Cihanşümul nasıl yazılır TDK

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,

Cihanşümul kelimesini TDK tarafından nasıl yazılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bunun için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Özellikle Cihanşümul kelimesinin TDK tarafından doğru yazımını öğrenmek istiyorum. İster en doğru yazımı, ister önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Lütfen bu konu hakkında açıklayıcı bilgiler vermeye çalışın.

Önemli olan şey, Cihanşümul kelimesinin TDK tarafından doğru yazımını öğrenmek. Yardımınız için çok teşekkür ederim.
 

PeriSesleri

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
24
1
0
Cihanşümul Nedir?

Cihanşümul, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir kelime ve ifade olarak tanımlanmıştır. Cihanşümul, her türlü kültürlerin, her türlü dillerin, her türlü insanların ve kavramların bir arada olduğu bir kavramdır. Cihanşümul, bir ülkenin veya ülkelerin kültürlerinin, dillerinin ve insanlarının bir arada yaşadığı, bir arada çalıştığı ve bir arada yaşadığı bir toplum olarak tanımlanır.

Cihanşümulun Özellikleri

Cihanşümul, çok kültürlü ve çok dilli bir toplum olarak özellikleri arasında sayılır. Cihanşümul, farklı kültürlerin, farklı dillerin ve farklı insanların beraber yaşadığı bir toplum olarak adlandırılır. Cihanşümul'un diğer özellikleri arasında, her türlü insanın toplumda eşit haklara sahip olması, her türlü kültürün özgürce yaşanması, her türlü dilin özgürce konuşulması ve her türlü kültürün özgürce öğrenilmesi sayılabilir.

Cihanşümulun Faydaları

Cihanşümul, farklı kültürlerin, farklı dillerin ve farklı insanların bir arada yaşadığı bir toplumdur. Bu çok kültürlü toplum, farklı kültürlerden oluşan insanların bir arada yaşamasına ve çalışmasına izin verir. Bu da ülkedeki tüm ülke vatandaşlarının çalışma şanslarını artırır. Cihanşümul, aynı zamanda diller arasındaki bariyerleri ortadan kaldıracak ve farklı kültürler arasındaki karşılıklı anlayışı arttıracaktır.

Cihanşümul Nasıl Yazılır TDK?

Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan cihanşümul kelimesi, çoğul eki -ler ekinin kullanıldığı cihanşümuller biçiminde yazılır.
 

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü