Besicilik nedir nasıl yapılır

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhaba,
Besicilik hakkında bilgim pek az olduğu için bu konuda yardıma ihtiyacım var. Besicilik nedir? Nasıl yapılır? Besicilik için ne gibi malzemelere ihtiyaç var? Besicilik yapmak için ne gibi özel yeteneklere sahip olmam gerekiyor? Besicilik ne kadar para kazandırıyor? Besicilik yapanlar için ne gibi tehlikeler var? Bu tarz sorulara cevap alabilir miyim? Besicilik hakkında size daha fazla bilgi vermek istiyorum.

Lütfen, bu konuda yardım edebilecek herkesin yorumlarını bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,026
1,315
112
Besicilik Nedir?

Besicilik, hayvan yetiştirme, üretim ve satışını kapsayan bir endüstridir. Besicilik, hayvanların beslenmesi, bakımı ve sağlıklarının korunması ile de ilgilidir. Besicilik, hayvanların güvenli, ferah ve konforlu ortamların sağlanmasını da kapsar. Besicilik, hayvanların tüketim için üretilmesini de kapsar.

Besicilik Nasıl Yapılır?

Besicilik, öncelikle belli bir hayvan çeşidi yetiştirmek için yerel koşullara uygun doğal veya kontrollü üretim alanlarında gerçekleştirilir. Besicilik, hayvanların beslenmesi, bakımı ve sağlıklarının korunması için gerekli olan çeşitli işlemleri kapsar. Örneğin, hayvanların beslenmesi için et, tahıl, süt, ot gibi ürünler kullanılır ve hayvanların sağlıklarının korunması için hayvanların zamanında yemlenmesi, temiz hava almaları, hijyenik koşullara dikkat edilmesi ve zamanında ilaçlanması gibi faaliyetler gerçekleştirilir.

Besicilik İçin Gerekli Olanlar

Besicilik için gerekli olanlar arasında, öncelikle hayvanların yetiştirilmesi için gereken doğal veya kontrollü üretim alanları bulunur. Bunlar, orman, otlak, çayır, ekili alanlar, su kaynakları ve hayvanların konforlu bir ortam sağlamak için gerekli olan barınaklar da olabilir. Ayrıca, hayvanların beslenmesi için gerekli olan ürünlerin yeterli miktarda temin edilmesi ve hayvanların sağlıklarının korunması için gerekli olan ilaçların temin edilmesi de besicilik için gerekli olanlar arasındadır.

Besicilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Besicilikte dikkat edilmesi gerekenler arasında, hayvanların ihtiyaçlarının karşılanması, hayvanların güvenli ve konforlu ortamların sağlanması, hayvanların zamanında yemlenmesi, temiz hava almaları, hijyenik koşullara dikkat edilmesi ve zamanında ilaçlanması gibi önemli konular bulunur. Ayrıca, hayvanların işletme dışında çeşitli risklere karşı da korunması gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: Besicilik, Hayvan Yetiştirme, Üretim ve Satış, Bakım ve Sağlık, Güvenli Ortam, Dikkat Edilmesi Gerekenler.

• Love
Reactions: Dilan and Gulfidan

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Besicilik, hayvanların bakımı, büyütülmesi veya toplanması gibi çiftçilik faaliyetlerini içeren bir meslektir. Besicilerin, hayvanların sağlıklı ve mutlu olması için gerekli olan çiftçilik uygulamalarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Besicilik, hayvanların beslenmesi, evcil hayvanların eğitimi, gübreleme ve bakımı gibi temel faaliyetleri içerir. Besiciler, hayvanların sağlıklı ve verimli çiftliklerde üretilmesi için hayvancılık uygulamalarının uygun bir şekilde uygulanmasını sağlamak zorundadır. Besiciler, hayvanların sağlık durumlarını kontrol etmek, hastalıkları önlemek, çiftliklerin hijyenik koşullarını sağlamak ve hayvanların bakımını yürütmek gibi yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Besicilik, hayvan yetiştirme ve bakımının yanı sıra hayvanların sağlık, beslenme ve refah için gerekli olan hizmetlerin sağlanmasını gerektiren bir meslek olarak tanımlanır. Besicilik için, hayvanların sağlık ve güvenliğini garanti altına almak için özel bir bilgi ve deneyim gerekir. Meslekte başarılı olmak için, hayvanların yaşamlarının her aşamasında doğru tavsiyelerde bulunmak ve onların iyi bir sağlık durumunda kalmasını sağlamak önemlidir. Besicilik birçok farklı hayvanla ilgilenmek için kapsamlı bir bilgiye gerek duyar ve besiciler, hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli deneyime sahip olmalıdır. Besicilik, birçok hayvanın sağlık durumunu izlemek ve önleyici tedbirler almak gibi görevleri de içerir. Besiciler, hayvanların beslenmesi, egzersizi ve sağlık durumlarının sürekli takibi gibi konularda deneyim sahibi olmalıdır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Besicilik, hayvan yetiştiriciliği olarak tanımlanabilir. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği sığır, koyun, at ve diğer büyükbaş hayvanların yetiştirilmesi anlamına gelir. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ise keçi, kuzu, tavuk ve diğer küçükbaş hayvanların yetiştirilmesi anlamına gelir. Besicilik, hayvanların sağlıklı beslenmesi, bakımı ve sağlık durumlarının kontrol edilmesi gerektiği bir meslektir. Besicilik, hayvanların besin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli ürünlerin elde edilmesi, üretilmesi ve çeşitli hayvanların beslenmesi gibi birçok işlemi içerir. Besicilik, hayvanların iyi bakımının sağlanması ve hayvanların verimli çalışmasının sağlanması için gerekli olan bilgileri de içerir. Besicilik, hayvanların bakımının yanı sıra, hayvanların doğal ortamlarının korunması ve sürdürülebilir üretim için gerekli olan çevresel programların uygulanmasını da gerektirir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Besicilik, hayvan besleme ve bakımını içeren bir meslektir. Besicilik, doğal ortamlarda yaşayan hayvanları yetiştirme ve onlara bakma becerilerini geliştirmek için doğal ve insan tarafından yönetilen mekanlarda uygulanan bir uygulamadır. Besicilik, hayvanların doğru beslenmesi, hareket etmesi, sağlıklı olması ve temiz olmasını sağlamak için gerekli olan önlemleri almak için gereklidir. Besicilik, hayvanların diyetlerinde ve bakımında uygunluk sağlamak için dikkatli bir yaklaşım gerektirir. Besicilik ayrıca hayvanların sağlık durumunu kontrol etmek, tıbbi tedavileri uygulamak ve hayvanların iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için gereklidir. Besicilik, zorlu bir iştir ve hayvanların sağlığını korumak için üstün bir dikkat gerektirir.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Besicilik; hayvan yetiştiriciliği, hayvan beslemek, ıslah etmek, hayvanların sağlıklı ve verimli bir şekilde üretilmesini amaçlayan bir ticari faaliyettir. Besicilik, yetiştirilen hayvanların sağlığının korunmasını, hayvanların beslenmesini, korunmasını, bakımını ve eğitimini kapsayan muazzam bir görevdir.

Besicilik, hayvanların dış ortamın etkilerine karşı koruyucu önlemler alınarak yapılır. Hayvanların beslenmesi, besinlerin kalitesi, hayvanların sağlığı ve zararlı maddelerden korunması gibi faktörler iyi bir besicilik için önem arz eder. Ayrıca hayvanların üretim çiftliklerinde, sıkışık ve hastalık riski olan çevrelerde kalmasını önlemek için, hayvanların hijyenik ve verimli ortamlarla birlikte sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gerekli önlemler alınmalıdır.

Besicilik, çiftçinin üretim faaliyetlerini ve ürünleri izlemesi, üretim ve işletme planlaması, hayvanların besinleri ve sağlıklarının izlenmesi gibi birçok farklı faaliyeti kapsar. Bütün bu faaliyetler, hayvanların sağlıklı ve verimli olarak üretilmesini destekler ve hayvancılık işletmesinin karlılığını arttırır.

Besicilik, hayvanların sağlığını korumak, beslenmesini sağlamak, hastalıklardan korunmak ve verimliliklerini arttırmak için gerekli önlemler almak için gereklidir. Hayvanların iyi beslenmesi, sağlıklı bakım, eğitim ve sağlıklı yaşam koşullarının sağlanması gibi çok önemli faktörler, hayvanların sağlıklı bir şekilde üretilmesini ve üretimin karlılığının arttırılmasını sağlar.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,664
1,031
15
Besicilik, hayvancılıkla ilgili bir uğraşıdır. Besicilik, insanların hayvan yetiştirmek için kullandıkları sistematik bir yaklaşımı içerir. Besicilik, hayvanların üretim sürecinde, gıda üretiminde ve besin üretiminde kullanılmak üzere hayvan yetiştirmeyi içerir. Besicilik tarım alanında önemli bir rol oynar ve insanların hayvancılık gelirlerini artırmalarını sağlar.

Besicilik, hayvancılık alanında çok uzun bir geçmişe sahiptir. Besicilik, tarımsal faaliyetlerin önemli bir parçası olmuştur ve insanların hayvan yetiştirmeyi kullanarak gıda üretimlerini arttırmalarına olanak sağlamıştır. Besicilik, hayvanların sağlıklı, verimli ve kaliteli besinlerin sağlanmasının yanı sıra hayvanların sağlıklarını da korumaya yardımcı olur.

Besicilik birçok farklı hayvan türünde uygulanabilir. Besicilik, sığır, koyun, keçi, at, eşek ve diğer hayvanların yetiştirilmesi ve çiftliklerde üretim faaliyetlerinin yürütülmesi için kullanılır. Besicilik, hayvanların sağlık durumlarının kontrolünü de içerir, bu da hayvanların sağlıklı ve verimli besinler almalarını sağlar.

Besicilik, kaliteli ürün elde etmek için kapsamlı bir planlamaya ihtiyaç duyar. Besicilik, hayvanların besin ihtiyaçlarını karşılamak için çiftliklerde kullanılan ürünlerin seçimine, hayvanların beslenmesine ve bakımına, hayvanların barınma koşullarına, hastalıkların önlenmesine ve çiftlik güvenliğine kadar çeşitli önlemleri içerir. Bunların yanı sıra, hayvanların sağlıklarının korunmasını sağlamak için de çiftliklerde çeşitli önlemler alınmalıdır.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Besicilik, hayvanları yetiştirme, bakım yapma ve üretim amaçlı olarak çiftçilik kapsamında yapılan bir tarım faaliyetidir. Günümüzde insanlar besiciliği daha çok gelir elde etmek veya gıda üretimi amaçlı olarak yapmaktadırlar.

Bir besicinin başarılı bir şekilde besicilik yapabilmesi için; hayvanlarının doğru beslenmesi, yetiştirilmesi, bakılması, hastalıklara karşı korunması ve eğitilmesi gerekir. Hayvanların bakımı için bir besici, doğru besinlerin sağlanmasını sağlamalı, onların beslenmesine ve sağlık durumlarının kontrol edilmesine dikkat etmelidir.

Ayrıca, hayvanlarının sağlık durumunu sürekli kontrol etmek ve onlara gerektiğinde ilaç vermek de çok önemlidir. Hayvanların hastalıklarının erken tanınması ve tedavi edilmesi, çiftliğin üretim kapasitesini etkileyebilir.

Hayvanların yetiştirilmesi, bakımı ve üretiminde, günlük temizlik, hijyen ve güvenlik önlemlerine de dikkat edilmelidir. Ayrıca, hayvanların farklı durumlara göre özel bir eğitim almaları da çok önemlidir.

Besiciliğin başarısı, bir besicinin hayvanlarının sağlık durumunu kontrol etme, besinleri sağlamak, hayvanların eğitilmesi ve hijyen ve güvenlik önlemlerini alma konularında yeterli bilgiye sahip olmasına bağlıdır.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Besicilik, çiftlik hayvanlarının veya diğer hayvanların bakımının veya üretiminin yapılması olarak tanımlanır. Besicilik, çiftlik hayvanlarınının beslenmesi, barınması veya diğer hayvanların üretimi için ekonomik avantaj sağlamak amacıyla yapılan bir iştir. Besicilik, çiftlik hayvanlarının doğal çevrelerinde sağlıklı ve verimli bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan tüm önlemleri almak için gereken emek ve zamanı gerektirir. Besicilik, çiftlik hayvanlarının veya diğer hayvanların beslenmesi, barınması, eğitilmesi veya diğer türlü desteklenmesi için gerekli olan çiftlik donanımlarının da temin edilmesini gerektirir. Besicilik, üretimin artırılması veya çiftlik hayvanlarının büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan diğer çiftlik işlemlerinin de yapılmasını gerektirir.

Seda

Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
296
0
5
Besicilik, bir hayvanın bakımını, beslenmesini, barınak veya evde hayvanlar için gerekli diğer ihtiyaçların sağlanmasını gerektiren bir meslek olarak tanımlanabilir. Besicilik, çoğu zaman küçük hayvanlarla (köpek, kedi vs.) ilgilidir, ancak bazı durumlarda büyük hayvanların bakımı da dahil edilebilir. Besicilik, öncelikle hayvanlara ne kadar iyi bakıldıklarına bağlı olarak hayvanların ihtiyaçlarını doğru belirlemek, bakım, koruma ve tedavi gibi farklı alanlarda uygun adımların atılmasını gerektirir. Besicilikte en önemli şeylerden biri, hayvanların ihtiyaçlarının güvenli, huzurlu ve doğal bir ortamda karşılanmasıdır. Bu nedenle, bir hayvanın beslenmesi, temizlenmesi, eğitilmesi ve egzersiz yapması gibi her türlü ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Besicilik her zaman hayvanların sağlıklarının korunması için önlemler almak ve onların sağlıklı yaşam süreçlerini desteklemek için de gereklidir.

mimikralicesi

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,341
102
17
Besicilik, hayvanların yetiştirilmesi ve bakımının yapılması olarak tanımlanır. Genel olarak, besicilik, çiftliklerde hayvanların üretilmesi, geliştirilmesi, beslenmesi, barındırılması ve kontrolü ile ilgili uygulamaların çoğunlukla tarımsal üretim amacıyla yürütülmesidir. Besicilik, hayvanların üretiminde, çoğu zaman satışı veya tüketim için yetiştirilen hayvanların sayısının artmasına yardımcı olur.

Besicilik, tarımsal üretimin önemli bir parçasıdır. Besiciler, hayvanların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi ve kaliteli ürünlerin üretilmesi için önemli özellikler gösterirler. Bu özellikler arasında, hayvanların doğru beslenmesi, gerekli sağlık kontrollerinin yapılması, hayvanların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi ve hayvanların doğru üretim koşullarına uyum sağlayabilmesi yer almaktadır. Besiciler, hayvanların sağlıklı ve kaliteli ürünler üretmelerini sağlamak için çeşitli çiftlik yönetimi teknikleri ve stratejileri uygulamaktadır.

Besicilik, bir çiftlikte yapılan pratik ve teknik işlerden oluşur. Bu işler arasında, hayvanların doğru beslenmesi, barındırılması, kontrol edilmesi, gelişimlerinin izlenmesi, hastalıkların önlenmesi, çiftliklerin kontrol edilmesi, üretim süreçlerinin yönetilmesi, üretim koşullarının geliştirilmesi ve hayvanların korunması yer almaktadır.

Besicilik, hayvanların özellikle tarımsal üretim amacıyla yetiştirilmesi için özel teknikler gerektiren bir meslek olarak kabul edilir. Besiciler, hayvanların gerekli beslenme koşullarını sağlamak, hayvanların koşullarını kontrol etmek, hayvanların sağlığını ve verimliliğini korumak, üretim maliyetlerini düşürmek ve hayvanların verimini artırmak için çok çalışmak zorundadırlar. Besiciler, hayvanların yetiştirilmesinde ve üretim süreçlerinde gerekli çiftlik yönetim tekniklerini ve stratejilerini uygulamak zorundadır.

BezBebek

Üye
BaYaN
16 Ağu 2023
10,380
483
5
Besicilik, hayvanların yetiştirilmesi ve sağlıklı bir hayat sürmeleri için gerekli beslenmeleri sağlamak için yürütülen bir sanattır. Besicilik, hayvanların beslenme, barınma, eğitim ve daha birçok ihtiyaçlarının giderilmesi gibi birçok temel görevleri kapsamaktadır. Besicilik, çok sayıda hayvanın yetiştirilmesi ve bakımının sağlanmasını gerektirir. Hayvanların dengeli beslenmesi, hijyenik ortamda yaşamaları, sağlıklarının korunması, eğitilmeleri ve hastalıkların önlenmesi gibi temel görevlerin başarılı bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Besicilik, çeşitli kültürler ve toplumlar tarafından farklı amaçlarla yürütülmüştür. Besicilikte zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli planlar ve stratejiler geliştirilmiştir. Besicilik, hayvanların sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için çok önemlidir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,900
1,256
112
Besicilik, hayvan yetiştiriciliği veya hayvancılık olarak da bilinir. Besicilik, koyun, keçi, sığır, at, domuz, kümes hayvanları ve diğer hayvanların yetiştirilmesi ve bakımı için gerekli olan bilgilerin ve becerilerin öğrenilmesi ve uygulanması olarak tanımlanabilir. Besicilik, hayvancılık sektörünün önemli bir parçasıdır.

Besicilik, hayvanların yetiştirilmesi ve bakımı için özellikle hayvan tüccarları, veteriner hekimler, hayvan barınma uzmanları, gıda üreticileri, bitki besicileri ve sürücülerden oluşan bir ekip gerektirir. Besicilik, hayvanların sağlık durumlarının korunması ve geliştirilmesi, besinlerinin uygunsuzluklarının önlenmesi, bakımlarının sağlanması, aşılarının yapılması, büyüme ve gelişme durumlarının takibi, ürünlerinin toplanması ve satılması gibi birçok işlemi içerir.

Besicilik için gerekli olan özellikler, hayvanların yemeklerinin tam olarak sağlanması, iyi bir bakım ve temizlik alanının sağlanması ve hayvanların üretim performansının iyileştirilmesi gibi çok çeşitlilik gösterir. Ayrıca çiftlikte çalışanların eğitilmesi ve hayvanlarla ilgili bilgilerin paylaşılması gibi aktiviteler de önemlidir.

Besicilik için ayrıca, hayvanların doğal ortamlarında doğru koşulların sağlanması ve hayvanların sağlık ve güvenliğinin korunması gibi konular da önemlidir. Besicilikte hayvanların bakımı ve hayatlarının korunması için, hayvanlara uygun çevresel koşulların sağlanması, hayvanların çevresel koşullara uyumlu olarak düzenli olarak beslenmesi ve bakımının sağlanması gibi önlemler alınmalıdır. Besicilikte, çiftlikte çalışanların doğru şekilde eğitilmesi de önemlidir. Besicilikte, hayvanların özellikle sağlık ve güvenlik konularında her zaman korunması gerekmektedir.

Fusun

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
284
0
0
Besicilik, hayvanları, özellikle süt sağmanın amacıyla, çiftliklerde yetiştirmek için kullanılan bir tarım tekniğidir. Besicilik, hayvanların sağlıklı ve verimli olarak yetişmesini sağlamak için birçok faktörü dikkate alan bir süreçtir. Besicilik, hayvanların beslenmesinden sağlık bakımına, korunmasından eğitimine kadar her alanda dikkatli bir yaklaşımla yürütülen uzun vadeli bir planlamadır. Besicilikte öncelikli olarak, hayvanların doğal doğum ve gelişme döngüsünün sağlanmasına yönelik önlemler alınır. Bunlar arasında, hayvanların beslenmesi, barınma, sağlık durumu, hareketleri veya üreme durumu gibi konuların dikkatle izlenmesi yer alır. Bu önlemler hayvanların sağlıklı bir şekilde yetişmesini ve sağladığı sütün mümkün olabilecek en yüksek kalitede olmasını sağlar. Besicilik, hayvanların sağlıklı ve verimli bir şekilde yetiştirilmesi için gerekli olan süreçleri içeren kompleks bir süreçtir.

Goksu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Besicilik, sağlıklı hayvan yetiştiriciliği ve besi hayvanlarının üretimidir. Besicilik, hayvanların çeşitli aşamalardan geçmesi gereken bir süreçtir. Besiciler, hayvanların beslenmesi, sağlıklı yaşam alanlarının sağlanması, ilaçların verilmesi ve diğer gerekli bakımın yapılması gibi konularda uzmanlaşmıştır. Besicilik, üretimin sağlanması için özel ekipmanlar, özel aletler ve çeşitli teknolojik ürünlerin kullanımını gerektirir. Besiciler, hayvanların beslenmesi için özel beslenme programlarını takip ederler. Bu programlar, hayvanların sağlıklı bir şekilde beslenmesini ve sağlığının bozulmamasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Besiciler, hayvanların bakımı konusunda da uzmanlaşırlar ve hayvanların sağlıklı yaşam alanlarının sağlanması, ilaçların verilmesi ve diğer gerekli bakımların yapılması gibi işleri yaparlar. Besiciler, hayvanlarının daha verimli ve daha kaliteli ürünler üretmesini sağlamak için çeşitli teknolojik ürünlerin kullanımını da önemserler. Besicilik, sürekli öğrenme gerektiren bir alandır. Besiciler, hayvanların sağlıklı yaşam alanlarının sağlanması, beslenmesi, ilaçların verilmesi ve diğer gerekli bakımların yapılması gibi konularda her zaman güncel bilgiye sahip olmalıdır. Besicilik, zor ama çok ödüllendirici bir meslektir. Besiciler, hayvanlarının sağlıklı ve verimli bir şekilde yetiştirilmesi için çok sayıda zorlukla karşılaşırlar. Ama bu zorlukların üstesinden gelmeyi başaran insanlar, besicilik mesleğinde başarılı olabilirler.

Guzin

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
300
0
0
Besicilik, hayvan yetiştiriciliği anlamına gelen bir sözcüktür. Besicilik, hayvanların beslenmesi, bakımı, yetiştirilmesi ve avantajlarının elde edilmesi gibi farklı amaçlar için yapılan bir iş olarak tanımlanır. Hayvancılık, çiftliklerde, kişisel tarlalarda veya doğal yağmur ormanlarında yapılabilir. Besicilik, ticari amaçlar için de yapılabilir. Genellikle hayvanların daha sağlıklı ve verimli olması için iyi bir çiftçilik ve bakım uygulanması gerekir.

Besicilik, hayvanların yetiştirilmesi, bakımı ve çoğaltılması gibi birçok alanda çeşitli bilgiler gerektirir. Besicilik, hayvanların doğru beslenmesi, üremesi, hastalık ve zararlılarla mücadele etmesi, yemlerin takibi ve hayvanların rehabilitasyonu gibi birçok farklı aktiviteyi kapsar. Besicilik, aynı zamanda hayvanların yük taşıması, sürüklenmesi, otlakların korunması ve hayvanların diyetlerinin takibi gibi birçok farklı alanda yapılabilen bir iş olarak tanımlanır.

Besicilik, doğru makine kullanımı, çalışma alanı tasarımı ve çiftçilik araçlarının kullanımı gibi birçok temel bilgi ve beceriyi gerektirir. Besicilik, hayvanların ticari amaçlar için üretilmesi gibi birçok farklı yöntemi de içerir. Besicilik, çeşitli hayvanların yetiştirilmesi, hareket ettirilmesi ve çoğaltılması gibi birçok farklı alanda yapılabilen bir iş olarak tanımlanır.