Çok düzeyli liste nasıl yapılır

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Sitenizi keşfettim ve çok düzeyli listeleri nasıl oluşturacağımı merak ediyorum. HTML kodu dahilinde çok düzeyli listeler nasıl oluşturulur? Mesela, bir üst düzey liste elemanının altında başka liste elemanlarının oluşturulmasını istiyorum. Bu listeyi nasıl başlatabilirim ve gerekli HTML kodu nelerdir? Lütfen bana bu konuda yardım edin.

Şimdiden teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,956
1,315
112
Çok Düzeyli Liste Nasıl Yapılır?

Çok düzeyli liste HTML veya CSS kodlarını kullanarak yapılabilir. Bu makalede HTML ve CSS kodlarının çok düzeyli listeler için nasıl kullanılacağını anlatacağız.

HTML Kodlarının Çok Düzeyli Listeler İçin Nasıl Kullanılacağı?

HTML kodları çok düzeyli listeler için kullanılarak biçimlendirilmiş sayfalar oluşturmak için kullanılabilir. HTML'de çok düzeyli listeler için <ul> ve <li> etiketleri kullanılır. <ul> etiketi bir çok düzeyli listede kullanılır ve <li> etiketi listedeki her bir öğeyi tanımlamak için kullanılır.

CSS Kodlarının Çok Düzeyli Listeler İçin Nasıl Kullanılacağı?

CSS kodları çok düzeyli listeler için kullanılarak web sayfalarının görünümünün biçimlendirmek için kullanılabilir. CSS'de çok düzeyli listeler için çeşitli biçimlendirme seçenekleri vardır. Örneğin; font tipi, rengi, arka plan rengi vs.

Çok Düzeyli Listelerin Avantajları Nelerdir?

Çok düzeyli listede çoklu seviye için çeşitli biçimlendirme seçenekleri vardır ve bu sayede liste üzerinde farklı seviyelerde değişiklikler yapılabilir. Ayrıca çok düzeyli listeler, anlamlı ve düzenli olmaları sayesinde kullanıcılar için daha anlaşılır ve daha kullanışlı olurlar.