En kolay hangi Avrupa ülkesine gidebilirim

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Merhaba, Avrupa ülkelerinden hangisine en kolay gidebileceğimi merak ediyorum. Ulaşım, konaklama, seyahat maliyetleri ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak, hangi ülkeye en kolay gidebileceğimi öğrenmek istiyorum. Lütfen, hangi ülkeye en kolay gidebileceğimi, konaklama ve ulaşım için bana öneriler verin. Ulaşım maliyetleri veya konaklama hakkında bilgi vermek için fikirlerinizi de paylaşır mısınız? Umarım herkes konuyla ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşarak bana yardım edebilir.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
En Kolay Avrupa ülkesine Gidebilmek:

Avrupa'da gidebileceğiniz çok sayıda ülke var, ancak hangi ülkeye bilet alarak en kolay gidebileceğinizi bilemezsiniz. Bu, gideceğiniz ülkenin doğal güzellikleri veya kültürel mirası ile değil, gidebilmek için gereken koşullarla ilgili. Bazı ülkelerde, vize almak veya pasaport almak için uzun süreler beklemek zorunda kalabilirsiniz. Diğer ülkelerse, turist olarak giriş için çok daha az evrak isteyebilir. Aşağıdaki başlıklarda, en kolay gidebileceğiniz Avrupa ülkelerini açıklayacağız.

Vize Gerektirmeyen Ülkeler

Vize gerektirmeyen ülkeler, çoğu Avrupa ülkesinde geçerli olan Schengen Vizesi olmadan giriş için genellikle daha az işlem gerektirir. Bu ülkeler arasında; İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Slovanya bulunur.

Vize Gerektiren Ülkeler

Vize gerektiren ülkeler arasında; Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Polonya ve Slovenya bulunur.

Pasaport Gerektiren Ülkeler

Gitmek için pasaport gereken ülkeler arasında; İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Slovanya bulunur.

Özet

Avrupa'ya turist olarak gitmek isteyenler için, en kolay gidebilecekleri ülkeleri öğrenmek önemlidir. Bazı ülkeler vize istemezken, diğerleri vize veya pasaport gerektiriyor. Vize gerektirmeyen ülkeler arasında; İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Slovanya bulunur. Vize gerektiren ülkeler arasında; Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Polonya ve Slovenya bulunur. Pasaport gerektiren ülkeler arasında da; İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Slovanya bulunur.

• Like
Reactions: Ceren

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)