Çilek kompostosu nasıl yapılır

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,

Çilek kompostosu nasıl yapılır? sorusunun cevabını arıyorum. Çilek kompostosunu yapmak için, onu nasıl hazırlayacağımı ve ne gibi malzemeler kullanacağımı bilmiyorum. Eğer bu konuda deneyim sahibi olan biri varsa, lütfen beni destekle. Özellikle çilek kompostosunun ne kadar sürede hazırlanacağı ve çilek kompostosuyla ilgili diğer ipuçları hakkında bilgi vermek isterim.

Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Çilek Kompostosu Nasıl Yapılır?

Çilek kompostosu, çilek bitkisini kullanarak yapılan, lezzetli ve sağlıklı bir tatlıdır. Çilek kompostosu, özellikle çocuklar için lezzetli ve oldukça kolayca hazırlanan bir tatlıdır. Çilek kompostosu, çilek bitkisinden elde edilecek muhteşem tadıyla herkesin seveceği bir tatlıdır.

Malzemeler

- 2 su bardağı çilek
- 1 su bardağı şeker
- 1/2 su bardağı kuru üzüm
- 1/2 su bardağı kuru erik
- 1/2 su bardağı kuru kayısı
- 1/4 su bardağı kiraz
- 1/4 su bardağı kuru üzüm
- 1/4 su bardağı fındık
- 1/4 su bardağı badem

Hazırlanışı

1. Çilekleri yıka ve kurulamaya bırak.

2. Tüm kuru meyveleri bir kaseye koy ve karıştır.

3. Çilekleri incecik dilimlere kes ve kuru meyvelerin üzerine döşe.

4. Şekeri üzerine serp ve karıştır.

5. Tepsiyi 180 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık 15 dakika pişir ve komposto sıcak olarak servis yap.

Çilek kompostosu, lezzetli ve sağlıklı bir tatlıdır. Çilek bitkisinden elde edilen muhteşem lezzeti ile herkesin seveceği bu tatlıyı kolayca hazırlayabilirsiniz.