Bal arısı hangi kokuyu sevmez

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,702
1,256
112
Bal Arısı Hangi Kokuyu Sevmez?

Bal arılarının kokularını çok sevdiği bilinir, ancak birçok arı türünün kokularının ne kadar çok sevilmediği de bilinir. Bal arılarının kokularını sevmeyen birkaç çeşit vardır. Bu makalede, bal arılarının hangi kokuları sevmediğini ve neden sevmediklerini açıklayacağız.

Bal Arılarının Kokularını Sevemeyecekleri

Bal arılarının kokularını sevemeyecekleri en çok bilinen çiçek kokularıdır. Bu kokular, arıların çiçeklerden topladıkları balın tadını bozabilecek kadar kuvvetli olabilir. Bunun yanı sıra, bal arılarının özellikle bitkisel yağlardan veya parfümlerden gelen kuvvetli kokuları sevmeyecekleri de bilinmektedir.

Bal Arılarının Kokularını Sevemeyecekleri Neden?

Bal arılarının kokularını sevmeyecekleri nedeni çok basittir. Çünkü bu kokular, arıların çiçeklerden topladıkları nektarın tadını bozabilecek kadar kuvvetli olabilir. Aynı zamanda, bal arılarının çiçeklerden topladıkları nektarı, kuvvetli kokuların etkisiyle bozulmuş olarak algılaması da mümkündür.

Bal Arılarının Hangi Kokuları Sevecekleri?

Bal arıları, hafif kokuları seven canlılardır. Yani, bal arılarının kokularını seven canlılar, çiçeklerin hafif kokusu veya bitkisel yağların hafif kokularını seven canlılardır. Aynı zamanda, bal arılarının çiçeklerin hafif kokusu ve bitkisel yağların hafif kokularını sevdiği de bilinmektedir.

Sonuç

Bal arılarının kokularını sevmeyecekleri çiçek kokuları ve bitkisel yağlardan veya parfümlerden gelen kuvvetli kokulardır. Bunun nedeni, bu kokuların arıların çiçeklerden topladıkları nektarın tadını bozabilecek kadar kuvvetli olmasıdır. Aynı zamanda, bal arılarının çiçeklerin hafif kokusu ve bitkisel yağların hafif kokularını sevdiği de bilinmektedir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü