Ayrilik sonrası sessiz kalmak mı yoksa aktif olmak mi

delihatun

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,329
88
47
Merhaba herkese,

Ayrılık sonrası ne yapacağımı bilemiyorum. Sessiz kalmak mı yoksa aktif olmak mı gerektiğini merak ediyorum. Ne yapabileceğimi anlayamıyorum. Biraz destek istiyorum.

Ayrılık sonrası ne yapacağımı çok merak ediyorum. Sessiz kalmak mı, yoksa aktif olmak mı daha uygun? İlk başta sessiz kalmayı deniyorum ama her zaman kendimi daha aktif hissediyorum. Ortamın neşesi ve enerjisiyle hemen etkileniyorum. Ancak aşırı aktivite ile sıkıntılarımı unutmayacağımı biliyorum.

Bu durumda ne yapmalıyım? Ayrılık sonrası sessiz kalmak mı yoksa aktif olmak mı gerektiğini ne kadar iyi bilebilirim? Bu durumda ne kadar uzun süre aktif kalabileceğimi ve ne zaman sessiz kalmaya başlamam gerektiğini nasıl anlayabilirim? Lütfen deneyimlerinizden ve önerilerinizden yararlanmak istiyorum.

Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Ayrılık Sonrası Sessiz Kalmak mı Yoksa Aktif Olmak mı?

Ayrılıklar zorlu zamanlardır. Birçok insan ayrılık sürecinde zor zamanlar geçirir. Bazı kişiler ayrılıklarını sessizce geçirmeyi tercih ederken, diğerleri aktif hale geçerek ayrılıklarının üstesinden gelmeye çalışır. Bu makalede, ayrılık sonrası sessiz kalmak mı yoksa aktif olmak mı daha iyi olacağı üzerine tartışılacaktır.

Sessiz Kalmak mı?

Birçok insan, ayrılıklarını sessizce geçirmek ister. Sessizlik, ayrılık sürecindeki stresi azaltmak ve kişinin kendi düşünceleriyle baş başa kalmasını sağlamak için bir seçenek olabilir. Sessizlik, kişinin kendini toparlayarak kendi hayatını kontrol etmeyi öğrenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, sessizlik, kişinin kendi kabuğuna çekilmesine ve kendi kendisiyle yüzleşmesine izin vererek, kişinin kendi hatalarıyla yüzleşmesini sağlayabilir.

Aktif Olmak mı?

Diğer yandan, ayrılık sürecinde aktif olmak da bir seçenektir. Ayrılık sürecinde aktif olmak, kişinin hayatının kontrolünü almasına yardımcı olabilir. Aktif olmak, kişinin stres ve depresyonla başa çıkmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, aktif olmak, kişinin ayrılık sürecinde kendini iyi hissetmesini sağlayabilir. Aktif olmak, kişinin arkadaşlarıyla, ailesiyle ve sevdiği insanlarla bağlantı kurmasına izin vererek, kişinin daha iyi hissetmesini sağlayabilir.

Sonuç

Her iki seçenek de kendi avantajlarını sunar. Ancak, sonuç olarak, her bireyin ayrılık sürecinde hangi seçeneği tercih edeceği kişisel bir karar olacaktır. Çünkü, bazı kişiler ayrılık sürecinde sessiz kalmayı tercih ederken, diğerleri aktif hale geçerek ayrılıklarının üstesinden gelmeyi tercih edebilir. Ancak, ne olursa olsun, her bireyin kendi ayrılık sürecine en uygun seçeneği seçmesi ve kendi iyiliği için karar vermesi gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)