Dış Mekan süs bitkileri neler

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Dış Mekan Süs Bitkileri Neler?

Çevremizi süslemek ve renklendirmek için kullandığımız bitkiler, bahçelerimizin ve çiçekliklerimizin göz alıcı görünümüne katkıda bulunurlar. Dış mekan süs bitkileri, bahçelerimizi, balkonlarımızı ve dış mekanlarımızı çok daha canlı ve çekici hale getirmek için bizlere yardımcı olan bitkilerdir. İşte, dış mekan süs bitkileri olarak kullanılabilecek bitkilerin bir listesi;

Çalılar/Çamlar

Çalılar, dış mekan süs bitkileri arasında en popüler türlerdir. Çalılar, keskin yaprakları ve özelliği gereği her mevsim çiçek açan özellikleri ile dikkat çekerler. Çalılar, güneşli veya gölgeli alanlara dikilebilir ve meyve veren çeşitleri ile çok yönlü olarak kullanılabilirler.

Çiçekler

Çiçekler, dış mekan süs bitkileri arasındaki başka popüler bitkilerdir. Güzel renkleri ile bahçelerimizi süslerler ve çiçek açma süreleri uzun olduğundan, bahçelerimizin uzun süre süslü görünmesini sağlarlar.

Çalışma/Ev Bitkileri

Ev bitkileri, çevremizi neşelendiren ve havalandıran zengin renkleri ile çok kullanışlıdır. Ev bitkileri, evlerimizi veya ofislerimizi süslerken, havalandırma işlevleri ile bizi desteklerler.

Ağaçlar

Ağaçlar, dış mekan süs bitkileri arasındaki en önemli türlerdir. Ağaçların çoğu, yıllar içerisinde güzel görünümlü hale gelebilir ve dış mekanlarımızı çok daha canlı ve göz alıcı hale getirirler.

Çal

Çal, mevsimlik çiçekleri ve yaprakları ile çok kullanışlı bir bitkidir. Çal, dış mekan süs bitkileri arasında popüler olan bir türdür ve her mevsim çiçek açarak göz alıcı bir görünüm sunar.

Söğütler

Söğütler, hem çok güzel görünürler hem de her mevsim çiçek açarlar. Söğütler, gölgeli veya güneşli alanlara dikilebilir ve bahçelerimizi ve balkonlarımızı süslerler.

Suda Bitkiler

Suda bitkileri, dış mekan süs bitkileri arasında çok kullanışlıdır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü