Bitkilerin Özellikleri Nelerdir 2 sınıf

BeyinHucreleri

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,278
98
47
Merhaba,

Bitkilerin Özellikleri Nelerdir 2 sınıfı hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sınıf öğretmenimin verdiği konuda herhangi bir bilgi edinmedim fakat öğrenmek istiyorum. Özellikleri nelerdir? Bitkilerin özelliklerinin nasıl belirlendiği hakkında ne gibi bilgileri edinebilirim? Hangi tür bitkilerin bu özellikleri vardır? Bu gibi soruların cevaplarını öğrenmek istiyorum. Bu konuda yardım edebilecek kimseler varsa, lütfen yardım edin. Bu konuyu anlamakta zorluk çekiyorum.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,856
1,315
112
Bitkilerin Özellikleri Nelerdir 2 sınıf?

Bitkilerin özellikleri bir sınıflandırma sistemine göre değişiklik gösterir. Bitkilerin özellikleri, bitkinin türleri, büyüklükleri, çeşitleri, çevresel koşulları ve yaşam alanlarına göre değişiklik gösterir. Bitkilerin özellikleri 2 sınıf olarak sınıflandırılmıştır.

Bitki Özellikleri Sınıf 1: Kompleks Bitkiler

Kompleks bitkiler, çok hücreli, çok bölümlü canlılar olarak tanımlanır. Kompleks bitkilerin genel özellikleri, yapraklı bitkiler, ağaçlar, çalılar, otsu bitkiler, çimler ve çiçekli bitkilerdir. Bunların hepsi doğal çevrede yaşayan canlılardır. Kompleks bitkiler, gövde bölümleri, kök bölümleri, yapraklar, çiçekler, meyveler ve çok sayıda bitki hormonu olan auxinleri içeren çok çeşitli kimyasal maddelerden oluşan kompleks sistemleriyle tanımlanır.

Bitki Özellikleri Sınıf 2: Basit Bitkiler

Basit bitkiler, tek hücreli canlılar olarak tanımlanır. Basit bitkilerin genel özellikleri, algler, su mikroorganizmaları, küfler, mantarlar ve diatomlardır. Bunların hepsi suyun sıcaklığı, pH ve diğer çevresel koşullara bağlı olarak bir süre sonra kuruyana kadar suda yaşayan canlılardır. Basit bitkiler, çevresel koşullara uyum sağlayabilmek için çeşitli bölümleri olan ve çok sayıda bitki kimyasalları içeren kompleks sistemleriyle tanımlanır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)