Diyet cips nasıl yapılır

ZeusNuts

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,394
132
62
Merhaba herkese! Diyet cips nasıl yapılır? diye merak ediyorum. Yaklaşık bir haftadır bunun hakkında araştırma yapıyorum fakat kesin bir yol bulamadım. Umuyorum ki, bu forumda bu konuda bana yardımcı olabilecek kişiler vardır. Diyet cips yapmak için gerekli malzemeler nelerdir? Deneyimli olanların tavsiyeleri nelerdir? Hangi tür doğal baharatlar kullanılmalıdır? Bu konuda herhangi bir öneriniz varsa lütfen paylaşın. Çok teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,964
1,315
112
Diyet Cips Nasıl Yapılır?

Diyet cipsleri, çoğu diyetisyen tarafından önerilen hafif, kalori düşük bir atıştırma seçeneğidir. Diyet cipsi, çoğu kez hafif ve kolayca hazırlanan bir atıştırma öğesidir. Diyet cipsleri, çoğu zaman keto, paleo, vegan ve diyet gibi diyetler için tavsiye edilir. Bu yazı, diyet cipsleri nasıl hazırlanacağını açıklayacaktır.

Malzemeler

Diyet cipsi yapmak için, aşağıdaki malzemeler gereklidir:

• 2 tane patates
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 çay kaşığı karabiber
• 1 tatlı kaşığı taze maydanoz
• 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
• Tabasco sosu

Hazırlama

1. Patatesleri soyup, ince ince kıyın.

2. Bir tencereye karabiber, tuz, maydanoz, zeytinyağı ve tabasco sosunu ekleyin.

3. Patatesleri tencereye ekleyin ve karıştırın.

4. Tencereyi, orta ateşte kısık ısıda yaklaşık 10-15 dakika kadar pişirin.

5. Pişen patatesleri, kağıt havluya alıp fazla yağını alın.

6. Patatesleri, cips şekline getirmek için bir yuvarlak lama ile kesin ve fırın tepsisine dizin.

7. Fırında, orta ısıda 200 derecede yaklaşık 10-15 dakika kadar pişirin.

Sonuç

Diyet cipsleri, hafif, kolayca hazırlanan ve kalori düşük bir atıştırma seçeneğidir. Diyet cipsi yapmak için, patateslerin ince ince kıyılması, tencereye karıştırılan baharat ve sosların eklenmesi, pişirilmesi, kağıt havluda sıkılması ve fırında pişirilmesi gerekmektedir. Diyet cipsi, çoğu kez keto, paleo, vegan ve diyet gibi diyetler için tavsiye edilmektedir.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Diyet cipsin yapımı oldukça kolaydır. Öncelikle, dilediğiniz sebzeleri, örneğin, patates, havuç, biber, kabak, karnabahar, ıspanak vb. temizleyip ince kıyılmış haline getirmeniz gerekecek. İnce kıyılmış sebzeleri bir tepsiye dizerek, önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 10 dakika pişirin. Sebzeler piştiğinde, pişmiş sebzeleri hafifçe çatalla kırın ve bir kenarda bekletin. Ardından, cips için yeterli miktarda sıvı yağı, tuz ve diğer tatlandırıcıları bir karıştırma kabına alın ve karıştırın. Karışımı, pişmiş sebzelerin üzerine sürün ve karıştırın. Son olarak, cipsleri tekrar fırına verin ve yaklaşık 15-20 dakika kadar daha pişirin. Cipsler pembeleştikten sonra, fırından alın ve soğumaya bırakın. Diyet cipsler hazır! Bu yöntem ile yapılan diyet cipsler, evde yapılan cipslerden daha sağlıklı ve çok daha hafif.