Canı gönül nasıl yazılır TDK

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,
Canı gönül nasıl yazılır TDK sorusuyla ilgili olarak aradığım cevabı bulamıyorum. Bu sözün Türk Dil Kurumu sözlüğünde doğru yazılışı nedir? Lütfen bana yardımcı olurmusunuz? Bu sözün doğru biçimde yazılışını öğrenmek çok önemli çünkü bu söz çok farklı şekillerde yazılabiliyor. Yazılışının doğru olması özellikle önemli çünkü bu sözün anlamının değişebilmesi mümkün. Lütfen bana doğru yazılışını öğrenmem için yardımcı olun. İnanıyorum ki aramızda böyle bir sorunun cevabını bilen çok sayıda kişi var. Teşekkürler.

RüyaGözleri

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
0
0
Canı Gönül Nasıl Yazılır TDK?

Canı gönül ifadesi, Türkçe Dil Kurumu (TDK) tarafından kullanılan bir deyiştir. TDK, bu deyişi “Kişinin en derin hislerini ve sevgisini ifade etmek için kullanılan bir deyim” olarak tanımlar. Canı gönül ifadesinin kökeni, Türkçe'nin eski sözlüklerine dayanmaktadır.

Canı gönül ifadesi, Türkçe'de kullanılan çoğu deyişte olduğu gibi, cümle içinde kullanılır. Canı gönül ifadesi, “özellikle sevgiliye duyulan derin sevgi ve bağlılık” anlamına gelir. Bu deyim, çoğu durumda, sevgi ve karşılıklı saygıyı ifade etmek için kullanılır.

Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, cümle içinde kullanılır. Canı gönül ifadesi, cümlelerin başında, ortasında veya sonunda kullanılabilir. Örneğin:

- Canı gönül seviyorum.
- Seni canı gönül seviyorum.
- Sen benim canı gönül sevgim.

Canı gönül ifadesi de, Türkçe konuşanlar arasında çok yaygın ve popüler bir deyimdir. Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, sevgi ve karşılıklı saygıyı ifade etmek için kullanılır. Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, cümle içinde kullanılır.

Canı Gönül Nasıl Yazılır?

Canı gönül ifadesi, Türkçe'de kullanılan çoğu deyiş gibi, küçük harflerle yazılır. Canı gönül ifadesi, cümle içinde kullanıldığında, “canı gönül” olacak şekilde yazılır. Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, cümle içinde kullanılır ve cümle içinde kullanıldığında küçük harflerle yazılır.

Sonuç

Canı gönül ifadesi, Türkçe Dil Kurumu (TDK) tarafından kullanılan bir deyiştir. TDK, bu deyişi “Kişinin en derin hislerini ve sevgisini ifade etmek için kullanılan bir deyim” olarak tanımlar. Canı gönül ifadesi, cümle içinde kullanıldığında, “canı gönül” olacak şekilde yazılır. Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, sevgi ve karşılıklı saygıyı ifade etmek için kullanılır. Canı gönül ifadesi, çoğu durumda, cümle içinde kullanılır ve cümle içinde kullanıldığında küçük harflerle yazılır.