Atılım Üniversitesi Sahibi Kim

subuti

Üye
BaY
7 May 2023
1,354
117
17
Merhaba! Atılım Üniversitesi'nin sahibi kim? Bu soruya cevap bulmak için elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum. Umarım burada bana yardımcı olanlar olur.

Atılım Üniversitesi, Atılım Holding'in bir parçası olarak kurulmuştur ve büyük ölçüde Atılım Holding'e aittir. Atılım Holding'in sahibi olan Ali Cemal Atılım'dır. Atılım Holding'in sahibi Ali Cemal Atılım, Atılım Üniversitesi'ni kurmuş ve büyük ölçüde sahibi olmuştur.

Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin ilk özel üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Atılım Üniversitesi'nde çok sayıda bölüm ve program bulunmaktadır. Bu üniversite, eğitim ve araştırma konularının yanı sıra kültür ve sanat alanlarında da öne çıkmaktadır.

Atılım Üniversitesi'ni sahip olan Ali Cemal Atılım, öğrenci ve akademisyenlerin eğitimlerinde ve araştırmalarında önemli bir rol oynamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin zekâlarını geliştirmek ve topluma değer katmak için özel çalışmaları desteklemektedir.

Atılım Üniversitesi'nin sahibi Ali Cemal Atılım, üniversitenin öğrencilerine ve araştırmacılara yardımcı olmak için farklı projeleri desteklemektedir. Örneğin, öğrencilere burslar ve krediler sunmakta, öğrenci girişimlerine de destek vermektedir.

Atılım Üniversitesi'nin sahibi Ali Cemal Atılım, üniversiteyi öğrencilere ve araştırmacılara katkıda bulunmak için kurmuştur. Bu nedenle, Atılım Üniversitesi'nde görev alan herkesin çalışmalarına katkıda bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Bu konuda elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum, ancak Atılım Üniversitesi'nin sahibi kim diye konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Umarım burada bana yardımcı olanlar olur.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Atılım Üniversitesi Sahibi Kim?

Atılım Üniversitesi, Ankara'da kurulan ve öncelikli olarak eğitim ve araştırma yapan ulusal bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, üniversite öğrencilerine kapsamlı bir eğitim ve bilimsel araştırma programı sunmak için 1996 yılında kurulmuştur. Üniversite, kültür, bilim ve teknoloji alanlarında eğitim ve araştırma konusunda başarılı bir kariyere sahiptir. Atılım Üniversitesi'nin sahibi kim?

Atılım Üniversitesi, Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuştur. Vakıf, Atılım Üniversitesi'nin sahibi olan Atılım Eğitim ve Araştırma Vakfının (AEV) oluşturulmasının ardından vakıf statüsünde faaliyet göstermeye başlamıştır. Vakıf, Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur ve üniversiteyi desteklemek için çalışmalar yapmaktadır.

Atılım Vakfının Kuruluşu?

Atılım Eğitim ve Araştırma Vakfı, 1996 yılında kurulmuştur. Vakıf, eğitimin geliştirilmesi, bilimsel araştırmaların desteklenmesi ve üniversite öğrencilerinin kaliteli bir eğitim almaları için kurulmuştur. Vakıf, üniversite öğrencilerine kapsamlı eğitim ve bilimsel araştırma programları sunmak için Atılım Üniversitesi'ni kurmuştur.

Vakfın Finansmanı

Atılım Eğitim ve Araştırma Vakfının finansmanı, özel kuruluşlar, ulusal ve uluslararası kurumlar, özel katkılar ve bağışlar tarafından sağlanmaktadır. Vakıf, kurumların ve özel katkıda bulunan kişilerin desteği ile Atılım Üniversitesi'ne katkıda bulunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, üniversite öğrencilerine kapsamlı bir eğitim ve bilimsel araştırma programı sunmak için Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuştur. Vakıf, Atılım Üniversitesi'nin sahibi olan Atılım Eğitim ve Araştırma Vakfının (AEV) oluşturulmasının ardından vakıf statüsünde faaliyet göstermeye başlamıştır. Vakfın finansmanı, özel kuruluşlar, ulusal ve uluslararası kurumlar, özel katkılar ve bağışlar tarafından sağlanmaktadır.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Atılım Üniversitesi, 1980 yılında, Atılım Vakfı tarafından kurulan bir özel üniversitedir. Atılım Vakfı, ABD büyükelçisi Robert Komer tarafından kurulmuştur ve üniversiteyi Türkiye'de bilim ve teknoloji alanında araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek için kurmuştur. Atılım Üniversitesi, üniversite olarak öğretim, araştırma ve öğrenci için çeşitli hizmetler sunmakta ve öğrencilerinin kariyerlerini desteklemek için çalışmaktadır. Atılım Üniversitesi, Türkiye genelinde en çok tercih edilen üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin dünya çapında çalışabilecekleri kariyerler kurmalarına katkıda bulunmak için güçlü bir akademik program sunmaktadır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Atılım Üniversitesi, 1992 yılında Türkiye’de kurulan özel bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olarak özellikle kaliteli eğitimin önemine vurgu yapmıştır. Üniversite, geniş bir yelpazede eğitim programları sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere kariyerlerini geliştirmeyi ve gelişmiş teknolojileri kullanarak eğitimlerinin akademik kalitesini arttırmayı mümkün kılan çok sayıda bölüm sunmaktadır. Üniversite, öğrencilerin yeteneklerini, potansiyelini ve özgüvenlerini geliştirmelerini sağlamak için çeşitli kariyer destekleri ve fırsatları sunmaktadır. Üniversite, kaliteli öğretim ve ölçme yöntemleriyle öğrencilere iletişim ve öğrenme becerilerini geliştirmeyi ve öğretmeyi amaçlamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin kariyer planlamasında, bağımsız düşünme ve öğrenme becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için çok sayıda farklı aktivite ve programlar sunmaktadır. Üniversite, öğrencilere, üniversite hayatının keyfini çıkarmalarına yardımcı olmak için birçok sosyal etkinlik de düzenlemektedir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Atılım Üniversitesi'nin sahibi olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin kurucu ortağı olan, önceki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Celal Bayar tarafından kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, 1993 yılında Atatürk ilkeleri ve çağdaşlaşma amacıyla kurulmuş olan özel bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi, öğrencilere tüm alanlarda nitelikli eğitim sunmak için her türlü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de birçok özel üniversite arasında öne çıkan bir üniversitedir ve öğrencilerinin başarılı eğitimleri, üniversiteyi ulusal ve uluslararası alanda öne çıkaran önemli bir kurum haline getirmiştir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Atılım Üniversitesinin sahibi, Atılım Üniversitesi Vakfı’dır. Atılım Üniversitesi Vakfı, özellikle Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlayan bir vakıftır. Atılım Üniversitesi Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında öncü rol oynamayı hedefler. Vakıf, üniversite öğrencilerinin eğitim kalitesini yükseltmek ve öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için çalışmalar yürütmektedir. Vakıf, ayrıca, eğitim alanındaki çalışmalarının yanı sıra, sosyal yardım, kültürel etkinlikler, toplumsal sorumluluk gibi alanlarda da çalışmalar yürütmektedir. Atılım Üniversitesi Vakfı, Türkiye’de eğitim alanındaki çalışmalarıyla öne çıkmakta ve ülkedeki eğitim alanındaki gelişmeye katkıda bulunmaktadır.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Atılım Üniversitesi, Özyeğin Vakfı bünyesinde bir üniversitedir. Özyeğin Vakfı, kurucusu Hüsnü M. Özyeğin tarafından kurulmuştur. Özyeğin, Türkiye'nin en başarılı iş adamlarından biridir. Vakıf, kurumsal sosyal sorumluluk alanında çok sayıda etkinliğe imza atmıştır. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de özgür düşünceyi destekleyen, başarılı öğrenciler yetiştiren ve kapsamlı bir eğitimin ötesinde, öğrencilerin kültürel, sosyal, siyasal ve ekonomik gelişimlerini destekleyen bir eğitim kurumu olarak kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, üniversite mezuniyetlerinin çok üstünde, kendi alanlarında uzmanlaşmış öğrencileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversite, çeşitli uluslararası öğrenci değişimi programlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin her zaman özgür olmalarını özendirmektedir ve öğrencilerinin güçlü bir akademik temele sahip olmalarını teşvik etmektedir.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak kurulmuştur. İlk olarak 1996 yılında kurulan Atılım Üniversitesi, birçok alana yönelik eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri olmuştur.

Atılım Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) kurucularından Profesör Halil Nadiri'nin öncülüğünde kurulmuştur. Üniversite, Ankara'daki kampüsünde eğitim vermekte ve üniversitenin kuruluşundan itibaren ekonomi, sosyal bilimler, mühendislik, bilgi teknolojileri, tıp ve diş hekimliği gibi birçok alanda öğrencilerine lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, çağdaş eğitim anlayışıyla öğrencilerine öncü bir eğitim sunmak amacıyla öğretim üyeleri, teknolojik altyapı ve öğrenme ortamları gibi çeşitli alanlarda önemli yatırımlar yapmıştır. Üniversite ayrıca, öğrencilerinin akademik başarılarını desteklemek ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla birçok öğrenci bursu ve staj programı sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, üniversite olarak faaliyet göstermek için gerekli olan tüm lisansları ve yetki belgelerini almıştır. Üniversitenin sahibi, Atılım Eğitim ve Kültür Vakfı'dır. Atılım Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye'de öğrenim alan öğrencilerin eğitim ve araştırma faaliyetlerine destek olmak amacıyla kurulmuştur.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye’de özelleşmiş bir üniversitedir. Üniversite, 1985 yılında Ankara’da kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, Türkiye’de özelleşmiş bir üniversite olarak, özellikle öğrenci odaklı eğitim ve öğretim anlayışıyla öne çıkar. Üniversite, güçlü bir eğitim programı, kaliteli akademik çalışmalar ve öğrenci kulüpleri gibi öğrenci deneyimini ciddi bir şekilde destekleyen bir çok özelliğe sahiptir. Atılım Üniversitesi, kaliteli eğitime ve öğrenci odaklı yaklaşıma sahip olan üniversiteler arasında öne çıkar.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,947
1,256
112
Atılım Üniversitesi, ülkemizin ilk özel üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından kurulan Atılım Üniversitesi tarafından sahiplenilmektedir. Atılım Üniversitesi, ülkemizde öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti vermek için kurulmuştur ve öğrencilerin öğrenmeye istekli ve düşünme yeteneklerini geliştirmeleri için yaratıcı bir ortam sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi'nin sahibi, üniversiteyi kuran Atatürk Üniversitesi Orman Fakültesi ve Türkiye'deki diğer üniversiteler tarafından ortaklaşa sahiplenilmektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak, öğretim üyelerinin kariyer gelişimini teşvik etmek ve üniversitemizin ülkemizdeki üniversite seviyesini yükseltmek için çalışmalar yapmaktadır.

Abide

Tanınmış Üye
BaYaN
28 Kas 2020
1,308
108
62
Atılım Üniversitesi'nin sahibi, üniversitenin kurucusu olan Dr. İhsan Sabri Çağlayan'dır. Günümüzde, özellikle Türkiye'de dünya standartlarında eğitim olanaklarının çok kısıtlı olması üzerine, Dr. İhsan Sabri Çağlayan'ın 1995 yılında Atılım Üniversitesi'ni kurması ayın bir geçmişi olmuştur. O zamana kadar, üniversite seviyesinde eğitim almak isteyen öğrenciler sadece kamu üniversitelerine kayıt olabilmekteydi.

Üniversite, küçük bir alana kurulmuş, büyük bir hedefe doğru ilerlemekte olan bir öğrenci arzusuyla kurulmuştur. Atılım Üniversitesi kuruluşundan bu yana, Dr. İhsan Sabri Çağlayan ve ekibi, öğrencilere dünya standartlarında eğitim olanakları sunmayı hedeflemiştir. Atılım Üniversitesi'ne göre, amaç her zaman öğrencilerin bireysel başarılarını arttırmak olmuştur. Atılım Üniversitesi'nde kurulmuş olan öğrenci kulüpleri, üniversiteye katılmış öğrencilerin öğrenim alma ve öğrenme süreçlerini destekleyen bir şekilde onlara katkıda bulunmuştur.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin akademik ve mesleki kariyerlerini desteklemek için gerekli olan çok sayıda fırsatlar sunmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin sunduğu eğitim olanaklarından ve üniversite personelinin sunmuş olduğu desteklerden faydalanabilmektedir. Atılım Üniversitesi, öğrencilere ve öğretim üyelerine yardım etmek amacıyla çeşitli kültürel ve toplumsal etkinlikler, seminerler, çalıştaylar, konferanslar ve kulüpler organizasyonları düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, dünya standartlarında eğitim kalitesi ile birlikte öğrencilere çok sayıda imkan ve olanaklar sunmaktadır. Dr. İhsan Sabri Çağlayan, Atılım Üniversitesi'ni kurmakla Türkiye'de eğitim sektörüne önemli katkıları olmuştur. Üniversite, öğrencilere ve öğretim üyelerine kaliteli ve güncel eğitim olanakları sunmakta, çok sayıda fırsatlar sunmakta ve öğrencilere etkin kariyer desteği vermektedir.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,071
398
5
Atılım Üniversitesi, özellikle eğitim alanında önemli bir rol oynayan ve öğrencilerin kariyer planlaması ve eğitim alanındaki başarılarını arttırmak için önemli bir üneve sahiptir. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin akademik başarılarını ve kariyer planlamalarını desteklemek için gelişmiş eğitim programlarını sunmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin eğitim programlarını kullanarak, kendilerini geliştirebilir ve kariyer hedeflerini gerçekleştirebilirler.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin eğitimlerini desteklemek için farklı teknolojileri kullanmaktadır. Üniversite, öğrencilere kaliteli eğitim sunmak için tüm teknoloji sistemlerini kullanmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin teknolojilerinden yararlanabilirler. Teknoloji, öğrencilerin konuları öğrenmelerini ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarını kolaylaştırır.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin eğitimlerini desteklemek için eğitimciye özel programlar sunmaktadır. Öğrenciler, eğitimciye özel programları kullanarak, akademik başarılarını ve yeteneklerini geliştirebilirler. Eğitimciye özel programlar, öğrencilere ekstra destek sağlamak için öğrencilere özel ödevler, projeler ve seminerler gibi özel eğitimler sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, eğitim alanındaki başarısını arttırmak için kültürel ve sanatsal etkinliklere de destek sağlamaktadır. Sanatsal etkinlikler, öğrencilerin kültürel zenginliklerini geliştirmelerini ve çevreleri ile aralarındaki ilişkileri geliştirmelerini sağlamaktadır. Sanatsal etkinlikler haftalık olarak organize edilmektedir ve öğrencilerin kültürel alanda gelişimlerini desteklemektedir.

Atılım Üniversitesi, başarılı bir eğitim programı ile öğrencilerin kariyer ve akademik başarılarını arttırmaktadır. Üniversite, öğrencilerin eğitimlerini desteklemek için teknolojik araçlar, eğitimciye özel programlar ve kültürel etkinlikler gibi farklı programlar sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, eğitim alanında başarılı olmak için öğrencilere destek sağlamaktadır.

Derya

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
290
0
0
Baslik: "Atilim Üniversitesi Sahibi Kim"

Adim 1: Atilim Üniversitesi'nin Kurulusu ve Geçmisi

Atilim Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen vakif üniversitelerinden biridir. Kurulusu, 1997 yilinda, Atilim Vakfi tarafindan Ankara'da gerçeklestirilmistir. Üniversite, kuruldugu günden bu yana egitimde kalite, yenilik ve ögrenci odakli bir yaklasimi benimsemistir. Atilim Üniversitesi, farkli disiplinlerde egitim veren, nitelikli ögretim üyeleri ve çagdas egitim olanaklari ile öne çikan bir kurumdur.

Adim 2: Atilim Üniversitesi'nin Sahibi ve Yönetimi

Atilim Üniversitesi'nin sahibi, Atilim Vakfi'dir. Vakif, üniversitenin kurulusundan itibaren onun gelisimini ve ilerlemesini desteklemektedir. Üniversitenin yönetimi ise vakif tarafindan atanmis bir yönetim kurulu tarafindan gerçeklestirilmektedir. Bu yönetim kurulu, üniversitenin stratejik kararlarini almak ve kurumun genel yönetiminden sorumlu olmakla görevlidir.

Adim 3: Atilim Üniversitesi'nin Akademik Programlari ve Basarilari

Atilim Üniversitesi, çesitli akademik programlar sunmaktadir. Mühendislik, sosyal bilimler, isletme, iletisim gibi alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programlari bulunmaktadir. Üniversite, nitelikli ögretim üyeleri ve güncel müfredatiyla ögrencilerine çagdas bir egitim sunmayi hedeflemektedir. Ayrica, arastirma ve projelerde de önemli basarilar elde etmektedir.

Adim 4: Atilim Üniversitesi'nin Ögrenci Hayati ve Kampüsü

Atilim Üniversitesi, ögrencilerine zengin bir sosyal ve akademik yasam sunan bir kampüse sahiptir. Kampüs, modern egitim olanaklari, spor tesisleri, kütüphaneler ve sosyal alanlarla donatilmistir. Ögrenci kulüpleri, etkinlikler ve kültürel faaliyetler, ögrencilerin kisisel gelisimine katki saglamaktadir. Ayrica, ögrenci destek birimleri de ögrencilerin akademik ve sosyal ihtiyaçlarini karsilamak için çalismaktadir.

Adim 5: Atilim Üniversitesi'nin Vizyonu ve Misyonu

Atilim Üniversitesi'nin vizyonu, uluslararasi alanda taninan, bilimsel arastirmalara katki saglayan, yenilikçi ve lider bir üniversite olmaktir. Misyonu ise ögrencilerini çagin gereksinimlerine uygun olarak yetistirmek, bilgi üretmek ve topluma hizmet etmektir. Bu dogrultuda, üniversite sürekli olarak kendini yenileyen bir yapiya sahiptir ve egitim-ögretim kalitesini artirmak için çaba göstermektedir.

Adim 6: Atilim Üniversitesi'nin Gelecegi ve Hedefleri

Atilim Üniversitesi, gelecekte de egitimde kaliteyi artirmak, arastirma alaninda daha fazla basari elde etmek ve uluslararasi alanda taninirligini artirmak için çalismalarina devam edecektir. Yenilikçi egitim modelleri, uluslararasi is birlikleri ve teknolojiye dayali çözümler, üniversitenin hedeflerine ulasmasina katki saglayacaktir.

Sonuç ve SSS

Atilim Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen vakif üniversitelerinden biridir ve Atilim Vakfi tarafindan kurulmustur. Üniversitenin sahibi Atilim Vakfi'dir ve yönetimi vakif tarafindan atanmis bir yönetim kurulu tarafindan gerçeklestirilir. Üniversite, çesitli akademik programlar sunmakta olup, ögrencilerine zengin bir sosyal ve akademik yasam sunan bir kampüse sahiptir. Atilim Üniversitesi'nin vizyonu uluslararasi alanda taninan, bilimsel arastirmalara katki saglayan, yenilikçi ve lider bir üniversite olmaktir. Gelecekte de egitimde kaliteyi artirmak, arastirma alaninda daha fazla basari elde etmek ve uluslararasi alanda taninirligini artirmak için çalismalarina devam edecektir. Bu yazida Atilim Üniversitesi'nin sahibi, yönetimi, akademik programlari, ögrenci hayati, vizyonu, misyonu ve gelecegi hakkinda bilgi verilmistir.

Aysel

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
285
0
0
Atılım Üniversitesi, 1995 yılında yasal olarak kurulan bir bölümü Türkiye'deki Avrupa Birliği ile AB destekli bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Üniversite, çağdaş eğitim yaklaşımları ve kapsamlı bir akademik programa sahiptir. Atılım Üniversitesi, her türlü öğrenciye eşit ve özgürce ders alma fırsatı sağlamak için destek vermektedir. Üniversite, öğrencilere, eğitimleri süresince güvenli, gelecek odaklı ve beceri odaklı bir eğitim alma ortamı sağlamaktadır. Üniversite, kaliteli eğitim programlarının yanı sıra öğrencilere karşı paylaşımcı bir yaklaşım sergilemektedir. Atılım Üniversitesi, kaliteyi arttırmak ve öğrencilere akademik ve profesyonel başarılara ulaşma konusunda yardımcı olmak için çok sayıda çalışma ve çarpıcı projeler gerçekleştirmektedir.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Maalesef Atılım Üniversitesi'nin sahibi hakkında net bir bilgiye sahip değilim çünkü üniversiteler genellikle devletler, vakıflar veya özel kurumlar tarafından kurulur ve yönetilir. Ancak, Atılım Üniversitesi'nin kurucusu ve mütevelli heyet başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak'tır. Üniversite, 1997 yılında İstanbul'da kurulmuş ve köklü bir eğitim kurumu olmuştur. Atılım Üniversitesi, çağdaş eğitim anlayışıyla öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunmayı hedeflemektedir. Kurucusu ve yöneticileri, üniversitenin vizyonunu ve misyonunu belirlemekte ve akademik ve idari politikaları şekillendirmektedir.

Selin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
309
0
0
Atılım Üniversitesi, Türk Öğretim Kurumları Birliği tarafından kurulmuş özel bir vakıf üniversitesidir. Üniversite, 1988 yılında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Başkanlığı tarafından kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, eğitim, araştırma ve çalışmalarının yanı sıra kültürel ve sosyal alanlarda da faaliyet göstermektedir. Üniversite, özellikle öğrenci merkezli bir eğitim modeli benimsemiş ve mezunlarının mesleki ve toplumsal konularda deneyimlerini geliştirmelerini desteklemiştir.

Atılım Üniversitesi, Türkiye'de öğrenci merkezli bir eğitim modelini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, üniversitenin öğrencileri, öğrenmeyi teşvik etmek için çeşitli teknikler ve yöntemleri kullanarak, her birinin bireysel potansiyellerini geliştirmelerini sağlamak üzere özel olarak eğitilmektedir. Aynı zamanda, üniversite, öğrencilerinin çalışmalarını desteklemek ve onlara özgüven kazandırmak için çeşitli ünite ve kuruluşlar kurmuştur.

Atılım Üniversitesi, her öğrencisine özgürlük ve özgür düşünmeyi teşvik etmek üzere çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bunlar, öğrencilerin karşılıklı olarak karşılaştıkları farklı düşünce ve fikirleri karşılıklı olarak kabul etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Üniversite, öğrencilerinin mesleki becerilerini geliştirmelerini sağlamak için de ticari, sosyal, kültürel ve teknolojik alanlarda eğitim programları düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin mezun olmalarının ardından toplumsal bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olmak için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar, öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerini sağlamak ve onların toplumdaki etkinliğini arttırmak için tasarlanmıştır.

Atılım Üniversitesi, çalışma hayatına hazırlanan öğrencilerinin, uluslararası standartlara uygun eğitim almalarını sağlamak ve sektörlerdeki değişimleri takip etmelerini desteklemek için çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Bunlar, öğrencilerin mezun olmalarının ardından kariyerlerini geliştirmelerini sağlamaya odaklanmı

Nazli

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Atılım Üniversitesi, 1998 yılında kurulan ve Türkiye'de eğitim ve araştırmaya odaklanan bir özel üniversite olan Atılım Üniversitesi'nin sahibidir. Atılım Üniversitesi, İstanbul'da lokalize olmuştur ve Türkiye'de öğrenim gören öğrencilerin sayısı her yıl artmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere akademik başarıya yardımcı olmak için çok sayıda farklı program sunmaktadır. Türkiye'de öğrenim gören öğrencilere, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra, çok sayıda özel ders, seminer, konferans, konuşmacı ve staj programları sunulmaktadır. Atılım Üniversitesi, geleneksel eğitim anlayışının dışında, öğrencilerin günlük hayatına entegre edilmiş bir öğrenim modeli sunmaktadır. Bu, öğrencilerin kendi potansiyellerini ve becerilerini açığa çıkartmasını ve bu potansiyelleri geliştirmesine yardımcı olmasını sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerine sağladığı akademik ve mesleki eğitim ile öğrencilerin kariyer amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerin kariyer başarılarını arttırmak için çalışmalar yürütmekte ve öğrencilerin mezuniyet sonrası yaşamlarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)