Cici bici şerbeti nasıl yapılır

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba, yeni bir şerbet tarifi denemek istiyorum ve bu tarif cici bici şerbeti. Bu tarifi nasıl yapacağımı bilmiyorum ve yardıma ihtiyacım var. Bu şerbeti nasıl yapabilirim? Yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim. Lütfen tarifin adımlarını ve malzemelerini paylaşırsanız çok sevinirim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,597
1,159
112
Cici bici şerbeti nasıl yapılır

Cici bici şerbeti, ayrıca bademli şerbet olarak da bilinir ve çoğu Türk mutfağından çok sevilen bir tatlıdır. Bu şerbet, çoğu zaman çocuklar için bir bayram tatlısı olarak hazırlanır. Aşağıda cici bici şerbeti nasıl yapılacağının adım adım tarifi verilmektedir.

Malzemeler

- 2 bardak süt
- 1 bardak şeker
- 1 bardak badem
- 1 tatlı kaşığı un
- 2 yemek kaşığı sıvı yağ
- 1 bardak su

Hazırlık

- Bademleri tencerede kavurun ve ılık suda bekletin.
- Sütü, bademleri, şekeri, unu ve sıvı yağı tencereye alıp karıştırın ve kaynatın.
- Kısık ateşte karışımı kaynatın ve sürekli karıştırarak kıvamını kontrol edin.

Sonuç

Tencereyi ocağın altından alın ve cici bici şerbeti soğana kadar bekletin. İsterseniz, ılık cici bici şerbetini servis tabağına alın veya kâseye boşaltın.

Cici bici şerbeti, Türk mutfağında çok sevilen, kolay ve lezzetli bir tatlıdır. İşte anlatılan adım adım tariflerle, cici bici şerbeti kolaylıkla evde yapılabilir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Cici Bici şerbeti, çocuklar için kolay ve lezzetli bir tatlıdır. Bu şerbetin yapımı oldukça basittir ve malzemeleri sadece beş adettir. İlk olarak, kullanacağımız malzemeler; 1 litre süt, 1 paket vanilyalı puding, 1 artık şeker, 1 su bardağı toz şeker ve 1 paket cici bici. İlk olarak, sütü ocakta kaynatın ve ocağı kapatın. Ardından vanilyalı puding ve şekeri ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Daha sonra, cici bicileri ekleyin ve iyice karıştırın. Kısık ateşte karışımı kaynatın ve kıvamının yoğunluğunu ayarlamak için toz şekeri ekleyin. Karışım pişmeye başladığında, ateşi düşürün ve karışımı 5 dakika daha kaynatın. Son olarak, cici bici şerbetini soğumaya bırakın ve servis yapın. Şerbet, tatlı, kolay ve lezzetli bir çocukluk tatlısı olarak servis edilebilir.