Atılım Üniversitesinde hangi bölümler var

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba! Atılım Üniversitesinde hangi bölümler var? sorusuna cevap arıyorum. Atılım Üniversitesi uzun yıllardır Ankara'daki önde gelen üniversitelerden biridir ve birçok farklı bölümü bulunmaktadır. Genel olarak, Atılım Üniversitesi'ndeki bölümler arasında ekonomi, mühendislik, tıp, hukuk, sosyal bilimler, bilgisayar bilimleri ve ilahiyat sayılabilir. Ayrıca, çok sayıda bölümün yanı sıra, Atılım Üniversitesi, öğrencilerine kültür, belgesel ve tarih gibi ilginç dersler de sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi'ndeki bölümleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var. İster bilgi almak ister sizin deneyimlerinizi paylaşmak için, bu konu hakkında destek ve önerilerinizi bekliyorum. Forum kullanıcılarının bana yardımcı olmalarını çok takdir edeceğim. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Atılım Üniversitesinde Hangi Bölümler Var?

Atılım Üniversitesi, Türkiye'de en çok tercih edilen üniversitelere biridir. Üniversite, çeşitli bölümler arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda akademik program sunmaktadır. Fakat öğrenciler, üniversitedeki hangi bölümlerin mevcut olduğunu merak ediyor. Bu makalede, Atılım Üniversitesi'nde hangi bölümlerin mevcut olduğu hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Atılım Üniversitesi Bölümleri

Atılım Üniversitesi, öğrencilere farklı alanlarda eğitim sunmak için kapsamlı bir program sunmaktadır. Bunlar, mühendislik, uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler, teknoloji, bilgisayar bilimleri, hukuk, ekonomi ve sağlık bilimleri gibi alanlardır. Her biri ayrı ayrı üniversite bölümlerinde okutulmaktadır.

Atılım Üniversitesi Mühendislik Bölümleri

Atılım Üniversitesi, mühendislik alanında çeşitli üniversite bölümleri sunmaktadır. Bu bölümler arasında bina ve inşaat mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, maden mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği ve uzay mühendisliği bulunmaktadır.

Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümleri

Atılım Üniversitesi, sosyal bilimler alanında da çeşitli üniversite bölümleri sunmaktadır. Bu alanda öğrenciler, toplum bilimleri, siyaset bilimi, antropoloji, halkla ilişkiler, iletişim bilimi, sosyoloji, psikoloji, ekonomi ve tarih gibi alanlarda eğitim alabilirler.

Atılım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Bölümleri

Atılım Üniversitesi, sağlık bilimleri alanında da çeşitli üniversite bölümleri sunmaktadır. Bu alanda öğrenciler, tıp, diş hekimliği, hemşirelik, fizik tedavi ve rehabilitasyon, klinik biyokimya, kardiyoloji, beslenme ve diyetetik gibi alanların derslerini alabilirler.

Atılım Üniversitesi Hukuk Bölümü

Atılım Üniversitesi, hukuk alanında da üniversite bölümleri sunmaktadır. Bu alanda öğrenciler hukuk, adalet, ceza hukuku, avukatlık, uluslararası hukuk, siyasal bilimler, vergi hukuku ve mali hukuk gibi alanların derslerini alabilirler.

Atılım Üniversitesi Teknoloji Bölümü

Atılım Üniversitesi, teknoloji alanında da çeşitli üniversite bölümleri sunmaktadır. Bu alanda öğrenciler, bilgisayar bilimleri, yazılım, mühendislik, bilgisayar mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, donanım mühendisliği, ağ teknolojileri ve bilgi güvenliği gibi alanların derslerini alabilirler.

Özet

Atılım Üniversitesi, çeşitli bölümler arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda akademik program sunmaktadır. Bu makalede, Atılım Üniversitesi'nde hangi bölümlerin mevcut olduğu hakkında daha fazla bilgi verdik. Atılım Üniversitesi, mühendislik, sosyal bilimler, sağlık bilimleri, hukuk, teknoloji ve diğer alanlarda üniversite bölümleri sunmaktadır.

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Atılım Üniversitesi, küçük ve çok disiplinli bir üniversite olarak, lisans ve yüksek lisans programları ile akademik becerileri geliştirmeye odaklanmıştır. Atılım Üniversitesinde mevcut olan bölümler arasında Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme, İktisat, Diş Hekimliği, Psikoloji, Hukuk, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, İletişim ve Yayın, Bilişim Teknolojileri, Uygulamalı Matematik, Fizik, Jeoloji ve Coğrafya bulunmaktadır. Ayrıca Atılım Üniversitesi, öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle zenginleşmesi için çeşitli özel kulüpler ve oluşumlar sağlamaktadır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Atılım Üniversitesi, Ankara'da bulunan bir üniversitedir ve çok farklı bölümlerde eğitim vermektedir. Üniversite, öğrencilerine uluslararası seviyede bilim, teknoloji, ekonomi, sosyoloji, hukuk, sağlık, mühendislik, sosyal bilimler, tasarım ve sanat gibi pek çok alanda eğitim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerinin yaşam kalitesini artırmak için çeşitli kültürel etkinlikler, sportif faaliyetler ve konferanslar düzenlenmektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin kariyer hedeflerine ulaşma konusunda her türlü desteği vermektedir. Böylece öğrencilerin daha başarılı olmaları ve istedikleri kariyer hedeflerine ulaşmaları sağlanmıştır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Atılım Üniversitesinde Mühendislik, İktisat, İşletme, Hukuk, Sağlık Bilimleri, İletişim ve Tasarım, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Teknoloji ve Uluslararası İlişkiler bölümleri mevcuttur. Ayrıca, Atılım Üniversitesi eğitim programları arasında İngilizce, İngilizce ve İspanyolca dil programları da vardır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin deneyimlerini geliştirmek için çeşitli topluluk etkinlikleri, kültürel etkinlikler ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler, üniversitenin çeşitli programlarının yanı sıra, üniversite düzeyinde uzmanlaşma programlarına da katılabilirler.

aKiNCi

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
669
80
0
Atılım Üniversitesinde şu anda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bulunmaktadır. Ayrıca, İşletme Enstitüsü, Teknoloji Enstitüsü ve İktisat Enstitüsü gibi bazı enstitüler de mevcuttur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Atılım Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı, Beşeri Bilimler, Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fen Bilimleri, İşletme, İktisat, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mühendislik Fiziği, Psikoloji, Sosyal Bilimler, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı gibi farklı seçenekler mevcuttur. Üniversite öğrencilerine çeşitli seçenekler sunarak kaliteli eğitim vermeyi hedeflemektedir. Atılım Üniversitesi öğrencilerine derslerini vermek için önemli ve uzman akademik kadroya, laboratuvar ve atölyelere, farklı kütüphaneler ve çalışma alanlarına sahiptir.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
14,845
1,031
15
Atılım Üniversitesi, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden birisidir. Üniversite, Ankara'da konuşlanan eğitim kurumu olarak, çeşitli akademik alanlara yönelik uzmanlaşmış bir eğitim sunmaktadır. Atılım Üniversitesi'nde, öğrencilerin kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak çeşitli bölümler mevcuttur. Bu bölümler arasında, İşletme, Ekonomi, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Hukuk, İletişim, Sosyal Bilimler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Teknoloji, Sanat ve Tasarım, Müzik, Spor Yönetimi ve Turizm gibi farklı alanlar yer almaktadır. Atılım Üniversitesi, bölümlerinin yanı sıra, mezunlarına geniş bir fırsat yelpazesi sağlayan çeşitli lisansüstü programlar da sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin başarılı bir kariyer yolculuğuna çıkmalarını teşvik etmek için güçlü bir akademik ortam sağlamaktadır.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en köklü üniversitelerden biridir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerine farklı seviyelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim olanakları sunmaktadır. Üniversite, farklı bölümlerde eğitim ve öğretim yürütmektedir.

Atılım Üniversitesi'de bulunan öğrencilere özelleşmiş eğitim programları sunmaktadır. Üniversite, sosyal bilimler, mühendislik, teknoloji, tıp, hukuk, ekonomi ve bilim alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim ve öğretim programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, Sosyal Bilimler Bölümü, İşletme Bölümü, Mühendislik Bölümü, İktisat Bölümü, Hukuk Bölümü, Psikoloji Bölümü, Sağlık Bölümü, Teknoloji Bölümü ve Biyoloji Bölümü gibi farklı bölümlerde eğitim ve öğretim programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, lisans programları arasında Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, İktisat, Psikoloji, Hukuk, Turizm İşletmeciliği, Matematik, Biyoloji gibi alanlarda eğitim programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, ayrıca yüksek lisans programları arasında Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, İktisat, Psikoloji, Hukuk, Turizm İşletmeciliği, Matematik, Biyoloji, Gıda Mühendisliği gibi alanlarda eğitim programları sunmaktadır. Üniversite, ayrıca doktora programları arasında Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, İktisat, Psikoloji, Hukuk, Turizm İşletmeciliği, Matematik, Biyoloji, Gıda Mühendisliği gibi alanlarda eğitim programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, ayrıca özel programlar arasında eğitim ve öğretim programları sunmaktadır. Bunlar arasında, Yönetim ve Liderlik, Çevre Sorunları, Mühendislik Uygulamaları, Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, İşbilim, Yabancı Dil, Sosyal Hizmetler, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi alanlarda eğitim ve öğretim programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, aynı zamanda ö

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Atılım Üniversitesi, Ankara'da bulunan ulusal bir üniversitedir. Üniversite, uzun bir geçmişe sahiptir ve eğitim alanındaki çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversitenin kapsamlı eğitim seçenekleri arasında, Mühendislik, İşletme, Hukuk, Sosyal Bilimler, Sağlık, Sanat ve Tasarım, Ulaştırma ve Havacılık, Ziraat, Tarım ve Veterinerlik, Fen Bilimleri ve Teknoloji alanlarına yönelik farklı bölümler vardır. Mühendislik alanında, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Jeofizik Mühendisliği gibi farklı bölümler mevcuttur. İşletme alanında ise, İşletme Yönetimi, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama ve İşletme İletişimi gibi alanlara yönelik çeşitli bölümler mevcuttur. Hukuk alanında ise, Aile Hukuku, İcra Hukuku, Ceza Hukuku, İş Hukuku, Medeni Hukuk, Ticaret Hukuku ve Uluslararası Hukuk gibi alanlara yönelik çeşitli bölümler mevcuttur. Sosyal Bilimler alanında ise, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, İktisat gibi alanlara yönelik çeşitli bölümler mevcuttur. Üniversite, sağlık alanında da pek çok bölüm sunmaktadır. Bu alanlar arasında, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Tıbbi Sekreterlik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Farmakoloji ve Tıbbi Biyoteknoloji gibi alanlara yönelik bölümler bulunmaktadır. Üniversite, Sanat ve Tasarım alanında da çeşitli bölümler sunmaktadır. Bu alanlar arasında, Animasyon ve Bilgisayar Grafiği, Fotoğrafçılık, Görsel Tasarım, Dekorasyon, Resim ve Heykel gibi alanlara yönelik bölümler mevcuttur. Ulaştırma ve Havacılık alanında ise, Ulaştırma Yönetimi, Havacılık Mühendisliği, Uçuş Yönetimi, Uçak Motor Mühendisliği, Uçak Gövde Mühendisliği gibi alanlara yönelik çeşitli bölümler mevcuttur. Üniversite, Ziraat, Tarım ve Veterinerlik alanında da çeşitli bölümler sunmaktadır. Bu alanlar arasında, Ziraat, Tarım Ekonomisi, Bitki ve Zootekni, Veteriner Hekimliği, Veteriner Biyokimya ve Biyoteknoloji, Hayvancılık, Sulama ve Havza Yönetimi gibi alanlara yönelik bölümler

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Atılım Üniversitesi'nde çeşitli alanlarda üniversite seviyesinde eğitimler sunmaktadır. Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri, Sağlık Bilimleri, İşletme, Sosyal Bilimler, Fen ve Matematik, Hukuk, İletişim ve Diğerleri gibi alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitimler veren üniversite, bu alanlarda üniversite seviyesinde öğrenim gören öğrencilere kendilerini geliştirmelerini sağlayan bir ortam sunmaktadır. Atılım Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenciler çeşitli seçenekler sunmaktadır, böylece öğrenciler özgürce kendilerini geliştirebilirler. Öğrenciler ayrıca dersleri çevrimiçi veya normal sınıflarda alabilirler. Atılım Üniversitesi, kaliteyi ve mükemmelliği ön planda tutan üniversite eğitim kalitesi sunmaktadır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
19,723
1,159
112
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de bulunan uluslararası bir üniversitedir. Türk ve yabancı öğrencilerin eğitim gördüğü bu üniversitenin, çeşitli bölümleri bulunmaktadır. Örneğin; İşletme, Endüstri Mühendisliği, Finans, Siyasal Bilimler, İletişim, Sosyoloji, Psikoloji, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Diğer Mühendislik Bölümleri. Ayrıca Atılım Üniversitesi'nde, Uygulamalı İngilizce, İşletme, İktisat, Hukuk ve Yüksek Lisans Programları da mevcuttur. Atılım Üniversitesi öğrencilerine, verimli ve konforlu bir öğrenme ortamı sunmak için çeşitli öğrenci merkezleri ve sosyal alanlar bulunmaktadır.

Zeynep

Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
246
0
15
Atılım Üniversitesi'nde geniş bir bölüm yelpazesi mevcuttur. Öğrenciler Türkçe, Sosyal Bilimler, İletişim, Eğitim Bilimleri, İşletme, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Hukuk ve Sanat ve Tasarım gibi farklı alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alabilirler. Ayrıca Atılım Üniversitesi, eğitimde öncülük etmek amacıyla çok sayıda yeni programlar da sunmaktadır. Örneğin, öğrencilere İngilizce eğitimi veren Çağdaş İngilizce Programı, öğrencilerin iş dünyasına daha iyi hazırlanmalarını sağlayan Endüstri Mühendisliği Programı, mesleki becerilerini geliştirmek için Teknoloji Yönetimi Programı ve çevre bilimlerine giriş sunan Çevre Mühendisliği Programı gibi daha birçok program mevcuttur.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
19,591
1,247
112
Atılım Üniversitesi, Ankara'da kurulmuş ve uluslararası öğrencilerin öğrenim görmelerini sağlayan bir üniversitedir. Üniversite, farklı alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmayı amaçlamaktadır.

Birinci sınıf öğrencileri arasında, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır. Her bir fakültede, çeşitli alanlarda çeşitli lisans programları sunulmaktadır. Örneğin, Eğitim Fakültesinde, Çocuk Gelişimi, İngilizce, Sosyal Bilimler, Uygulamalı Matematik ve Tarih gibi programlar mevcuttur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, İşletme, İktisat, Uygulamalı İktisat, Siyaset Bilimi, İşletme Yönetimi, Yatırım Bankacılığı ve İşletme Yönetimi gibi programlar mevcuttur.

Fen Edebiyat Fakültesinde, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Biyoloji Mühendisliği ve Matematik Mühendisliği gibi lisans programları bulunmaktadır. Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Ulaştırma Mühendisliği, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Harita Mühendisliği programları sunmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesinde ise, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Hemşirelik programları bulunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin farklı alanlarda eğitim görebilmesi ve kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli lisans programları sunmaktadır. Her bir programda öğrencilerin kariyer hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için kapsamlı eğitim imkanları sunulmaktadır.

Zeynep

Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
246
0
15
Atilim Üniversitesinde Hangi Bölümler Var

Atilim Üniversitesi, genis ve çesitli akademik bölümleri ile öne çikan bir egitim kurumu olarak dikkat çekmektedir. Üniversite, ögrencilere çesitli alanlarda egitim alma ve kariyerlerine yönelik saglam bir temel olusturma imkani sunmaktadir.

Atilim Üniversitesi'nde sunulan bölümler arasinda mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler, isletme ve iletisim gibi genis bir yelpaze bulunmaktadir. Bu bölümler, ögrencilere farkli ilgi alanlarinda uzmanlasma ve kariyerlerine odaklanma firsati sunar.

Mühendislik bölümleri, özellikle teknolojiye ve bilimsel arastirmalara ilgi duyan ögrenciler için popülerdir. Bilgisayar mühendisligi, elektrik-elektronik mühendisligi, endüstri mühendisligi gibi alanlarda egitim verilir. Bu bölümler, teknolojik gelismelere katki saglayacak nitelikli mühendisler yetistirmeyi amaçlar.

Fen bilimleri bölümleri, temel bilimlerde ileri düzeyde egitim almak isteyen ögrenciler için idealdir. Fizik, kimya, biyoloji gibi disiplinlerde egitim verilir ve ögrencilere bilimsel yöntemleri kullanarak problem çözme becerisi kazandirilir.

Sosyal bilimler bölümleri, insan davranislari, toplumsal yapilar ve kültürel süreçler üzerine odaklanan ögrenciler için uygun bir seçenektir. Psikoloji, sosyoloji, uluslararasi iliskiler gibi alanlarda egitim verilir ve ögrencilere toplumsal sorunlara çözüm bulma yetisi kazandirilir.

Isletme bölümleri, is dünyasinda liderlik yapmak ve isletme stratejilerini gelistirmek isteyen ögrenciler için idealdir. Isletme yönetimi, pazarlama, finans gibi alanlarda egitim verilir ve ögrencilere is dünyasinda basarili olabilmeleri için gerekli bilgi ve beceriler kazandirilir.

Iletisim bölümleri, medya, halkla iliskiler, reklamcilik gibi alanlarda kariyer yapmak isteyen ögrenciler için önemli bir seçenektir. Iletisim becerilerini gelistirmek, medya araçlarini etkili bir sekilde kullanmak ve iletisim stratejileri olusturmak için gerekli egitim bu bölümlerde verilir.

Sonuç olarak, Atilim Üniversitesi genis bir akademik yelpaze sunarak ögrencilere çesitli kariyer olanaklari saglar. Mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler, isletme ve iletisim gibi farkli alanlarda egitim alma imkani sunan üniversite, ögrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun programlarla kariyerlerine saglam bir baslangiç yapmalarini destekler.

Sonuç ve SSS

Atilim Üniversitesi, genis ve çesitli akademik bölümleri ile ögrencilere farkli ilgi ve yetenek alanlarinda egitim alma imkani sunmaktadir. Üniversite bünyesinde mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler, isletme ve iletisim gibi birçok farkli alanda bölümler bulunmaktadir. Bu bölümler, ögrencilere kariyerlerine yönelik saglam bir temel olusturma firsati sunar.

Sikça Sorulan Sorular:

Atilim Üniversitesi'nde hangi mühendislik bölümleri bulunmaktadir?
Atilim Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisligi, elektrik-elektronik mühendisligi, endüstri mühendisligi gibi birçok mühendislik bölümü bulunmaktadir.

Sosyal bilimler bölümünde hangi programlar mevcuttur?
Sosyal bilimler bölümünde psikoloji, sosyoloji, uluslararasi iliskiler gibi birçok program bulunmaktadir.

Isletme bölümü mezunlari hangi kariyer alanlarinda çalisabilir?
Isletme bölümü mezunlari pazarlama, finans, insan kaynaklari gibi birçok farkli kariyer alaninda çalisabilirler.

Atilim Üniversitesi'nde iletisim bölümünde hangi dersler islenir?
Iletisim bölümünde medya, halkla iliskiler, reklamcilik gibi dersler islenir ve ögrencilere iletisim becerilerini gelistirme firsati sunar.

Cemre

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
257
0
0
Atılım Üniversitesi, Ankara'da yer alan özgün eğitim ve ar-ge faaliyetleriyle ülkenin ve dünyanın önde gelen kurumsal kuruluşlarından biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, çeşitli bölümler sunmakta ve öğrencilerin farklı ilgi alanlarına göre eğitim almalarını sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi, Mühendislik ve Teknoloji, Bilim ve Teknoloji, İşletme, Siyaset Bilimi, Avukatlık, Sağlık Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, İletişim, Tasarım ve Sanat, Dil ve Kültür, Sosyal Bilimler, Turizm ve Oteller, Uluslararası İlişkiler ve Hukuk gibi çeşitli bölümler sunmaktadır. Diğer taraftan, üniversitenin Yüksek Lisans programları da mevcuttur. Öğrenciler, seçtikleri alandan lisans veya yüksek lisans eğitimine katılabilmektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin çok sayıda seçenek arasından kendilerini geliştirmelerini sağlamak için eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürekli olarak yenilemektedir.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Atılım Üniversitesi'nde çok çeşitli bölümler bulunmaktadır. Mühendislik, İşletme, Hukuk, İletişim, Edebiyat, Eğitim Bilimleri gibi birçok farklı alanda eğitim verilmektedir. Mühendislik fakültesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler bulunurken, İşletme fakültesinde İşletme, Ekonomi ve Uluslararası Ticaret gibi programlar sunulmaktadır. Ayrıca, İletişim Fakültesi'nde Radyo-Televizyon ve Sinema, Hukuk Fakültesi'nde Hukuk ve Edebiyat Fakültesi'nde Psikoloji gibi farklı alanlarda da eğitim imkanı sunulmaktadır. Bu farklı bölümler öğrencilere geniş bir seçenek yelpazesi sunar ve çeşitli kariyer olanakları sağlar.

Simal

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
243
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en köklü üniversitelerden biri olarak, çeşitli bölümler sunmaktadır. Üniversite, çok yönlü bir okul olarak tanımlanmaktadır ve öğrencileri kariyerlerinin önündeki engelleri aşmak için eğitim programları sunmaktadır. Üniversitede mevcut bölümler arasında, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, jeofizik mühendisliği, jeoloji mühendisliği, çevre mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, mühendislik fiziği, biyolojik mühendislik ve matematik mühendisliği yer almaktadır. Ayrıca üniversite, tıp, hukuk, ekonomi, yönetim bilişim sistemleri, uluslararası ilişkiler, tarih, sosyal bilimler, psikoloji, iletişim, müzik ve tiyatro gibi birçok sosyal bilim ve sanat dalına da ev sahipliği yapmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere farklı alanlarda başarılı bir kariyer yolu sunmaktadır. Üniversite, aynı zamanda öğrencilerin akademik, teknik ve mesleki becerilerini geliştirmek için dünya çapındaki kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Böylece öğrenciler, mesleki ve akademik hayatlarında başarılı olmak için çeşitli kaynaklara erişebilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)