Atılım Üniversitesi nin sahibi kim

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Atılım Üniversitesi nin sahibi kim? sorusunun cevabını öğrenmek istiyorum. Öğrenmek için herhangi bir kaynaktan yardım alabilir miyim? Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin İstanbul ilinde bulunan özel bir üniversitedir. Yaklaşık 50 yıldır eğitim alanında faaliyet göstermektedir. Üniversite, Atılım Holding tarafından kurulmuştur. Holding, Türkiye'nin lider eğitim şirketlerinden biri olan ATV Eğitim ve Sağlık Hizmetleri AŞ tarafından kurulmuştur. Üniversite, Atılım Holding tarafından yaşam boyu eğitim ve kariyer konularına odaklanmıştır. Atılım Holding, Türkiye'nin en büyük eğitim şirketleri arasında yer almaktadır.

Atılım Üniversitesi nin sahibi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Bu konuda size yardımcı olabilir misiniz? Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin ilk özel üniversitelerinden biri olarak, Türkiye'nin en büyük eğitim şirketlerinden biri olan Atılım Holding tarafından kurulmuştur. Atılım Holding, Türkiye'nin lider eğitim şirketlerinden biri olan ATV Eğitim ve Sağlık Hizmetleri AŞ 'nin kurucusudur. Atılım Holding, Türkiye'nin en büyük eğitim şirketleri arasında yer almaktadır.

Atılım Üniversitesi nin sahibi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Daha fazla bilgi edinmek için hangi kaynaklara başvurmalıyım? Atılım Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, üniversite hakkında güncel haberleri üniversite hakkındaki basın açıklamalarından, üniversitenin kendi medya platformlarından ve sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,065
1,314
112
Atılım Üniversitesinin Sahibi Kim?

Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en büyük ve en köklü üniversitelerden biridir. Atılım Üniversitesi, İstanbul'da kurulmuştur ve Türkiye'de eğitim alanında önemli bir rol oynamaktadır. Atılım Üniversitesi'nin sahibi kimdir?

Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en büyük üniversitelerden biridir ve 1996 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de eğitim alanında önemli bir rol oynamaktadır. Üniversite, çok sayıda öğrenciye ve araştırmacıya kaliteli eğitim hizmetleri sunmaktadır. Ancak, üniversitenin sahibi kimdir?

Atılım Üniversitesinin Sahibi Olan Girişimci İbrahim Bodur

Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en büyük ve en köklü üniversitelerden biridir. Üniversite, 1996 yılında İstanbul'da kurulmuştur ve Türkiye'de eğitim alanında önemli bir rol oynamaktadır. Üniversitenin sahibi olan girişimci İbrahim Bodur, İstanbul'da bir mühendislik okulunda eğitim aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nden mezun oldu ve İstanbul'da birkaç işletme kurdu. İbrahim Bodur'un Atılım Üniversitesi'ni kurması, Türkiye'deki öğrencilerin eğitim almalarına ve araştırmacıların kaliteli eğitim hizmetleri almalarına olanak sağlamıştır.

Atılım Üniversitesinin Kurulma Amacı

Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en büyük ve en köklü üniversitelerden biridir. Üniversitenin sahibi olan girişimci İbrahim Bodur, 1996 yılında İstanbul'da üniversiteyi kurmuştur. Atılım Üniversitesi'nin kurulma amacı, Türkiye'deki öğrencilerin ve araştırmacıların kaliteli eğitim hizmetleri almalarını sağlamaktır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri, tarih, sosyal bilimler gibi çeşitli alanlarda eğitim hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, üniversite, öğrencilere yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

Atılım Üniversitesinin Önemi

Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki en büyük ve en köklü üniversitelerden biridir. Üniversite, Türkiye'de eğitim alanında önemli bir rol oynamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere kaliteli eğitim hizmetleri sunmaktadır. Üniversite, öğrencilere tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri, tarih, sosyal bilimler gibi çeşitli alanlarda eğitim hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, üniversite, öğrencilere yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki öğrencilere ve araştırmacılara kaliteli eğitim hizmetleri sunmaktadır ve bu nedenle önemli bir üniversitedir.

Atılım Üniversitesi nin sahibi olan girişimci İbrahim Bodur, 1996 yılında İstanbul'da üniversiteyi kurmuştur. Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki öğrencilere ve araştırmacılara kaliteli eğitim hizmetleri sunmakta ve bu nedenle önemli bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, ülkedeki öğrencilerin ve araştırmacıların kaliteli eğitim hizmetleri almalarına olanak sağlamıştır.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Atılım Üniversitesi, 1944 yılında Bay ve Bayan Atılım tarafından kurulmuş bir yüksek öğrenim kurumudur. Atılım Üniversitesi, eğitim ve öğretimin her alanında kaliteli hizmetler sunmak için çalışmaktadır. Atılım Üniversitesi, ulusal ve uluslararası alanda öğrenci ve akademisyenler arasında işbirliği çalışmaları yürüten bir öğrenim kurumudur. Atılım Üniversitesi, her yıl binlerce öğrenciye kaliteli eğitim hizmetleri sunmaktadır. Bu üniversite, kuruluşundan bu yana, öğrencilerinin potansiyelini keşfetmek için çalışmaktadır. Atılım Üniversitesi, özellikle öğrencilerinin başarısı için çok çalışmaktadır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Atılım Üniversitesi, 1975 yılında kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de hizmet veren üçüncü özel üniversitedir. Üniversitenin sahibi olan ve kurucusu olan Akgün Ailesi'dir. Ailesinin lideri, Türkiye'nin önde gelen önemli girişimcileri arasında yer alan Yüksel Akgün'dür. Akgün Ailesi, Atılım Üniversitesi'nin kuruluş ve gelişiminde önemli rol oynamıştır. Akgün Ailesi, üniversiteye sağladığı destek ve katkılar ile Atılım Üniversitesi'ni ülkenin önde gelen üniversiteleri arasına sokmuştur.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biridir ve bağımsız bir kuruluştur. Üniversite, 1964 yılında kurulmuş olup, özgürlükleri arayan ve elinden geleni yapan bir grup insan tarafından sahiplenilmiştir. Üniversite, öğrencilerin özgürlüğünü, entelektüel merakını ve öğrencilerin toplumsal sorumluluğunu desteklemek için çeşitli programlarla doludur. Atılım Üniversitesi, kültürler arası diyaloğu desteklemek, demokratik bir toplumu inşa etmek ve toplumun gelişmesine katkıda bulunmak için çalışmaktadır. Atılım Üniversitesi, ülke ve dünya genelinde öğrencilerin liderlik, kültürel anlayış ve entelektüel bakış açısını geliştirmek için harika bir fırsat sunmaktadır.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Atılım Üniversitesi, Türkiye'de yeni bir üniversite olarak 1997 yılında kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Atılım Üniversitesi’ne verilen lisans, Türkiye’deki üniversite eğitim faaliyetlerinin lideri olarak konumlandırılmıştır. Atılım Üniversitesi, öğrenci merkezli sağlıklı bir çevrede eğitim veren bir üniversite olarak, öğrencilerin mesleki yeterliliği konusunda önemli bir katkı sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi, aynı zamanda, üniversite eğitimi konusunda Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek olmayı amaçlamakla birlikte çağdaş bir üniversite olarak, tüm öğrencilere kaliteli eğitim imkanları sunmayı hedeflemektedir. Atılım Üniversitesi’nin sahibi Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’dır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Atılım Üniversitesi, Özyeğin Vakfı tarafından kurulan bir üniversite olup, Türkiye'deki eğitim standartlarının yükseltilmesi için kurulmuştur. Özyeğin Vakfı, İstanbul'da yer alan Özyeğin Üniversitesi'nin kurucusu olan Ferit Özyeğin tarafından Türkiye'nin ileriye yönelik eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel amaçlı projelerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, bu amaç doğrultusunda Türkiye'de öğrencilerin, akademisyenlerin ve araştırmacıların eğitim ve araştırmalarını desteklemektedir. Kurum, modern teknolojileri kullanarak üniversite eğitimini daha da geliştirmektedir. Üniversite, öğrencilerin yüksek kaliteli eğitim almalarını destekleyen çeşitli programlar düzenlemektedir ve sınıf ortamının ötesinde gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere, akademisyenlere ve araştırmacılara çağdaş eğitim ve araştırma olanağı sunmakta ve eğitimlerinin çok yönlülüğünü desteklemektedir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,594
1,159
112
Atılım Üniversitesi, Atılım Üniversitesi Vakfı tarafından kurulmuştur. Atılım Üniversitesi Vakfı, Türkiye'de önde gelen iş adamları, akademisyenler ve üniversite çalışanları tarafından kuruldu. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de eğitim alanında öncü bir kurum olma amacıyla kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de eğitim alanındaki standartların ve kalitenin yükseltilmesi ve kalifiye insan gücü yetiştirilmesi için kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, uluslararası alanda da kalite standartlarını yükseltmek amacıyla çok sayıda uluslararası anlaşma ve sözleşme imzalamıştır. Atılım Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin de kaliteli bir eğitim almalarını sağlamak amacıyla öğrenci değişim programlarına katılmaktadır. Atılım Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora programları da dahil olmak üzere çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve uluslararası alanda kalifiye insan gücü yetiştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye’deki özel üniversiteler arasında bulunan ve İstanbul'da kurulmuş olan bir eğitim kurumudur. Üniversitenin sahibi veya idaresi, Atılım Üniversitesi Yükseköğretim Vakfı tarafından temsil edilmektedir. Vakıf, Atılım Üniversitesi'nin yönetimini ve bütçesini denetlemektedir. Atılım Üniversitesi Yükseköğretim Vakfı, Türkiye’deki özel üniversitelerin gelişimini ve üniversite eğitiminin kalitesini arttırmak amacıyla kurulmuştur. Vakıf, Türkiye'de eğitim alanlarında fark yaratmak ve öğrencilerin üniversite eğitimlerini başarıyla tamamlamalarını sağlamak için çalışmalar yürütmektedir.

Aylin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
305
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin ilk ve tek özel üniversitesi olan Atılım Yüksek Öğretim Vakfı tarafından kurulmuştur. Atılım Yüksek Öğretim Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana üniversite eğitiminin önemi ve özgür akıl ve bilimin gelişmesi için kurulmuştur. Atılım Yüksek Öğretim Vakfı, Türkiye'nin özel sektöründeki eğitim alanında liderlik etmeyi amaçlayan ve üniversite eğitiminin kalitesini arttırmayı hedefleyen bir kuruluştur. Atılım Yüksek Öğretim Vakfı, çağdaş eğitim sistemleri, teknoloji kullanımının etkinliği, öğrenme çevrelerinin gelişimi ve akademik kalite gibi konularda öncülük etmektedir. Atılım Yüksek Öğretim Vakfı, üniversite eğitimini özelleştirmeyi ve kaliteli eğitim alanında öğrencilerin eğitim programlarının özelleştirilmesini hedeflemektedir.

Zeynep

Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
300
0
15
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin en eski özel üniversitelerinden biridir. 1976 yılında kurulmuş olan bu üniversite, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve İktisat Fakülteleri ile başlangıçta faaliyet göstermiştir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin en seçkin kurumları arasındadır. Üniversitenin sahibi olarak, İstanbul Ekonomi Üniversitesi Girişim Grubu (IEU) adı verilen girişimci grup gösterilebilir. Atılım Üniversitesi, Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin öncelikli olarak aradıkları eğitim düzeyi ve kaliteyi sunmak için üretilmiştir.

Atılım Üniversitesi, üniversite öğrencilerine kaliteli eğitim alma olanağı sağlamak için çok sayıda alanda çeşitli teşvikler sunmaktadır. Bu teşvikler, üniversite öğrencilerinin bilimsel alanlarda veya mesleki alanda kendilerini geliştirmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, Atılım Üniversitesi, katılımcı öğrencilerinin ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamaları için çeşitli öğrenci bursları veya öğrenim kredileri sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, uluslararası öğrencileri de kabul etmektedir. Uluslararası öğrencilere yönelik özel öğrenci programları ve teşvikleri sunmaktadır. Ayrıca, Atılım Üniversitesi, öğrencilerin kültürel ve sosyal alanlara katılmalarını özendirmek için çeşitli kültürel etkinlikler, sosyal etkinlikler ve konferanslar düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin kaliteli bir eğitim almasını sağlamak için, üniversiteye öğretim üyeleri arasında nitelikli akademisyenlerin katılımını sağlamak için çaba sarf etmektedir. Üniversite, akademik kadrosu ile öğrencilerinin akademik başarılarını teşvik etmektedir. Üniversite, yüksek kalitede eğitim imkanı sunmak için çeşitli programlar, konferanslar ve seminerler düzenlemektedir.

Atılım Üniversitesi, yüksek kalitede eğitim ve araştırma alanında, öğrencilerinin üniversite hayatını daha verimli ve verimli hale getirmek için çaba harcamaktadır. Ayrıca, üniversite, öğrencilerinin üniversite hayatının sosyal ve kültürel etkinliklerine de katılmalarını teşvik etmektedir

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Atılım Üniversitesi, 1990 yılında Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından kurulmuştur. Ömer Çomaklı, Atılım Üniversitesi'nin kuruluş felsefesini "En nihayetinde, üniversiteyi kurmak, ülkemizdeki teknolojik ve sosyal gelişmeyi desteklemek ve önceki nesillerden daha iyi bir gelecek inşa etmek için bir araya gelen insanların kolektif çabasının sonucudur" şeklinde özetlemiştir.

Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin üstün akademik performanslarını ve iyi bir yaşam kalitesi sunmak için özelleşmiş bir eğitim kurumudur. Eğitim süreci, öğrencilerin özgüven ve çalışma becerilerini geliştirmek için özellikle tasarlanmıştır. Atılım Üniversitesi, öğrencilerinin çok kültürlü bir dünya vatandaşı olarak yetişmesini sağlamak için, derslerinin yanı sıra, çok sayıda kültürel ve sosyal etkinlikler sunar.

Atılım Üniversitesi, uluslararası düzeyde kabul edilen on sekiz farklı yüksek lisans programına sahiptir. Ayrıca, üniversite, öğrencilerinin çeşitli alanlarda deneyim kazanmalarına ve kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çok sayıda özelleşmiş eğitim programı sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi, günümüzde Türkiye'deki üniversiteler arasında önde gelen bir kurum olma misyonuna devam etmektedir. Ömer Çomaklı'nın kuruluş amacını gerçekleştirmek için, üniversite, dünya standartlarındaki eğitim ve kariyer gelişim fırsatları sunmak için çalışmaktadır.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,941
1,256
112
Atılım Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi'nin kurucusu ve Türk Eğitim-Bir-Sen üyesi Prof. Dr. Süleyman Sabri Fırat tarafından kurulmuştur. Eğitim sektöründe uzun yıllar boyunca çalışmalar yapan Prof. Dr. Süleyman Sabri Fırat, eğitim sistemini geliştirerek ve ar-ge çalışmalarını destekleyerek, Türkiye'nin eğitim sektöründe öncü olmasını hedeflemiştir. Atılım Üniversitesi, Prof. Dr. Süleyman Sabri Fırat'ın eğitim felsefesinin hayata geçirilmesi için kurulmuştur. Üniversite, Türkiye'de eğitimin modernleşmesi ve sürekliliğinin sağlanması için kurulmuştur. Atılım Üniversitesi, öğrencilere, akademisyenlere ve kamu kurumlarına iş ortaklıklarıyla ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Atılım Üniversitesi, öğrencilere öğrenim görmek için gerekli olan tüm altyapı olanaklarını sağlayarak, öğrencilere uzmanlaşmalarına ve kariyerlerine sağlam bir temel atmalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, çok disiplinli programlar, modern laboratuvarlar ve çoklu lisans programları ile öğrencilere tam anlamıyla bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, geniş bir kütüphaneden, çok çeşitli eğitim programlarından, kaliteli öğretim öğretim elemanlarından ve öğrenci odaklı eğitim-öğretim süreçlerinden oluşan bir eğitim kurumudur.

Selin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
309
0
0
Baslik: "Atilim Üniversitesi'nin Sahibi Kim?"

Adim 1: Atilim Üniversitesi'nin Kurulusu ve Genel Bakis

Atilim Üniversitesi, Türkiye'nin Ankara sehrinde bulunan önde gelen bir yüksekögretim kurumudur. Üniversite, 1997 yilinda Ihsan Dogramaci Vakfi tarafindan kurulmustur. Ihsan Dogramaci, Türkiye'nin egitim alanindaki öncülerinden biridir ve birçok önemli egitim kurumunun kurucusudur. Atilim Üniversitesi, egitim, arastirma ve toplumsal hizmet alanlarinda faaliyet göstererek ögrencilere genis bir akademik yelpaze sunmaktadir.

Adim 2: Üniversitenin Sahipligi ve Yönetimi

Atilim Üniversitesi'nin sahibi Ihsan Dogramaci Vakfi'dir. Vakif, üniversitenin kurulusundan bu yana onun sahipligini ve yönetimini üstlenmistir. Ihsan Dogramaci'nin egitim ve bilim sevgisiyle kurulan vakif, üniversitenin amaçlarini ve degerlerini korumak için çalismaktadir. Üniversitenin yönetiminde, vakfin atanmis üyeleri ve akademisyenlerin olusturdugu bir yönetim kurulu bulunmaktadir. Bu kurul, üniversitenin stratejik kararlarini almak ve yönlendirmekle sorumludur.

Adim 3: Ihsan Dogramaci Vakfi ve Misyonu

Ihsan Dogramaci Vakfi, egitim ve bilim alaninda Türkiye'ye deger katan projeleri desteklemek amaciyla kurulmustur. Vakfin temel misyonu, egitim ve bilimin yayginlastirilmasi, topluma hizmet etmek ve gençlere nitelikli bir egitim imkani sunmaktir. Atilim Üniversitesi de bu misyon dogrultusunda faaliyet göstererek, ögrencilere çagdas bir egitim ortami sunmayi ve bilimsel arastirmalari tesvik etmeyi amaçlamaktadir.

Adim 4: Üniversitenin Ögretim Kadrosu ve Akademik Basarilari

Atilim Üniversitesi, alaninda uzman ve deneyimli bir ögretim kadrosuna sahiptir. Akademik personel, ögrencilere güncel bilgi ve becerileri aktarmak için çaba sarf etmektedir. Üniversite, ögrencilerinin akademik basarilarini desteklemek için çesitli akademik ve sosyal olanaklar sunmaktadir. Bunlar arasinda arastirma merkezleri, laboratuvarlar, kütüphaneler ve sosyal kulüpler bulunmaktadir. Atilim Üniversitesi, ögrencilerini sadece akademik alanda degil, ayni zamanda sosyal ve kültürel açidan da gelistirmeyi hedeflemektedir.

Adim 5: Atilim Üniversitesi'nin Gelecegi ve Vizyonu

Atilim Üniversitesi, gelecege yönelik bir vizyonla hareket etmektedir. Gelecekte, üniversite daha da büyümeyi ve gelismeyi hedeflemekte, uluslararasi alanda taninan bir egitim kurumu olmayi amaçlamaktadir. Ayrica, bilimsel arastirmalari tesvik ederek, teknoloji ve inovasyon alaninda öncü bir rol üstlenmeyi planlamaktadir. Üniversite, ögrencilerine küresel düzeyde rekabetçi bir egitim sunarak, onlari uluslararasi arenada basarili bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadir.

Adim 6: Sonuç ve Sikça Sorulan Sorular

Atilim Üniversitesi'nin sahibi Ihsan Dogramaci Vakfi'dir ve vakif, üniversitenin kurulusundan bu yana sahipligini ve yönetimini üstlenmektedir. Vakfin temel misyonu, egitim ve bilimin yayginlastirilmasi, topluma hizmet etmek ve gençlere nitelikli bir egitim imkani sunmaktir. Üniversite, ögrencilerine çagdas bir egitim ortami sunmayi ve bilimsel arastirmalari tesvik etmeyi amaçlamaktadir. Atilim Üniversitesi'nin gelecegi, uluslararasi alanda taninan bir egitim kurumu olmayi hedefleyerek, bilimsel arastirmalari tesvik ederek ve teknoloji alaninda öncü bir rol üstlenerek sekillenmektedir.

Sikça Sorulan Sorular:

S: Atilim Üniversitesi'nin kurucusu kimdir?
C: Atilim Üniversitesi'nin kurucusu Ihsan Dogramaci Vakfi'dir. Vakif, üniversitenin sahipligini ve yönetimini üstlenmektedir.

S: Atilim Üniversitesi'nin vizyonu nedir?
C: Atilim Üniversitesi'nin vizyonu, uluslararasi alanda taninan bir egitim kurumu olmayi ve bilimsel arastirmalari tesvik ederek teknoloji alaninda öncü bir rol üstlenmeyi içermektedir.

Inci

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
300
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin en büyük özel üniversitelerinden biridir. Üniversite, Atılım Grubu tarafından kurulmuştur. Atılım Grubu, Türkiye'de özel eğitim ve sağlık alanlarında faaliyet gösteren ve Atılım Üniversitesi'nin kurucusu olan Prof. Dr. Mustafa Acar tarafından müteşebbis olarak kurulmuştur. Atılım Grubu, Türkiye'de üniversite, lise, meslek lisesi, özel eğitim merkezleri, sağlık kuruluşları, sağlık turizmi gibi birçok hizmeti sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, Türkiye'de eğitim kalitesinde önde gelen üniversiteler arasındadır. Üniversite, uluslararası standartları karşılayan, tam zamanlı ve yarı zamanlı programlar sunmaktadır. Atılım Üniversitesi, kaliteli eğitim, akademik başarı, öğrenci işbirliği, karşılıklı saygı ve özgür düşünceyi öncelikli tutan bir anlayışı benimsemiştir.

LasTRomaNce

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,782
0
0
Atılım Üniversitesi'nin sahibi Atılım Vakfı'dır. Vakıf, 1996 yılında kurulmuş olup, üniversitenin yönetimini ve işleyişini sağlamaktadır. Atılım Vakfı, eğitim ve bilim alanlarında faaliyet gösteren bir vakıf olarak üniversitenin kuruluşundan itibaren destek sağlamaktadır. Üniversite, bu vakıf tarafından kurulmuş ve işletilmektedir. Bu sayede, vakıf üniversitenin idari ve mali işlerini yönetirken, eğitim ve araştırma faaliyetlerinin desteklenmesini sağlar.

Elmas

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
317
0
0
Atılım Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen özel üniversitelerinden biridir. Atılım Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulmuştur ve Bakanlık tarafından denetlenmektedir. Üniversitede çeşitli akademik programlar mevcuttur. Atılım Üniversitesi'nin sahibi ise, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından kurulan Atılım Üniversitesi Vakfı'dır. Vakıf, Türkiye'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve akademik hayatıyla ilgili çalışmalar yürütmektedir. Atılım Üniversitesi Vakfı, üniversitenin kuruluşunu, çeşitli üniversite projelerini, üniversite çalışanlarının çalışma koşullarını ve üniversite kampüsünün geliştirilmesini desteklemektedir. Vakıf, özellikle üniversite öğrencilerine eğitim ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çok sayıda proje gerçekleştirmektedir. Atılım Üniversitesi Vakfı, üniversite eğitimini desteklemek için öğrenci bursları da vermektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)