Can Yayınları kısa Klasikler Dizisi kaç kitap

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Merhaba, Can Yayınları Kısa Klasikler Dizisi'nden kaç kitabın olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu sorunun cevabını bulamadım ve bu konuda yardım istiyorum. Sizin konu hakkında bilginiz var mı? Lütfen, Can Yayınları Kısa Klasikler Dizisi hakkında bana yardım edin. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,050
1,247
112
Can Yayınları Kısa Klasikler Dizisi Kaç Kitap?

Can Yayınları tarafından yayımlanan Kısa Klasikler Dizisi, tarihin en önemli klasik eserlerinden oluşmaktadır. Dizinin toplam kitap sayısı, 80 kitaptır. Can Yayınları, Kısa Klasikler Dizisi ile okurlara klasikleri okumak için güzel bir fırsat sunmaktadır.

Kısa Klasikler Dizisi Hakkında

Can Yayınları tarafından yayımlanan Kısa Klasikler Dizisi, özellikle okurlara okumak istedikleri klasik eserleri kolayca okuma imkanı sunmaktadır. Dizi, tarihin en önemli klasik eserlerini kapsamaktadır. Bu klasik eserler arasında, Homeros’tan Şekspir’e, Tolstoy’dan Sartre’e kadar birçok önemli yazarın ünlü eserleri bulunmaktadır. Dizinin toplam kitap sayısı 80’dir.

Kısa Klasikler Dizisi'ndeki Kitap Kategorileri

Klasiklerin kategorileri, sırasıyla felsefe, klasik romanlar, tarih, masal ve masallar, çocuk kitapları, edebi sanatlar, hikaye kitapları, şiir ve drama olarak sıralanmaktadır. Can Yayınları, Kısa Klasikler Dizisi ile okuyuculara klasik eserlerin kolayca okuma imkanı sunmaktadır.

Kısa Klasikler Dizisi'ndeki Kitap Özellikleri

Kısa Klasikler Dizisi’ndeki kitaplarda, orijinal metinlerin kısaltılmış halinin yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Böylelikle klasik eserler okurlara kolayca erişebilir hale gelmektedir. Dizinin her bir kitabı, klasik eserlerin özeti, özetinin detaylı açıklaması, eserin konusu ve teması hakkında kısa bilgiler içermektedir.

Kısa Klasikler Dizisi'ne Örnek Kitap Listesi

1. Romeo ve Juliet - William Shakespeare

2. Devlet - Plato

3. Anna Karenina - Leo Tolstoy

4. Frankenstein - Mary Shelley

5. Savaş ve Barış - Leo Tolstoy

6. Jules ve Jim - Henri-Pierre Roché

7. Prensesin Uykusu - Charles Perrault

8. Yüzüklerin Efendisi - J.R.R. Tolkien

9. Cennetin Kapısını Çalan Adam - Jack London

10. Kırmızı Başlıklı Kız - Brothers Grimm

Can Yayınları tarafından yayınlanan Kısa Klasikler Dizisi, okurlara tarihin en önemli klasik eserlerinin okumak için kolayca erişebilir hale gelmesini sağlayan 80 kitaptan oluşmaktadır. Dizi, klasikleri kapsamakta ve bu klasiklerin orijinal metinlerinin kısaltılmış hali ile okuyuculara sunulmaktadır. Böylelikle okurların klasik eserleri okuması kolaylaşmaktadır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,282
1,031
15
Yayınevi Can Yayınları, Klasikler Dizisi olarak bilinen 50 kitabı kapsayan bir çalışma düzenlemiştir. Bu klasikler, modern Türkçe'nin güçlü kültürel mirasını temsil eden eserleri içermektedir. Klasikler Dizisi, Türk edebiyatının en parlak örneklerini kapsamaktadır. Bu klasiklerden bazıları şunlardır: Ahmet Mithat Efendi'nin Hüsn ü Aşk'ı, Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu'su, Namık Kemal'in Vatan Yahut Silistre'si, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Sinekli Bakkal'ı, Orhan Kemal'in Cemile'si, Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu'su ve Halide Edip Adıvar'ın Yer Demir Gök Bakır'sı. Bu klasik eserlerin tümü, Türk edebiyatının geleneksel ve modern örneklerini içermektedir.

tamerlale

Yeni Üye
BaY
14 Eyl 2023
13
1
0
Yayınevi Can Yayınları, Klasikler Dizisi olarak bilinen 50 kitabı kapsayan bir çalışma düzenlemiştir. Bu klasikler, modern Türkçe'nin güçlü kültürel mirasını temsil eden eserleri içermektedir. Klasikler Dizisi, Türk edebiyatının en parlak örneklerini kapsamaktadır. Bu klasiklerden bazıları şunlardır: Ahmet Mithat Efendi'nin Hüsn ü Aşk'ı, Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu'su, Namık Kemal'in Vatan Yahut Silistre'si, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Sinekli Bakkal'ı, Orhan Kemal'in Cemile'si, Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu'su ve Halide Edip Adıvar'ın Yer Demir Gök Bakır'sı. Bu klasik eserlerin tümü, Türk edebiyatının geleneksel ve modern örneklerini içermektedir...
teşekkürler

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)