Borsada geçerlilik günlük ne demek

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Borsada Geçerlilik Günlük Ne Demek?

Borsa, finansal araçların alım satımı için kurulmuş bir piyasadır. Borsada alım satım işlemleri, belli kurallar ve standartlar içinde gerçekleşir. Borsada geçerlilik günlük, borsada gerçekleştirilen alım satım işlemlerinin anlaşma sağlanmasından sonra ne kadar süre içinde gerçekleştiğini gösteren bir terimdir.

Borsada Geçerlilik Günlük Nedir?

Borsada geçerlilik günlük, borsada gerçekleşen alım satım işlemlerinin gerçekleşmesinden sonra ne kadar süre geçtiğinin belirlendiği bir kavramdır. Borsada geçerlilik günlük, alım satım işlemlerinin tamamlanmasının ardından ne kadar süre içinde gerçekleştiğinin bir ölçüsüdür. Borsada geçerlilik günlük, alıcı ve satıcının her ikisinin de işlemi onaylamasından sonraki süreyi ifade eder.

Borsada Geçerlilik Günlük Nasıl Belirlenir?

Borsada geçerlilik günlük, alıcı ve satıcının her ikisi de alım-satım işlemini onaylamasından sonra başlar. Alıcı ve satıcının işlemi onaylamasından sonra, onaylanan işlemin geçerli olacağı süreyi belirlemek için borsa tarafından çeşitli faktörler göz önünde bulundurulur. Örneğin, dayanak varlıkların özellikleri, piyasa koşulları ve alım satım işlemlerinin türü gibi.

Borsada Geçerlilik Günlük Ne Zaman Sona Erer?

Borsada geçerlilik günlük, alıcı ve satıcının her ikisi de işlemi onaylamasından sonra başlar ve işlemi onaylanan tarafın işlemi gerçekleştirmesine kadar sürer. Borsada geçerlilik günlük sona erdiğinde, işlemi gerçekleştirmemeye karar veren tarafa düşen sorumluluk ortadan kalkar ve alıcı ve satıcı arasındaki anlaşma ortadan kalkar.

Sonuç

Borsada geçerlilik günlük, alıcı ve satıcı arasındaki alım satım işleminin gerçekleşmesinden sonra ne kadar süre geçtiğini gösteren bir terimdir. Borsada geçerlilik günlük, alıcı ve satıcının her ikisi de işlemi onaylamasından sonra başlar ve işlemi onaylanan tarafın işlemi gerçekleştirmesine kadar sürer.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)