Çomuk ne demek TDK

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba, yeni bir TDK sözlük kullanıcısıyım. 'Çomuk' kelimesini anlamak istiyorum ve TDK'da bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Herhangi bir kaynakta aradım fakat bana yardımcı olamadı. Lütfen, çomuk kelimesini sözlük anlamı olarak TDK'da ne anlama geldiğini öğrenmek için bana yardım edin. Çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

KanatlıDalgalar

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
27
0
0
Çomuk Ne Demek TDK?

TDK, Türk Dil Kurumu olarak bilinir ve onun çalışmalarından dolayı çomuk sözcüğünün anlamını açıklamak gerekir. Çomuk, TDK tarafından açıklanan bir sözcük olup, Türkçe'de “Hafif, zayıf, çatık, çökmüş” anlamlarına gelir. Sözcük genellikle fiziksel durumlarda kullanılır ve çöktüğü, yorgun olduğu veya zayıf olduğu belirtmek için kullanılır.

Örnek cümlelerde çomuk sözcüğünün kullanılışını görelim.

- O, çok yorgun olduğundan dolayı çomuk bakıyordu.

- Çökük duvarın arkasındaki çomuk girişi gördüm.

Çomuk Sözcüğünün Alternatifleri

Çomuk sözcüğünün alternatifleri arasında şu kelimeler yer alır: Hafif, zayıf, çatık, çökmüş, çökük, ince, sönük, tembel, zayıf. Bunların dışında çomuk sözcüğünün anlamını karşılayan başka sözcükler de vardır ancak bu kelimeler en iyi şekilde sözcüğün anlamını karşılar.

Anahtar Kelimeler: Çomuk, TDK, Hafif, Zayıf, Çatık, Çökmüş.