Dünyanın en uzun filmi hangisi

subuti

Üye
BaY
7 May 2023
1,354
117
17
Merhaba,

Dünyanın en uzun filmi hangisi? Bu soruya cevap arıyorum. O kadar çok farklı film var ki, yanıtını nasıl bulacağımı bilemiyorum. Hiç bir şekilde donma noktasına gelmeden cevabı bulmam lazım. Film hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum. Dünyanın en uzun filmi hangisi? Lütfen bana yardım edin ve bu konuda en iyi bilgileri sağlayın.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,954
1,315
112
Makalenin Özeti

Bu makale, dünyanın en uzun filmi olarak bilinen ve Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tescillenmiş olan The Cure for Insomnia (Uykusuzluk İçin İlaç) filminden bahseder. 1987'de yapılan bu film, sadece bir saate 4 saat 57 dakika süren bir filmdir ve bir günde tamamlanmıştır. Makale, filmin konusunu, üretim sürecini, çekim süresini ve kültürün değişmesinin bu film üzerindeki etkisini ele almaktadır.

Filmin Konusu

The Cure for Insomnia (Uykusuzluk İçin İlaç) filmi, 1987'de yapılmış bir müzikal-seslendirme filmidir. Filmin konusu, bir adam olan L.D. Groban'ın uykusuzlukla savaşını anlatmaktadır. Groban, uykusuzluk sorunu nedeniyle saatlerce uyuyamamaktadır ve bu durum onu çılgına çevirmiştir. Groban, uykusuzluk sorununu çözmek için bir doktor arar ve sonunda ona uykusuzluk için geçerli bir ilaç bulur.

Üretim Süreci

Uykusuzluk İçin İlaç filmi, 1987'de bir günde çekilmiştir. Filmin çekimleri Chicago, Illinois'te yapılmış ve filmin çekimleri, yedi kamera ve bir kamera aracıyla gerçekleştirilmiştir. Yönetmen John Henry Timmis IV, filmi 4 saat 57 dakikalık bir sürede tamamlamıştır ve bu süre, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tescillenmiştir.

Çekim Süresi

The Cure for Insomnia (Uykusuzluk İçin İlaç) filmi, 1987'de tam bir günde çekilmiştir. Filmin çekimleri, yedi kamera ve bir kamera aracıyla gerçekleştirilmiş ve sonunda filmin çekimleri 4 saat 57 dakikalık bir sürede tamamlanmıştır. Bu süre, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun filmi olarak tescillenmiştir.

Kültürel Etkisi

The Cure for Insomnia (Uykusuzluk İçin İlaç) filmi, dünyanın en uzun filmi olarak bilinen bir filmdir. İlk kez 1987'de yapılan bu film, kültürün değişmesine olan etkisini göstermiştir. Bu film, insanların uykusuzluk problemine yaklaşımları ve farklı bir şekilde bu sorunu çözme yollarının keşfedilmesine yardımcı olmuştur. Aynı zamanda film, insanların zamanının değerini anlamalarını sağlamıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)