Çipil gözlü ne demek TDK

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba,

Ben çipil gözlü ne demek TDK sorusuna cevap arıyorum. Açıkçası bu terim hakkında bilgim oldukça kısıtlı. Öyleyse, cevap ararken size yardım etmek istiyorum. Bu terimin anlamı nedir? Hangi durumlarda kullanılır? İnternette bu konu hakkında ne tür bilgiler bulabilirim? Bu terimin yazımı nasıl olmalı? Bana yardımcı olabilir misiniz?

İlginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

KumdanKale

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
0
0
Çipil Gözlü Ne Demek TDK Anlamı

Çipil gözlü, Türk Dil Kurumunun (TDK) tarafından tanımlanan bir sözcük. TDK'nın sözlüğünde, çipil gözlünün anlamı "gözleri çok küçük olan, çipil gözlü gibi" şeklinde tanımlanır. Bu terim günlük konuşmalarda ve yazılı metinlerde sıkça kullanılır.

Çipil Gözlü Ne Demek?

Çipil gözlü, çok küçük gözleri olan insanlar ve hayvanlar için kullanılan bir terimdir. Bu terim genellikle küçük gözlü olan insan ve hayvanların çok küçük gözleriyle gözle görülebilen ve fark edilen küçüklükleri nedeniyle kullanılır. Örneğin, çipil gözlü bir köpek, gözlerinin çok küçük olması nedeniyle daha fark edilebilir.

Çipil Gözlü Ne Demek TDK Kullanımı

Çipil gözlü ne demek TDK kullanımı açısından, çipil gözlü, "çok küçük gözleri olan" anlamına gelir. Bu terim küçük gözlü insan ve hayvanları tanımlamak için kullanılır. Buna ek olarak, bu terim günlük konuşma ve yazılı metinlerde sıkça kullanılır.

Çipil Gözlü Ne Demek Uyarıları

Çipil gözlü ne demek hakkında önemli uyarılar vardır. Bu terim, çok küçük gözlü insan ve hayvanları aşağılayıcı ve olumsuz bir şekilde tanımlamak için asla kullanılmamalıdır. Ayrıca, bu terim sadece çok küçük gözlü insan ve hayvanları tanımlamak için kullanılmalıdır.