Chiron asteroid nedir

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,950
1,314
112
Chiron asteroid nedir?

Chiron asteroidi, Uzaydaki birkaç nadir nesnenin biridir. Ayrıca, Chiron adı verilen bir kuyrukluyıldızının kalıntıları olarak bilinir. Chiron, en büyük, en ağır ve en önemli kuyruklu yıldızlarından biridir. Chiron asteroidi yaklaşık 8 km çapında bir kayaç parçasıdır ve 1977 yılında keşfedilmiştir.

Chiron'un Özellikleri

Chiron, kuyruklu yıldızların kalıntıları olarak bilinir. İçerdiği malzeme, küçük kum taşlarından çok daha sert ve koyu renkli bir kayaç parçasından oluşur. Yaklaşık 8 km çapındaki Chiron asteroidi, Güneş Sistemi'nin en büyük kuyruklu yıldızlarından biridir.

Chiron'un Hareket Etme Şekli

Chiron, Güneş Sistemi'nin dışında bir yerde bulunan kuyruklu yıldızlarından biridir. Chiron'un hareket etme şekli, bazı kuyruklu yıldızlarının yerleri değiştirmesi gibi oldukça karmaşıktır. Chiron asteroidi, Güneş'in çekim alanına maruz kalmadan, özellikle Güneş Sistemi'nin merkezini kuşatan bir yörüngede hareket etmektedir.

Chiron'un Etkisi

Chiron, Güneş Sistemi'nde belirli aralıklarla görülür. Chiron'un etkisi Güneş Sistemi'nin diğer yörüngelerine ve özellikle Güneş Sistemi merkezine bir çekim alanı oluşturmaktadır. Chiron'un etkisi, Güneş Sistemi'ndeki diğer maddelerin hareketlerini etkilemektedir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü