Çekül Nedir Kısaca 3 sınıf

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba, çok merak ettiğim bir konu hakkında yardım istiyorum. Çekül nedir ve ne işe yarar? Özellikle çekülün 3 farklı sınıfını merak ediyorum. Birinci sınıf çekül neyi, ikinci sınıf çekül neyi ve üçüncü sınıf çekül neyi kapsar? Bu konu hakkında bilgisi olanlar ve aydınlatıcı cevaplar verebilirse çok sevinirim. Çünkü bu konuyla ilgili çok merak ediyorum. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Çekül Nedir Kısaca 3 Sınıf

Çekül, her ülkede farklı adlarla anılan, kültürel ve sosyal varlıkların muhalefetine karşı, çoğunlukla devletler tarafından düzenlenen bir sınıflandırma sistemidir. Bu sınıflandırma, çoğunlukla, insanların kökenlerine, ırklarına, dini inançlarına, cinsiyetlerine veya cinsel tercihlerine dayanır.

Çekül Sınıflandırmasının 3 Sınıfı

Çekül sınıflandırmasının üç temel sınıfı vardır: üst sınıf, orta sınıf ve alt sınıf. Üst sınıfa, genellikle ülkelerin siyasi, ekonomik ve toplumsal otoritelerine ait olanlar dahildir. Orta sınıf, genellikle, ülkenin orta tabakasını oluşturan işçi, tüccar ve küçük işletme sahiplerinin gruplarını içerir. Alt sınıf, çoğunlukla, ülkenin ekonomik gücünün düşük olduğu veya kültürel olarak ezilen gruplarını içerir.

Çekül Sınıflandırmasının Etkileri

Çekül sınıflandırmasının etkileri, ülkeler ve toplumlar arasında farklılık gösterebilir. Çekül sınıflandırması, ülkeler arasında eşitsizlikleri arttırır, çoğu zaman haksız bir şekilde düşük tabakaya ait olanların haklarını kısıtlar ve onların ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine engel olur.

Çekül Sınıflandırmasının Geçerliliği

Çekül sınıflandırmasının geçerliliği, günümüzde tartışma konusudur. Bazıları, çekül sınıflandırmasının haksız ve çoğunlukla ülkelerin kültürel değerlerini ihlal ettiğini savunurken, diğerleri çekül sınıflandırmasına gereksinim olduğunu savunmaktadır. Ancak, çoğu durumda, çekül sınıflandırmasının kötü etkileri, olduğu gibi onaylanmamalıdır.

• Love
  • Like
Reactions: Senay and Nilgun

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)