Bizans İmparatorluğu italyan mı

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba! Bizans İmparatorluğu hakkında bilgim oldukça kısıtlı. İtalya ile ilgili olduğuna inanıyorum ama bunu kanıtlayabilecek bir şey bilmiyorum. Bizans İmparatorluğu nereden geldi ve nasıl ilişkili olduğunu bilmek istiyorum. Bu konuda size yardımcı olabilir misiniz? Lütfen, Bizans İmparatorluğu ile ilgili her şeyi öğrenmek için bana yardım edin. Ne kadar bilgiyi toplayabildiğimden emin olmak istiyorum. Bizans İmparatorluğu gerçekten İtalya ile bağlantılı mı? Eğer öyleyse, Bizans İmparatorluğu İtalya'ya ne zaman ve nasıl bağlanmış olabilir? İtalya ve Bizans İmparatorluğu arasındaki ilişki hakkındaki her türlü ayrıntı ve bilgi bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Bizans İmparatorluğunun Tarihçesi

Bizans İmparatorluğu, eski Roma İmparatorluğunun doğu bölümünün devamı olarak, modern günümüzün Batı Türkiye, Yunanistan, İtalya ve Bulgaristan'da kurulmuştur. Bizans İmparatorluğu, 330 yılında Roma İmparatorluğunun bölünmesiyle ortaya çıktı ve 1453 yılına kadar varlığını sürdürdü. 7. yüzyılda İslam aktığında, Bizans İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu olarak da anıldı.

Bizans İmparatorluğu ve İtalya

Bizans İmparatorluğu, İtalya'ya doğrudan bağlı olarak kabul edilmemektedir. Bizans İmparatorluğu, eski Roma İmparatorluğunun doğu bölümünden türemiştir ve İtalya'nın bir parçası olarak değil, İtalya'dan ayrı bir devlet olarak kabul edilmektedir. Bizans İmparatorluğu, İtalya'ya yakınlığını korudu ve İtalya'da kültürel, ticari ve dini etkiler bıraktı. Ancak, Bizans İmparatorluğu, İtalya'nın bir parçası olarak kabul edilmez.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)