Bebeklerde kulak akıntısı sorunu için önerileriniz var mı

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba,
Bebeklerimin her ikisinde de kulak akıntısı sorunu yaşıyorum ve bir yolunu bulmam gerekiyor. Çok endişeliyim çünkü bu bağlı olduğu sağlık sorunlarına karşı korunmamız gerekiyor. Özellikle bebeklerde kulak akıntısının neden olduğu bakteri ve virüslerin olduğunu biliyorum. Bu nedenle, kulak akıntısının önlenmesi için öneriler arıyorum. Benim bebeklerimin her ikisinin de kulak akıntısı sorunu yaşadığını biliyorum ve bunların önlenmesi için öneriler arıyorum. Eğer başka forum kullanıcılarında uygulanabilecek kulak akıntısı önleme önerileri varsa, oturum açmadan önce uygulanması gereken önlemleri öğrenmek istiyorum. Lütfen, kulak akıntısı sorunuyla nasıl başedebileceğimizi paylaşın. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
19,591
1,247
112
Bebeklerde Kulak Akıntısı Sorunu ve Önerileri Hakkında

Kulak akıntısı, bebeklerde çok yaygın olarak görülen bir durumdur. Bebeklerin çoğu vakada orta kulak iltihabı (OMI) geçirir. OMI, kulak akıntısı olarak bilinen bir durumdur. Kulak akıntısının sebepleri arasında, bakterilerin veya virüslerin kulak kanalını enfekte etmesi, alerjik reaksiyonlar ve iltihaplı hastalıklar yer alır. OMI'nin tedavisi için bazı öneriler bulunmaktadır.

Kulak Akıntısının Tedavisinde Öneriler

Birinci ve en önemli öneri, doktorunuzdan bebeğinizin kulak akıntısının sebebine göre tavsiye edilen ilaçları almasıdır. İlaç tedavisinin yanı sıra, kulak akıntısının tedavisi için bazı doğal yöntemler de mevcuttur.

1. Bebeğinizin kulaklarını sıcak su veya sıcak bir bez ile silmek, iltihabı azaltabilir.

2. Bebeğinizin kulaklarını bazı bitkisel çözeltilerle ovuşturmak veya çok ince bir çözelti ile ovmak, çok faydalı olabilir.

3. Bebeğinizin ağzını ve burun boşluklarını temiz tutmak, kulak akıntısının tekrarlanmasını önleyebilir.

4. Bebeğinizin kulaklarının kurumasını önlemek için kulak damlası kullanmak, iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

5. Bebeğinizin kulaklarını, her gün durulamak ve kulak kanallarını havalandırmak da, kulak akıntısı sorununu önleyebilir.

Kulak Akıntısının Fiziksel Tedavisinde Öneriler

Kulak akıntısının fiziksel tedavisinde de bazı öneriler bulunmaktadır.

1. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak bir havlu ile silmek, iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

2. Bebeğinizin kulaklarını, eğer gerekiyorsa eski bir şırınga ile temizlemek, iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

3. Bebeğinizin, iltihabın azaltılması için, her gün bolca su içmesine özen gösterin.

4. Bebeğinizin kulaklarını, her gün havalandırmak, iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Kulak Akıntısını Önlemede Öneriler

Kulak akıntısının önlenmesi için de bazı öneriler vardır.

1. Bebeğinizin kulaklarını, her gün durulamak ve kulak kanallarını havalandırmak.

2. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak su veya sıcak bir bez ile silmek.

3. Bebeğinizin ağzını ve burun boşluklarını temiz tutmak.

4. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak su ve bitkisel çözeltilerle ovmak.

5. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak su ve bitkisel çözeltilerle ovuşturmak.

6. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak su veya sıcak bir bez ile silmek ve çok ince bir çözelti ile ovmak.

7. Bebeğinizin kulaklarını, her gün sıcak su veya sıcak bir bez ile silmek ve kulak damlası kullanmak.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü