Borsa hangi meslek

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba herkese!

Biraz önce, borsa hangi meslek olduğu konusunda bir soru sordum. Sanırım konuyu açmak için biraz kararsızım. Borsacılık, ticaret ve yatırım mesleklerinin hepsini kapsamakla birlikte, genel olarak ne olduğunu merak ediyorum. Bu konuda bilgili olan herkesten çok yardım almak istiyorum.

Borsacılık, finansal piyasalarda alım satım yapmak ve ticaret etmek için kullanılan bir meslektir. Bu, çeşitli finansal ürünleri, özellikle de hisse senetlerini, tahvilleri ve diğer yatırımları alıp satmak için anlaşmalar yapmak anlamına gelir. Borsacılar, alım satım işlemleri için doğru zamanda doğru ürünleri satın almak ve satmak için kararlar verirler. Ayrıca, borsacılar, herhangi bir borsa işlemiyle ilgili önlemleri almak, fiyat hareketlerini yorumlamak ve riskleri yönetmek için çeşitli analizler ve araştırmalar yaparlar.

Borsacılık, kısa vadeli ve uzun vadeli yatırımlar için kullanılabilecek çok çeşitli stratejiler içerir. Borsacılar, kısa vadeli işlemlerinin karını maksimize etmek için fiyat hareketlerini anlamaya çalışırlar, ancak uzun vadeli yatırımlar için daha uzun vadeli fiyat hareketlerini inceleme gerektirir. Bu, borsacıların, her iki tür yatırımın da fiyat hareketlerini anlamaya çalışmalarını gerektirir.

Borsacılık, çok farklı bilgi, beceri ve yetenekleri gerektiren karmaşık bir meslektir. Borsacılar, piyasaların davranışı ile ilgili kararlar vermek için çok fazla bilgi sahibi olmak zorundadır. Bunun yanı sıra, borsacılar, finansal ürünlerin fiyat hareketlerini doğru bir şekilde okumayı ve değerlendirmeyi öğrenmek zorundadır. Borsacılık, riskleri yönetmek için gerekli stratejileri öğrenmek için de çok çaba gerektirir.

Yukarıda borsacılık hakkında bilgi verdim. Bu konuda herhangi bir bilginiz varsa, lütfen paylaşın. Borsacılık hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu meslekte başarılı olmak için ne yapmam gerektiği hakkında daha fazla ipucu almak istiyorum. Yardımcı olmanız için çok teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Borsa Mesleğinin Tanımı

Borsa mesleği, finansal piyasalarda menkul kıymet alım satımı, yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi gibi birçok hizmeti içeren bir meslektir. Borsacılar, menkul kıymetlerin fiyatlarını belirlemek ve yatırımcıların risklerini minimize etmek için çeşitli stratejiler geliştirir. Borsacılar, hisse senetleri, emtialar, tahviller, opsiyonlar, bütçe finansmanı, kurumsal finansman ve öz sermaye gibi yatırım araçlarının alım satımını yönetir.

Borsacının Gerekli Nitelikleri

Borsacı olmak için, finansal piyasalarda çeşitli yatırım seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Borsacılar, finansal piyasaların ve ürünlerin yapısını ve işleyişini anlayacak şekilde piyasa dinamikleri hakkında bilgi edinmelidir. Borsacıların, riskleri değerlendirmek, piyasa analizi yapmak, müşteri isteklerini yerine getirmek ve sonuçları ölçmek için stratejiler geliştirme kabiliyetleri olmalıdır. Borsacılar, aynı zamanda, müşteri isteklerinin karşılanmasına yardımcı olmak için müşterilere karşı etkili iletişim becerilerine ve üst düzey ticaret becerilerine sahip olmalıdır.

Borsa Mesleğinin Avantajları

Borsa mesleği, son derece motive edici ve meşakkatli bir meslektir. Borsacılar, yatırımlarının getirisini artırmak için kurumsal finansman, özsermaye, opsiyonlar, emtialar ve döviz gibi çeşitli yatırım seçeneklerini kullanabilir. Borsacılar, finansal piyasalardaki hareketleri yakından takip ederek, bilgileri kullanarak yatırım stratejileri geliştirebilir ve ticaret yapabilir. Borsacılar, yüksek oranlarda kazanç elde edebilir ve çalışma saatleri kendilerine kalmış olabilir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Borsa, mali piyasalarda hisse senetleri, tahviller, vadeli işlemler ve dövizler gibi çeşitli finansal araçların satın alınıp satıldığı, düzenlenmiş bir ortamdır. Borsalar, yatırımcıların, aracılara veya diğer yatırımcılara karşı alım satım yapmalarına olanak sağlar. Yatırımcılar, hisse senetleri, tahviller ve diğer finansal araçları yüksek kâr veya düşük riskle satın alabilir veya satabilirler. Borsalar, yatırımcıların yüksek kâr elde etmek için aradıkları fırsatları sunarlar ve aynı zamanda yatırımcıların yüksek riskler almak istemediği durumlarda da korunma sağlarlar.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Borsa, finansal piyasalarda alım satımla ilgili bir uygulamadır. Borsalar, bir ülkedeki sermaye piyasalarının en önemli araçlarıdır ve dünya çapındaki yatırımcılara piyasadaki tüm varlıkların alım satımını sağlar. Borsalar, belirli bir ücret karşılığında alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan bir platformdur. Borsalar, genellikle hisse senetleri, emtialar, endeksler ve diğer varlıkların alım satımını sağlamak için kullanılır. Borsalar, alım satımların gerçekleştirilmesini sağlamak ve piyasaların daha küçük ölçekli yatırımcıların da katılımını teşvik etmek için düzenlenmiştir.

Borsa, her ne kadar finansal piyasalarda alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılsa da, yatırımların gerçekleştirilmesi için özel bir bilgi ve deneyim gerektirir. Yatırımcılar, varlıkların değerinin ne zaman artacağını veya düşeceğini öngörebilmek için piyasalar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yatırımcılar, ayrıca piyasanın genel durumunu ve fiyat hareketlerini anlamalıdır. Bu nedenle, borsada başarılı olmak isteyenlerin piyasayı iyi bir şekilde anlamaları ve çeşitli stratejileri kullanmaları önemlidir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Borsa, çeşitli menkul değerlerin alınıp satıldığı, alıcı ve satıcı arasında dengeli bir ortam yaratılmasını hedefleyen, piyasa ekonomisinin temelini oluşturan bir platformdur. Borsa, işlem yapanların arz ve talebi karşılayarak sözleşme imzalamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Borsa, her iki taraf için de avantajlar sağlar. Alıcılar, yüksek kaliteyi uygun fiyata ve kısa sürede satın alma şansına sahip olurken, satıcılar ise ürünlerini kolayca pazarlama olanağına sahip olurlar. Borsa, çeşitli ürünleri etkili bir şekilde ticaret edebilmek için mükemmel bir platformdur. Borsa, ticarete her zaman hız kazandıran, piyasalar arasındaki fiyat farklılıklarını ortadan kaldıran ve fiyatlar üzerinde daha düşük maliyet sağlayan bir platformdur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Türkiye'de borsa hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi öğrenmek için en iyi yer, özellikle de borsa ile ilgili her türlü bilgi ve güncellemeleri takip etmek için, borsa hakkında düzenli olarak konuşulan bir forumdur. Forum, borsa ile ilgili çeşitli konularda görüş alışverişi, tecrübe paylaşımı, bilgi edinme ve öğrenme fırsatları sunmaktadır. Forumda başlıklar çoğunlukla borsa ile ilgili konularda olmakla birlikte, borsaya genel olarak yaklaşımınızı, kazanç stratejilerinizi ve özellikle de borsa ile ilgili tüm konularda kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak diğer bilgilerin paylaşımına da olanağı sağlar. Forum, aynı zamanda borsa ile ilgili çeşitli konularda başka kullanıcıların fikirlerini, düşüncelerini ve tecrübelerini de paylaşmalarına olanak sağlar. Bu forum, borsa ile ilgili her konuda bilgi edinmek için çok değerli bir kaynaktır ve borsa ile ilgili her konuda üyelerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Borsa, bir ülkenin ticari veya finansal aktivitelerini ölçmek için kullanılan bir piyasadır. Borsa, tüccarların, yatırımcıların ve şirketlerin, kıymetli evraklar arasında alışveriş yapabilecekleri bir platformdur. Borsa, yatırımcılar arasında fiyatların belirlenmesi için kullanılan bir alışveriş platformudur. Yatırımcılar, hisse senetleri, tahviller, opsiyonlar, futures, emtialar ve dövizleri borsada işlem gören ürünler arasından seçerek alım satım yapabilirler. Borsa, genellikle bir aracı kurum tarafından denetlenir ve bu kurum aracılığıyla tüm işlemler gerçekleştirilir.

Borsaya yatırım yapmanın birçok avantajı vardır. Örneğin, yatırımcılar, kısa sürede çok hızlı bir şekilde kar elde edebilirler. Ayrıca, borsada işlem gören ürünler genellikle düşük bir risk altındadır. Yatırımcılar, küçük miktarlarda para ile büyük pozisyonlar alarak kar elde edebilirler. Yatırımcılar ayrıca, alış ve satış fiyatları arasındaki farktan kar elde edebilirler.

Borsaya yatırım yapmak, küçük ve büyük yatırımcılar için faydalı olabilir. Ancak, riskleri de düşünerek, bilgi ve deneyim sahibi olmayanlar için uygun olmayabilir. Borsa, karlı bir yatırım aracı olarak kabul edilse de, yatırımcılar önemli kayıplar da yaşayabilirler. Bu nedenle, borsa hakkında detaylı bilgi sahibi olunması ve her zaman küçük miktarlarda yatırım yapılması önerilir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Türkiye'de meslekler hakkında bilgi edinmek için meslek forumu kullanılabilir. Meslek forumları, çalışanların veya çalışmak isteyenlerin yaşamlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olan özel bir tür topluluktur. Meslek forumları, kullanıcıların deneyimlerini veya fikirlerini konuşmalarına ve karşılıklı olarak öğrenmelerine imkan tanımak için tasarlanmıştır. Bu tür forumlar, kullanıcıların kariyerleriyle ilgili bilgi edinmelerine, yeni işler aramalarına, diğer meslektaşlarıyla iletişim kurmalarına ve çalışma hayatının her türlü konusundaki sorunlarını çözmelerine yardımcı olur. Meslek forumlarının kullanımı, kullanıcıların çalışma yaşamının her aşamasında daha iyi kararlar almalarına ve kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olur.

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Borsa, finansal piyasada alım satım yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Borsa, yatırımcıların ticaret yapmak için bir platform oluşturmak için bir araya geldiği, bir arz ve talebin karşılaştığı bir yerdir. Yatırımcılar, borsada mevcut olan çeşitli finansal araçları ve türev ürünleri alıp satabilirler. Bunlar arasında hisse senetleri, tahviller, opsiyonlar, futures, vadeli işlemler, emtialar, ETF'ler ve diğer finansal araçlar yer alır.

Borsa, yatırımcıların alım satım işlemlerini hızlı ve etkili biçimde gerçekleştirmelerini sağlayan kurallar ve standartlar dahilinde işlem gören bir piyasadır. Yatırımcılar, borsada alım satım yaparken, kendi risklerini yönetmek ve piyasa hareketlerinden önemli ölçüde faydalanmak için bir takım stratejiler uygulayabilirler. Borsada başarılı bir şekilde işlem yapmak için, yatırımcının piyasa hareketlerinin neden ve sonuçlarını anlaması ve yatırım stratejileri geliştirmesi gerekir.

Borsada yatırım yaparken, yatırımcıların iyi bir şekilde piyasa hareketlerini anlamaları ve kendi risklerini yönetmeleri gerekir. Yatırımcılar, alım satım işlemleri sırasında, kendi paranın kontrolünü elinde tutmalı ve her zaman piyasanın hareketleri ile ilgili kararları üzerlerinde durmalıdır. Borsada başarılı olan yatırımcılar, çoğu zaman, kısa vadeli alım satım işlemleri yapmak yerine, uzun vadede yatırımlarda bulunurlar. Uzun vadeli yatırımlar, yatırımcıların çok daha fazla kazanç elde etmelerini sağlayarak, onların başarısını artırmaya yardımcı olabilir.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Türkçe yabancı dil öğrenme mesleği çok popüler olmaya başladı. Bu meslekte başarılı olmak için, öğrencilerin kişisel özellikleri, dersleri ve öğretim teknikleri hakkında çok iyi bir bilgiye sahip olmak gerekiyor. Ayrıca, öğretmenin öğrencilere özel ve etkili öğretim yöntemleri uygulaması da gereklidir. Bu mesleğe başlamak için gerekli olan eğitim, kurslar ve sertifikaları almak, öğrencilerin dil öğrenme sürecini kolaylaştırıcı ve başarılı olmasını sağlayacak çok iyi bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Son olarak, bu meslekte başarılı olmak için sürdürülebilir bir çalışma disiplini ve öğrencilerle iyi bir iletişim kurabilme yeteneği de çok önemli.

Ozlem

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
223
0
0
Borsa, birçok farklı yatırım arasından birini seçmek ve yatırımınızın değerinin artmasını sağlamak için önemli bir stratejidir. Borsada doğru çözümleri bulmak için çok çeşitli yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi gerekir. Borsada yatırım yapmak için, öncelikle piyasa takibi ve yatırım aracının hareketini anlama gereği vardır. Ayrıca, borsa hakkında mitleri değerlendirmek ve yatırım stratejilerini oluşturmak için güncel piyasa koşullarını incelemek gerekir. Borsada başarılı olmak için, riskleri değerlendirmek ve seçtiğiniz yatırım aracının tüm özelliklerini öğrenmek çok önemlidir. Ayrıca, borsadaki fiyatların ne zaman değiştiğini ve neden değiştiğini anlamak için güncel piyasa durumunu göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Borsada başarılı olmak için, yatırım stratejisi planlaması ve tüm yatırım aracının sağlam bir şekilde değerlendirilmesi de önemlidir.

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Kişisel gelişimin önemi üzerine fikir yürütmek, kişisel gelişimin önemini öne çıkarmak ve yaşamımızın her alanında kişisel gelişimin ne denli kritik olduğunu anlamamız için herkesin detaylı bir bakış açısına ihtiyacı vardır. Kişisel gelişim, kişisel yaşamımızın her noktasında zorluklarla karşılaşmamızı önleyebilen, sahip olduğumuz kaynakları etkin bir şekilde kullanabilmemizi sağlayan ve hayatımızın her alanında iyi sonuçlar almamıza yardımcı olan bir süreçtir.

Kişisel gelişim, kişisel öz-gerçekleşmeyi gerçekleştirmede bizlere yardımcı olur. Kişisel gelişim, kişinin kendini geliştirmek için gereken adımları atmasının yanı sıra diğer insanlarla etkileşimde bulunarak kendini tanımasını, özgüvenini artırmasını, kendi potansiyelini keşfetmesini ve ulaşmak istediği hedeflere doğru yol alınmasını sağlar. Kişisel gelişim, kişinin kendi doğasının bilincine sahip olmasını ve kendi potansiyelini gerçekleştirmesini sağlayarak kişinin kendini daha iyi ifade etmesini sağlar.

Kişisel gelişim, kişinin kişisel öz-gerçekleşmeyi gerçekleştirmede bizlere yardımcı olur. Kişisel gelişim, kişinin özellikle kendine dair hedeflerini belirlemesini, çözümler üretmesini, problem çözme yeteneğini geliştirmesini, karar verme yeteneğini geliştirmesini, olumlu düşünmeyi öğrenmesini ve kendini ifade etme becerilerini geliştirmesini sağlar. Kişisel gelişim, kişinin kendini tanımasını, kendi potansiyelini keşfetmesini, özgüven duygusunu geliştirmesini ve ulaşmak istediği hedeflere doğru yol alınmasını sağlar. Kişisel gelişimin, kişisel öz-gerçekleşmeyi gerçekleştirmede bizlere yardımcı olmasının yanı sıra, kişinin kendi doğasının bilincine sahip olmasını ve kendi potansiyelini gerçekleştirmesini sağlayarak kişinin kendini daha iyi ifade etmesini sağladığı söylenebilir.

Kişisel gelişim, insanların hayatlarının her alanında kendilerini geliştirmelerini ve yaşamlarının kalitesini artırmalarını sağlar. Kişisel gelişim, kişinin özgüvenini artırmasını ve kendi potansiyelini keşfetmesini sağlar. Kişisel gelişim, kişinin yaşamının her alanında zorluklarla karşılaşmamızı önleyebilen, sahip olduğ

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
19,723
1,159
112
Borsa, yatırımcıların alım ve satım yapabilecekleri çeşitli finansal araçların (hisse senetleri, tahviller, emtialar vb.) ticaretini yapan bir organizasyon veya platformdur. Borsa, aynı zamanda hisse senetlerinin alım satım fiyatlarının belirlenmesinde, alıcı ve satıcıların arasındaki fiyat anlaşması için bir aracı görevini de yerine getirmektedir. Borsa, kurumsal yatırımcıların ve küçük yatırımcıların risklerini azaltmak için özel olarak tasarlanmış bir platformdur. Yatırımcılar, borsalarda hisse senetleri, tahviller, emtialar, kıymetli madenler, dövizler ve diğer finansal araçları alıp satabilirler. Borsalarda yapılan işlemler, alıcılar ve satıcılar arasında karşılıklı anlaşmayla gerçekleşmektedir. Borsalar, hisse senetlerinin alım satım fiyatlarının belirlenmesinde aracı görev yapmakla birlikte, yatırımcılara ve şirketlere de kar payı ve finansal avantajlar sağlamaktadır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
8,251
517
0
Borsa, finansal piyasalarda alım satım işlemlerinin yapıldığı bir alandır. Finansal piyasaların temelinde arz ve talep eşitliği vardır, bu da belli bir varlığın alıcı ve satıcılarının mevcut olmasını gerektirir. İşlemlerin yürütülmesi için borsalar kurulur. Borsaların başlıca amacı, arz ve talebin eşitliğini sağlayarak, alıcıların ve satıcıların işlemlerini kolaylaştırmaktır.

Borsalar aracılığıyla, herhangi bir varlık alım satımı yapmak isteyen kişi ve kurumlar, kendilerine uygun miktarda veya fiyatla alım satım yapma imkanına sahiptir. Borsalarda işlemler, menkul kıymetler (hisse senedi, tahvil, bono, opsiyon vb.), emtialar (altın, gümüş, mısır, buğday vb.), döviz ve kripto para birimleri gibi çeşitli finansal ürünler arasında gerçekleştirilir.

Borsalara erişim, belli kurallar ve standartlar çerçevesinde, yetkili aracı kurumlar aracılığıyla sağlanır. Bu kurumlar, alım satım işlemlerinin güvenli ve kolay yürütülmesi için özenli çalışırlar. Ayrıca, yatırımcıların, borsada mevcut olan fırsatları ve riskleri karşılaştırarak, karar verme süreçlerinde yardımcı olurlar.

Özellikle eğitimcilerin, borsaların önemini kavramaları ve öğrencilerine bunu aktarabilmeleri gerekmektedir. Örneğin, eğitimciler, öğrencilerine borsaların çalışma mantığını, işlemlerin nasıl yürütüldüğünü ve yatırım yapmak için hangi ürünlerin kullanılabileceğini anlatabilirler. Eğitimciler ayrıca, borsadaki işlemlerin karşılıklı olarak riskleri ve getirileri hakkında bilgi verebilirler. Böylelikle, öğrencilerin borsalarda kazançlı işlemler yapabilmesi için gerekli becerileri kazanmalarına yardımcı olabilirler.

Gozde

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
236
0
0
Borsa, finansal piyasalarda yatırım yapmanın bir yolu olarak görülür. Borsada yatırımcılar, hisse senetleri, tahviller, emtialar ve döviz gibi çeşitli farklı enstrümanlar üzerinden işlem yapabilirler. Yatırımcılar, bu enstrümanlar üzerinden kısa ve uzun pozisyonlar alarak kar elde etmeyi amaçlayabilirler. Borsada yatırım yapmak için, yatırımcıların fiyat hareketleri hakkında bilgi sahibi olmaları, riskleri ve kazançları anlamaları gerekir. Bu nedenle, yatırımcılar çoğunlukla borsa hakkında bilgilendirme ve eğitim almak için forum sitelerine başvururlar. Forum sitelerinde, yatırımcılar borsa hakkında tecrübeli yatırımcılarla tartışıp, sorularını cevaplandırma ve deneyimlerini paylaşma imkânı elde edebilirler. Forum sitelerinin, yatırımcıların bilgi ve eğitim seviyelerini artırmalarına yardımcı olmasının yanı sıra, riskleri azaltmaya ve yatırımlarını koruyucu bir yaklaşımla yönetme becerilerini geliştirmeye yardımcı olması da önemlidir.

Busra

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
245
0
0
Türkçe dilinde yazılmış bir meslek forum sitesinde sorulan soru, “Meslek seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?” İşte bu soruya uzun ve detaylı bir yanıt.

Meslek seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorunun cevabı her bireyin özel durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak, meslek seçiminde genel olarak dikkat edilmesi gereken bazı temel konular vardır.

İlk olarak, herkesin kendine uygun bir meslek seçmesi gerekir. Kişinin kendisine en uygun meslek seçmek pek çok faktöre bağlıdır. Meslek seçiminde kişinin kendine güveni, becerileri, tutkuları, yetenekleri, ilgi alanları ve gelecek planları gibi birçok faktöre dikkat edilmelidir.

Kişinin kendisi için en uygun mesleği seçebilmesi için üzerinde düşünmesi gereken bir diğer konu ise iş sahasının genel durumu ve gelecekteki iş fırsatlarıdır. Meslek seçiminde kişinin önündeki fırsatların ne kadar geniş olduğu, seçtiği meslekte yükselebilecek olan kariyer seçenekleri, ücret oranları ve sektördeki mevcut işlerin sayısı gibi konular önemlidir.

Ayrıca, meslek seçiminde kişinin çevresi ve ailesinin desteğini de dikkate alması önemlidir. Kişinin meslek seçiminde çevresinden alacağı destek, kişinin seçtiği meslekte başarılı olmasında çok önemli rol oynayabilir.

Meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı diğer noktalar arasında çalışma saatleri, çalışma ortamı, mevcut stres seviyesi, meslek hayatının kişiye ne kadar katkı sağlayacağı ve meslek seçiminde kişinin duygusal durumu da bulunmaktadır.

Meslek seçiminde her bireyin özel durumu farklıdır. Bu nedenle herkesin kendisine uygun bir meslek seçmesi önemlidir. Kişinin meslek seçiminde dikkat etmesi gereken temel konuların yanı sıra çevresinden alacağı destek, stres seviyesi, çalışma saatleri gibi bazı diğer konuları da göz önünde bulundurması önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)