan Türkiye'nin ilk özel üniversitesi olarak bilinmektedir. Ancak, üniversitenin devlet üniversitelerinden farklı olarak özel üniversiteler arasında sayıldığı konusunda da bir karışıklık olduğunu duydum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Atılım Üniversitesi hakkında ne kadar çok bilgi edinirsem o kadar iyi olacak. Üniversite hakkındaki görüşleriniz ve bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Bana yardımcı olacak konu hakkında katkıda bulunacak herkese ne kadar teşekkür etsem azdır.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Atılım Üniversitesi Devlet mi özel mi?

Atılım Üniversitesi, Ankara'da bulunan büyük bir üniversite kampüsüdür. Atılım Üniversitesi, Ankara'da eğitim almak isteyen öğrencilere çeşitli seçenekler sunan bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, bir devlet üniversitesi mi yoksa özel bir üniversite mi? Bu soruya cevap aramak için öncelikle Atılım Üniversitesi'nin ne olduğunu araştırmamız gerekiyor.

Atılım Üniversitesi, Ankara'da bulunan bir üniversitedir. Üniversite, Akademik İlimler Yüksek Okulu, İşletme Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Mühendisliği Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi ile Turizm ve Otelcilik Fakültesi gibi çeşitli fakültelerden oluşmaktadır. Atılım Üniversitesi, eğitim almak isteyen öğrencilere çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti tarafından kurulmuş ve çoğunlukla devlet tarafından finanse edilen bir üniversitedir. Üniversite, devlet tarafından çeşitli kamu hizmetleri, araştırma ve geliştirme faaliyetleri, sosyal etkinlikler, eğitim ve öğretim faaliyetleri gibi birçok alanda desteklenmektedir. Bununla birlikte, üniversitenin kendi yönetimini sağlamak için özel sektörden gelen kaynaklardan da gelir elde etmesi gerekmektedir.

Şu anda, Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Üniversite, devlet tarafından finanse edilmekte ve üniversite yönetimi de devlet tarafından sağlanmaktadır. Bununla birlikte, üniversite, özel sektörden gelen kaynaklarla da gelir elde etmekte ve kendi yönetimini sağlamaktadır.

Sonuç olarak, Atılım Üniversitesi, hem devlet tarafından finanse edilen bir üniversite hem de özel sektörden gelen kaynaklarla gelir elde eden bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversite olarak kabul edilmektedir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Atılım Üniversitesi, Ankara'daki üniversiteler arasında kurulmuş olan bir özel üniversitedir. Kuruluşundan bu yana, öğrencilere üstün eğitim ve öğretim kalitesi sunmuştur. Atılım Üniversitesi, ülkedeki özel üniversiteler arasındadır ve kaliteli eğitim, araştırma ve öğretim etkinlikleri ile ün salmıştır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin çalışmalarına öncelik vermektedir ve öğrencilerinin kariyer başarılarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli eğitim, araştırma ve öğretim etkinlikleri düzenlemektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin öğrenme süreçlerini desteklemek ve kaliteli eğitim almalarını sağlamak için son derece ciddi çalışmalar yapmaktadır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Atılım Üniversitesi bir özel üniversitedir. Türkiye'deki diğer özel üniversiteler ile karşılaştırıldığında, Atılım Üniversitesi, kaliteli eğitim, modern eğitim teknolojileri ve araştırma odaklı yaklaşımı ile öne çıkmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerine karşı sorumluluklarının farkındadır ve öğrencilerinin başarısını desteklemek için çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Üniversitenin öğretim kadrosunda bulunan öğretim üyeleri, öğrencilerinin akademik başarılarını artırmak için uzmanlık alanlarının derinliklerini kullanmaktadır. Ayrıca, Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin kişisel gelişim ve sosyal yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için pek çok kültürel, sanatsal ve spor etkinlikleri organize etmektedir.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin ilk ve tek özelleştirilmiş üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Özelleştirme, üniversitenin kanunları ve yönetimsel kurallarını belirleyen bir üniversite kuruluşu tarafından gerçekleştirilen bir süreçtir. Atılım Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kurulmuş bir özel üniversitedir. Kuruluşunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kabul edilen kuralların yanı sıra, üniversite yönetiminin özel kuralları da yer almaktadır.

Atılım Üniversitesi, özelleştirme sürecinin sonucunda, özel üniversite statüsüne sahip olmuştur. Bu statü, üniversiteye özgürlük ve bağımsızlık sağlamaktadır. Üniversite, özgürlük ve bağımsızlığını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurallarına ve yönetmeliklerine tamamen bağlı olarak kullanmaktadır. Atılım Üniversitesi, üniversitenin özelleştirilmesinin ardından, özel üniversite hükümleri ve özel üniversite yönetmelikleri gibi önemli belgeler de benimsemiştir.

Atılım Üniversitesi, üniversite öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından kullanılan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, sağlık, bilgi teknolojileri, eğitim ve öğretim, sosyal hizmetler, kültür ve sanat gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Atılım Üniversitesi, tüm öğrencilere ve öğretim üyelerine kaliteli eğitim ve öğretim hizmeti sunmak için gerekli olan kaynakları sağlamaktadır. Üniversite, tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin her türlü eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversitedir. Üniversite, Ankara'da kurulmuştur ve kurucusu Erol Ünverdir. Üniversite, lisans ve yüksek lisans programlarıyla eğitim-öğretim vermektedir. Üniversite, öğrencilerin akademik gelişimlerini desteklemek için çeşitli aktiviteler düzenlemektedir. Öğrenciler, Atılım Üniversitesi'nde ücretsiz olarak katılabilecekleri çeşitli sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin yanı sıra, kariyer geliştirme programlarına da katılabilirler. Üniversite ayrıca öğrencilere İngilizce öğrenme fırsatları da sunmaktadır. Üniversite, kurumsal ve bireysel sponsorları sayesinde öğrencilere burslar da vermektedir. Son olarak, üniversite öğrencilerine, özgüven geliştirmelerini ve kariyer hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için gerekli desteği de vermektedir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversitedir. Üniversitemiz, Ankara'da bulunan Güzelbahçe bölgesinde konuşlanmıştır. Üniversitemiz, üniversite eğitimleri, öğretim ve araştırmalar ile öğrenci ve toplum hizmetleri konularında hizmet sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, güvenilir öğrenme ortamı ve nitelikli öğretim kadrosu ile öğrencilerin akademik başarılarını desteklemektedir. Ayrıca, üniversitemiz, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemek için çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Üniversitemiz, öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek amacıyla öğrencilere çeşitli burs ve destekler sunmaktadır. Böylelikle, öğrencilerin eğitimlerinden tam olarak faydalanmalarını sağlamaktadır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversitedir. Üniversite, Ankara'daki Kızılay meydanının hemen yanında bulunmaktadır. Açıldığı günden bu yana, üniversite, Türkiye'de nitelikli öğrenim ve öğretim hizmeti sunmak amacıyla özel bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

Atılım Üniversitesi, her yıl giderek artan sayıda kişiye üniversite eğitimi sunmaktadır. Üniversite, lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra, çeşitli uzmanlık programlarını da sunmaktadır. Üniversite, öğrencilere nitelikli eğitim ve öğretim hizmeti sunmak amacıyla, profesyonel eğitim kadrosu ve üstün kalite standartlarıyla öne çıkmaktadır.

Atılım Üniversitesi'nin eğitim programlarının yanı sıra, öğrencilerin kariyer gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan çeşitli etkinlikler de düzenlemektedir. Öğrenciler, üniversite tarafından desteklenen staj programlarına ve başka etkinliklere katılarak kendilerini geliştirebilirler. Ayrıca, üniversite, öğrencilere eğitimin yanı sıra, sosyal etkinlikler de düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin üstün başarısını desteklemek için başarılı bir öğrenci kulübü kurmuştur. Kulüp, öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların eğitimlerini desteklemektedir. Kulüp, öğrencilere girişimcilik, liderlik ve kariyer gelişimini destekleyen programlar sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, nitelikli eğitim ve öğretim hizmetleri sunan, öğrencilere destek vererek üstün başarılarını destekleyen, etkinlikler düzenleyerek sosyal etkinlikleri destekleyen ve öğrencilerin kariyer gelişimini destekleyen bir özel üniversitedir.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumsal özel üniversitesidir. Üniversite, kamu ve özel sektörlerin ortaklığı ile kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, 2001 yılında Türkiye'de öğrenim gören öğrencilerin sayısını artırmak ve ülkedeki öğrenim kalitesini yükseltmek amacıyla kuruldu. Üniversite, ülkedeki özel üniversitelerin arasında en ön sırada yer almaktadır. Atılım Üniversitesi, kaliteli eğitim ve öğretim faaliyetlerini, nitelikli araştırmaları ve teknolojinin her alanda kullanımını teşvik etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Üniversite, öğrencilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için çeşitli kurumsal ve sosyal destekler sağlamaktadır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biridir. Üniversite, kuruluşundan bu yana özel bir üniversite olarak hizmet vermektedir. Üniversite, öğrencilerine, araştırmacılara ve öğretim üyelerine, ulusal ve uluslararası düzeyde kaliteli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, akademik kalite, öğrenci odaklı yaklaşım ve eğitimde dijital teknolojileri kullanma konusunda öncülük etmektedir. Üniversite, öğrencilerine kariyer gelişimleri, sosyal hayat ve ekonomik başarılar için gerekli becerileri ve deneyimleri sağlamak için özel programlar sunmaktadır. Öğrenciler, üniversite tarafından sunulan çeşitli programlar ve iş olanaklarından yararlanmaktadır.

Elifnaz

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
307
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin en büyük özel üniversitesidir. 1990 yılında kurulmuştur ve Ankara'da bulunmaktadır. Atılım Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından özel olarak kurulmuş olup, ayrıcalıklarını bünyesinde barındırmaktadır. Atılım Üniversitesi çok yönlü bir üniversite olmasının yanı sıra, dünya standartlarındaki öğretim kalitesini de sağlamaktadır. Üniversite, öğrencilerine üst düzey eğitim kalitesi sunmakta ve onların akademik başarılarını desteklemektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerine dünya çapındaki çeşitli olanaklar sunmaktadır ve öğrencilerine uluslararası düzeyde kariyer fırsatları sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi, kaliteli eğitim, kültürel etkinlikler ve çok sayıda sosyal faaliyetler ile öğrencilerinin öğrenim hayatını zenginleştirmektedir.

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de yer alan bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özel bir üniversitedir. Türkiye'de özel üniversiteler, ülkenin kamu üniversitelerinden farklı olarak, kendilerine ait öğretim programları oluşturma ve uygulama hakkına sahiptir.

Atılım Üniversitesi, Türkiye'de kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Üniversitede, öğrenim gören öğrencilerin kendi kendilerine odaklanmalarını sağlamak için kendilerine özgü öğretim programları oluşturulmuştur. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin nitelikli eğitim almalarının yanı sıra, araştırma, inovasyon ve bilgisayar teknolojileri gibi alanlarda da destek vermektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin kariyer gelişimlerini teşvik etmek için çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerine özgür düşünce ve kendilerini ifade etme özgürlüğünü sağlamak için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerin örgütsel faaliyetleri desteklemek için, üniversite öğrenci kulüpleri ve birlikleri kurmuştur. Öğrencilerin, üniversite dışındaki kurum ve kuruluşlarla etkileşimde bulunabilmelerini sağlamak için, üniversite iş birliği programları da bulunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin akademik ve mesleki gelişimlerini desteklemek için çeşitli platformlar oluşturmuştur. Öğrencilerin çalışmalarını, öğretim programlarını ve öğretim faaliyetlerini arttırmak için, üniversite çeşitli öğrenci destek programları sunmaktadır. Öğrencilerin kendilerini ifade etme özgürlükleri için, üniversite sosyal medya platformları, sözlü ve yazılı etkinlikler, öğrenci kulüpleri ve dernekler gibi çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerine nitelikli eğitim alma imkanları sağlamak için Türkiye'de özel bir üniversitedir. Üniversite, öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerini desteklemek için çeşitli programlar ve fırsatlar sunmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini ve sosyal etkinlikler yürütmeyi sağlamak için çeşitli platformlar sunmaktadır.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,814
641
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de bulunan bir özel üniversitedir. Özel üniversitelerin devlet üniversitelerine göre birçok avantajı vardır. Örneğin, özel üniversitelerde eğitim kalitesi çok daha yüksektir. Özel üniversitelerde, öğretmenler daha özgün ve özel eğitim teknikleri kullanarak, öğrencilerine üst düzeyde eğitim verir. Özel üniversitelerde, öğrencilerin başarısının ölçülmesi, devlet üniversitelerinden çok daha yüksek standartlara uygun olarak gerçekleştirilir. Bu sayede, öğrenciler daha iyi bir eğitim alırlar ve sınavlarda daha yüksek skorlar alırlar.

Atılım Üniversitesi, ayrıca, öğrencilere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerin kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla, üniversite, profesyonel kurslar ve staj programları gibi çeşitli çalışmalar düzenliyor. Üniversite, aynı zamanda, öğrencilerin üniversite deneyimlerini geliştirmek için yenilikçi eğitim yaklaşımları uygulamaktadır. Üniversite, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için, dersleri kapsamında çeşitli projeler, seminerler ve çalıştaylar düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin en iyi eğitimi almalarını sağlamak için, üniversite çevresinde birçok eğitim fırsatı bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilerinin edindiği bilgiyi, beceriyi ve tecrübeyi, kariyer gelişimlerine aktarabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere, en yüksek kalitede eğitimi, başarıyı ve kariyer başarısını desteklemek için, daha fazla fırsat sunmaktadır.

Sule

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Baslik: "Atilim Üniversitesi Devlet mi Özel mi?"

Atilim Üniversitesi, Türkiye'deki egitim sisteminin önemli oyuncularindan biri olarak öne çikiyor. Ancak, birçok insanin kafasini karistiran sorulardan biri, bu üniversitenin devlet mi yoksa özel mi oldugudur. Bu makalede, Atilim Üniversitesi'nin statüsü hakkinda netlik kazandirmak için adim adim bir inceleme yapacagiz.

1. Atilim Üniversitesi'nin Kurulusu ve Tarihi Durumu

Öncelikle, Atilim Üniversitesi'nin nasil kurulduguna ve kökenlerine bir göz atalim. Atilim Üniversitesi, 1996 yilinda Istanbul'da kurulmus bir vakif üniversitesidir. Kurulusundan bu yana, egitim kalitesi ve akademik basarisiyla taninmistir. Üniversite, özel bir kurulus olan Atilim Vakfi tarafindan desteklenmektedir ve bu nedenle, kurulus itibariyle özel bir statüye sahiptir.

2. Hukuki ve Yasal Durum

Atilim Üniversitesi'nin hukuki ve yasal durumunu anlamak önemlidir. Türkiye'de, üniversiteler genellikle devlet veya özel olmak üzere iki kategoriye ayrilir. Devlet üniversiteleri, devlet tarafindan dogrudan finanse edilir ve yönetilirken, özel üniversiteler özel kuruluslar veya vakiflar tarafindan desteklenir ve yönetilir. Atilim Üniversitesi, özel bir vakif tarafindan kurulmus ve yönetilen bir üniversite oldugundan, yasal olarak özel bir statüye sahiptir.

3. Finansal Yapi ve Kaynaklar

Bir üniversitenin statüsünü belirleyen önemli faktörlerden biri de finansal yapi ve kaynaklardir. Atilim Üniversitesi, özel bir vakif tarafindan desteklendigi için, gelirini bagislar, ücretler ve diger özel kaynaklardan elde eder. Bu, üniversitenin mali kaynaklarini ve harcamalarini bagimsiz olarak yönetme özgürlügüne sahip oldugu anlamina gelir ve devlet bütçesine bagli degildir.

4. Akademik Özgürlük ve Yönetim

Bir üniversitenin devlet mi yoksa özel mi oldugunu belirleyen bir diger önemli faktör akademik özgürlük ve yönetim yapisidir. Atilim Üniversitesi, özel bir üniversite olarak, akademik özgürlük ve yönetim konusunda belirli bir özerklige sahiptir. Bu, üniversitenin akademik programlarini ve arastirma faaliyetlerini kendi içinde belirleme ve yönetme yetenegine sahip oldugu anlamina gelir.

5. Ulusal ve Uluslararasi Taninirlik

Atilim Üniversitesi'nin statüsünü belirleyen bir diger önemli faktör de ulusal ve uluslararasi taninirligidir. Üniversitenin akademik basarisi, arastirma faaliyetleri ve mezunlarinin is piyasasindaki performansi, ulusal ve uluslararasi alanda taninmasina ve itibar kazanmasina katkida bulunur. Atilim Üniversitesi, özel bir üniversite olmasina ragmen, ulusal ve uluslararasi alanda taninmis bir kurumdur ve birçok alanda basarili mezunlar yetistirmistir.

6. Sonuç ve SSS (Sikça Sorulan Sorular)

Sonuç olarak, Atilim Üniversitesi, özel bir vakif tarafindan desteklenen ve yönetilen bir üniversitedir. Hukuki, mali ve akademik açidan özel bir statüye sahiptir ve ulusal ve uluslararasi alanda taninmis bir kurumdur. Sikça sorulan sorular arasinda, üniversitenin devlet mi yoksa özel mi oldugu, mali kaynaklari ve akademik özgürlügü gibi konular bulunmaktadir. Bu makale, okuyuculara Atilim Üniversitesi'nin statüsü hakkinda netlik saglamak ve dogru bilgilere erismelerine yardimci olmak amaciyla hazirlanmistir.

SSS (Sikça Sorulan Sorular):

1. Atilim Üniversitesi'nin ögrenim ücretleri ne kadardir?
Atilim Üniversitesi'nin ögrenim ücretleri, program ve bölümlere göre degisiklik gösterebilir. Güncel ögrenim ücretleri ve burs imkanlari için üniversitenin resmi web sitesini ziyaret etmek en dogru bilgi kaynagi olacaktir.

2. Atilim Üniversitesi'nin akademik programlari nelerdir?
Atilim Üniversitesi, çesitli lisans, yüksek lisans ve doktora programlari sunmaktadir. Mühendislik, isletme, fen bilimleri, sosyal bilimler ve güzel sanatlar gibi farkli alanlarda programlar bulunmaktadir.

3. Atilim Üniversitesi mezunlari hangi kariyer olanaklarina sahiptir?
Atilim Üniversitesi mezunlari, çesitli sektörlerde ve alanlarda basarili kariyerlere sahip olabilirler. Isletme, mühendislik, bilim, teknoloji, iletis

Melis

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
273
0
0
Atılım Üniversitesi, Ankara'da bulunan bir üniversitedir. Üniversite, uluslararası nitelikli öğrenci ve araştırmacılar için öğrenim ve araştırma alanları sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de eğitim veren özel bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de kurulmuş özel eğitim kurumlarından biridir. Çünkü öğrencilerin her yıl üniversite kapsamında almış oldukları eğitimlerin kalitesini düzenlemek, üniversitenin uluslararası standartlara göre kurulmasını sağlamak ve öğrencilerin öğrenim ve araştırma alanlarındaki yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmak için Türkiye'de özel bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Atılım Üniversitesi, ülkemizde eğitim veren en iyi özel üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Bacardi

Co-Admin
Co-Admin
BaY
23 Mar 2024
1,781
0
0
Atılım Üniversitesi, özel bir üniversitedir. Yani devlete bağlı değil, özel bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. Özel üniversiteler, genellikle kamu üniversitelerinden farklı finansman ve yönetim yapılarına sahip olabilirler. Atılım Üniversitesi de bu özel üniversitelerden biridir ve kendi özel burs ve kaynaklarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu durum, üniversitenin karar alma süreçlerini ve politikalarını belirlemede farklılıklar yaratabilir. Ancak her iki tür üniversite de yükseköğretim alanında eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir.

Dilan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
298
0
0
Atılım Üniversitesi, ülkenin en eski ve en büyük özel üniversitelerinden biridir. Atılım Üniversitesi, Ankara’da bulunan, Türkiye’nin en köklü ve en kalabalık özel üniversitelerinden biridir. Üniversite, büyük bir kampüs içerisinde birden fazla fakülte, yüzlerce lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra, üniversiteye ait çeşitli teknik dallar ile de mezuniyet programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, uluslararası ve ulusal alanda kaliteli eğitim ve araştırma faaliyetleri için çeşitli öğrenim programları sunmaktadır. Lisans programları arasında tıp, veterinerlik, mühendislik, gıda mühendisliği, işletme, hukuk, sosyal bilimler, eğitim bilimleri ve diğer tıp disiplinleri gibi farklı alanlarda lisans programları mevcuttur. Yüksek lisans programları arasında ise, biyoloji, öğretim, sağlık hizmetleri, bilgisayar bilimleri, tıp, psikoloji, sosyal bilimler, gıda mühendisliği ve diğer tıp disiplinleri gibi farklı alanlarda programlar sunulmaktadır.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek için çeşitli öğrenci organizasyonları, eğitim ve kariyer hizmetleri, yurt, kütüphane ve diğer destek hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, üniversitenin öğrencileri için çeşitli kültürel, sosyal ve spor etkinlikleri, kulüpler, sosyal faaliyetler ve diğer öğrenci inisiyatifleri mevcuttur.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve hizmetlilerinin eğitim, araştırma ve gelişim faaliyetlerine destek olmak için çeşitli üniversite kurumlarının yanı sıra, modern ve kaliteli laboratuvar, kütüphane, teknik, konferans ve seminer salonları gibi çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin akademik başarılarını arttırmak ve öğrencilerinin her türlü gereksinimlerine cevap vermek için çeşitli öğrenci destek merkezleri sunmaktadır.

Sevgi

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Atılım Üniversitesi, Ankara'da yer alan bir üniversitedir. Üniversite, 1960 yılında kurulmuş olup, Türkiye'de özel sektöre ait üniversite olarak kabul edilmektedir. Atılım Üniversitesi, çeşitli bölümlerde 40 civarında farklı program sunmaktadır. Üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren bir üniversitedir. Üniversitenin lisans programları Çevre Mühendisliği, İşletme, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Siyasal Bilimler, Psikoloji, Tıp Fakültesi ve diğerleri arasından seçim yapılabilmektedir. Atılım Üniversitesi, sahip olduğu öğretim üyelerinden, öğrencilerinin sayısına ve kalitesine kadar her alanda üst düzey bir eğitim sunmaktadır. Üniversite, öğrencilere yabancı dil eğitimi, kütüphane ve çok sayıda kulüp ve sosyal faaliyetler sunmaktadır. Üniversite, aynı zamanda dünyadaki diğer üniversitelerle akademik ve kültürel ilişkiler kurmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)