Cinsel ilişki olmaması boşanma sebebi midir

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Cinsel İlişki Olmaması Boşanma Sebebi Olabilir mi?

Cinsel ilişki olmaması boşanma sebebi olabilir mi, bu soruya net bir cevap vermek oldukça zor. Çünkü her çiftin durumu farklıdır ve bu konuda oluşabilecek farklılıklara göre değerlendirmeler yapılmalıdır. Her iki tarafın durumlarının, arzularının, isteklerinin ve beklentilerinin nasıl olduğu önemlidir.

Cinsel ilişki olmamasının boşanma sebebi olabilmesi için, iki tarafın bunun üzerinde anlaşamaması gerekir. Eğer iki tarafın cinsel arzuları farklı olduğu takdirde, her iki tarafa da haksızlık olacağından, boşanma sebebi olabilir. Eşler arasında cinsel ilişkilerin olmaması, ilişkiyi olumsuz etkileyebilecek bir duruma dönüşebilir ve bu durum evliliğin sonlanmasına sebep olabilir.

Birçok çift, cinsel ilişkileri olmaması nedeniyle boşanma kararı alırken, birçoğu da bunun üzerinde ikili anlaşmalarla devam edebilir. Ancak, çiftler arasındaki arzuların eşit olmaması durumunda, karşı tarafa haksızlık oluşacağından, boşanma sebebi olabilir.

Cinsel İlişki Olmamasının Evliliğe Etkisi

Cinsel ilişki olmaması, ilişkide olumsuz etkilere sebep olabilir. Çiftler arasındaki sevgi ve bağlılık azalmaya başlar ve ilişki kırılgan hale gelir. Bu nedenle, cinsel ilişki olmamasının evliliğe etkisi çiftler arasında anlaşma olmadan devam edebilir.

Ancak, çiftler arasındaki arzuların eşit olmaması durumunda, cinsel ilişki olmamasının evliliğe etkisi ciddi olabilir. Bu durumda, çiftler arasındaki iletişim kopabilir ve böylece aralarındaki bağ da zayıflayabilir.

Cinsel İlişki Olmamasının Boşanma Sebebi Olmasının Önlenmesi

Cinsel ilişki olmaması boşanma sebebi olmasını önlemek için, çiftler arasındaki arzuların eşit olması gerekir. Yani, her iki tarafın da arzularının karşılanmasına özen gösterilmelidir.

Ayrıca, çiftler arasındaki iletişimin güçlü olması da cinsel ilişki olmamasının boşanma sebebi olmasını önlemek için önemlidir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü