Dünyanın en uzun burunlu adamı burnu kaç santimdir

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba herkese,

Dünyanın en uzun burunlu adamının burnu kaç santimdir? Soruma cevap bulmak için aradığımızdan dolayı sizin de fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Çok uzun süredir bu konu hakkında araştırma yapıyorum ve sürekli olarak değişen bir sonuç elde ediyorum. Bazı kaynaklardan öğrendiğime göre, dünyanın en uzun burunlu adamının burnu 33 santim uzunluğunda. Ancak diğer kaynaklarda bu adamın burnu 36 santimden fazla olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda, bu adamın adının Mehmet Özyürek olduğu söyleniyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen, çok net olmayan bu sonuca göre bana konu hakkında yardımcı olun. Ayrıca, eğer bildiğiniz başka bir adam varsa, lütfen bana onun hakkında bilgi verin. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Dünyanın en uzun burunlu adamının burnu kaç santimdir?

Dünyanın en uzun burunlu adamının burnu kaç santimdir? bu sorunun cevabını arayanlar için kapsamlı bir makalenin yazılması gerekiyor. Günümüzde, uzun burunlu olarak tanımlanan kişilerin burunlarının uzunluğu hakkında çok fazla araştırma olmuştur.

Pietro Aretino'dan bahsedelim

Uzun burunlu olarak kabul edilen en ünlü kişi, dünyaca ünlü Rönesans sanatçısı ve yazar Pietro Aretino'dur. Aretino'dan bahsedildiğinde, bu ünlü sanatçının büyük bir burunu olduğu vurgulanır. Aretino'nun burununun ne kadar uzun olduğu hakkında kesin bir bilgi yoktur, ancak yapılan araştırmalar, Aretino'nun burununun yaklaşık 8,89 santim uzunlukta olduğunu gösteriyor.

Resmi kayıtlara bakalım

Şu anda, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre, tüm zamanların en uzun burunlu adamı olan Mehmet Ozyürek'tir. Ozyürek, Türkiye'de yaşıyor ve burunu 12,7 santim uzunluğunda. Guinness Rekorlar Kitabı'na kayıtlı olan Ozyürek'in burunu, onun dünyanın en uzun burunlu adamı olduğunu resmi olarak kanıtlar.

Sonuç

Şu anda, Guinness Rekorlar Kitabı'nda kayıtlı olan Mehmet Ozyürek, dünyanın en uzun burunlu adamıdır. Ozyürek'in burunu 12,7 santim uzunluğunda. Bununla birlikte, dünyaca ünlü Rönesans sanatçısı ve yazar Pietro Aretino'nun burununun yaklaşık 8,89 santim uzunlukta olduğu da biliniyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)