Çulha kuşu yuvasını nasıl yapar

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Çulha kuşu yuvasını nasıl yapabileceğimi öğrenmek istiyorum. Çulha kuşu yuvalarının nasıl yapılacağı hakkında bilgim yok. İyi malzemeler kullanarak ve doğru teknikleri kullanarak çulha kuşu yuvasını nasıl yapabileceğimi öğrenmek istiyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Çulha Kuşu Yuvasını Nasıl Yapılır?

Bir çulha kuşu yuvasını nasıl yapabileceğinizi sizlere açıklayacağız. Çulha kuşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için odaklanmamız gereken en önemli konulardan biri onlara bir yuva sağlamaktır. Yuvaları biraz zaman ve emek gerektirse de kolayca yapılabilir.

Gerekli Malzemeler

- Bir tahta parçası
- Beş yuvarlak tahta parçası
- Bir sopa
- Örgü tel
- Çivi
- Takoz
- İplik

Yuvanın Yapımı

1. Adım: Bir tahta parçasının üzerine 5 yuvarlak tahta parçasını dizin. Daha sonra üzerlerinde bir sopayı kullanarak çivileri sokun.

2. Adım: Çivileri sokun ve takozu da üzerlerine bağlayın.

3. Adım: Örgü teli kullanarak kuş yuvasının çevresinde dolanırken çivilere bağlayın.

4. Adım: İplik kullanarak kuş yuvasının üstünü örün.

5. Adım: İplik kullanarak kuş yuvasının altını da örün. Yuva tamamlanmıştır.

Sonuç

Yukarıda anlatılan adımları takip ederek, çulha kuşu yuvasını oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Çulha kuşlarının yaşamlarını güzelleştirmek için onlara yuva sağlamak çok önemlidir. Yuvanın yapımından sonra çulha kuşlarının rahat bir şekilde yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
14,845
1,031
15
Çulha kuşu yuvasının yapımı oldukça basit ve kolaydır. İlk olarak, yuvanın yapımı için gerekli olan malzemelerin toplanması gerekmektedir. Bu malzemeler arasında; sıkıca örgülü tahta kütleleri, ahşap parçaları, çimento ve çit demirleri bulunur. Ayrıca, çulha kuşu yuvasının içerisine girmesi için giriş deliği açmak için bir el aleti veya bir matkap gerekebilir.

İkinci olarak, yuvanın yapımı için gerekli olan malzemelerin öncelikle ahşap parçalarıyla bir araya getirilip kütleler oluşturulması gerekir. Bu kütleler arasında çimento ve demirler ile bağlantılar meydana getirilmelidir. Kütleler birbirine bağlanıp, çulha kuşu yuvasının şekli oluşturulmalıdır.

Son olarak, çulha kuşu yuvasının içerisine giriş deliği açılmalıdır. Giriş deliğinin çapı 3-4 cm arasında olmalıdır. Bu delik, çulha kuşunun rahatça girebilmesi için yuvanın hemen yanına yapılmalıdır. Delikten çulha kuşuna odaklanan bir ağaç dallı sarkıt yapılarak, kuşların çabukca yuvanın içerisine girmelerini sağlamak mümkündür.

Çulha kuşu yuvasının yapımında, yukarıda açıklanan adımlara uyularak gereken malzemelerin toplanması, kütlelerin oluşturulması, çimento ve demirlerle bağlantıların meydana getirilmesi, giriş deliğinin açılması ve çulha kuşuna odaklanan bir sarkıtın yapılması gibi basit adımlar takip edilmelidir. Böylelikle, çulha kuşu için kullanılacak güzel bir yuva yapılmış olur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)