Dünyanın en siyah insanları hangi ülkede

HayalbaZ

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
4 Nis 2023
1,302
127
7
Merhaba herkese!
Ben dünyanın en siyah insanlarının hangi ülkede yaşadıklarını merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olan herkesten yardım istiyorum.
Bildiğim kadarıyla Afrika'daki çoğu ülkede siyah insanlar ikamet ediyor. Ancak bununla ilgili elime ulaşan en kapsamlı bilgiler Afrika'nın batısındaki Gine ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yaşayan insanların en siyah olduğu. Ayrıca Afrika'da Mauritius, Seyşeller, Cibuti ve Nijer'de de siyah renkte insanlar yaşıyor.

Bu konuda emin olmadığım bir şey var: Dünyanın en siyah insanları hangi ülkede yaşıyor? Afrika'nın batısındaki ülkelerde yaşayanlar siyah olarak kabul ediliyor mu? Ya da ülkeler arasında bazı farklılıklar var mı?

Herhangi bir bilginiz varsa, lütfen paylaşın. Bana yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,934
1,315
112
Afrika Ülkeleri İçinde En Siyah Nüfusa Sahip Ülkeler

Afrika kıtası, dünyanın en siyah ülkeleri arasında öne çıkan bir konumdadır. Afrika’nın çoğu ülkesinde nüfusun neredeyse tamamı siyah renkte olduğu için, bu ülkeler genellikle dünyanın en siyah ülkeleri arasında gösterilir. Afrika ülkeleri arasından en siyah nüfusa sahip olanlar şunlardır:

Nijer: Nijer, Afrika'nın en fakir ülkeleri arasında yer almaktadır ve nüfusun %99'u siyah renklidir. Ülkenin nüfusu 2017 yılı verilerine göre yaklaşık 20 milyon kişidir.

Gine: Gine, Afrika'nın batısında yer alan bir ülkedir. Ülke nüfusunun %99'u siyah renktedir ve yaklaşık 13 milyon kişiden oluşur.

Nijerya: Nijerya, dünyanın üçüncü büyük siyah nüfusa sahip ülkesidir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 200 milyon kişidir ve nüfusun %99'u siyah renklidir.

Gambiya: Gambiya, Afrika'nın batısında bulunan bir ülkedir ve nüfusun çoğu siyah renklidir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 2 milyon kişidir ve nüfusun %95'i siyah renklidir.

Sierra Leone: Sierra Leone, Afrika'nın batısında bulunan bir ülkedir ve nüfusun çoğu siyah renklidir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 7 milyon kişidir ve nüfusun %99'u siyah renklidir.

Senegal: Senegal, Afrika'nın batısında bulunan bir ülkedir ve nüfusun büyük çoğunluğu siyah renklidir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 16 milyon kişidir ve nüfusun %90'ı siyah renklidir.

Dünyanın Diğer Siyah Nüfusa Sahip Ülkeleri

Güney Amerika’da çoğu ülkede nüfusun çoğu siyah renktedir. Bunlar arasında şu ülkeler bulunmaktadır:

Brezilya: Brezilya, Güney Amerika’da yer alan ve nüfusunun çoğunluğunu siyah oluşturan en büyük ülkedir. Brezilya nüfusunun yaklaşık %52'si siyah renktedir ve nüfusu yaklaşık 210 milyon kişidir.

Venezuela: Venezuela, Güney Amerika’da bulunan bir ülkedir ve nüfusun çoğunluğu siyah renktedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 32 milyon kişidir ve nüfusun %51'i siyah renktedir.

Kolombiya: Kolombiya, Güney Amerika'da bulunan bir ülkedir ve nüfusun çoğunluğu siyah renktedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 50 milyon kişidir ve nüfusun %25'i siyah renktedir.

Haiti: Haiti, Karayip Adaları'nda bulunan ve nüfusunun çoğunluğunu siyah oluşturan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık 11 milyon kişidir ve nüfusun %95'i siyah renktedir.

Sonuç

Dünyanın en siyah nüfusa sahip ülkeleri, Afrika ve Güney Amerika'da bulunan bir dizi ülkeden oluşmaktadır. Bunlar arasında Nijer, Gine, Nijerya, Gambiya, Sierra Leone, Senegal, Brezilya, Venezuela, Kolombiya ve Haiti yer alıyor. Bu ülkelerin nüfusunun hepsinin çoğunluğu siyah renkte olduğu için, bu ülkeler dünyanın en siyah nüfusa sahip ülkeleri olarak kabul edilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)