En sevdiğiniz kitap veya film hangisi ve neden ?

Hande

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
52
0
0
The Hunger Games filmi, bana göre, çok büyük bir etkiye sahip. Bu film, klasik bir distopya türünde gerçekleşiyor ve bizi, çok zorlu ve zalim bir gelecekteki bir dünyaya götürüyor. Düşmanca bir sistem tarafından yönetilen bu dünyada, kahramanımız Katniss, daha iyi bir yaşam için mücadele ediyor. Film, aynı zamanda insanların savaşmanın zorluklarını, ne kadar cesur olduklarını ve değerlerini nasıl koruduklarını da gösteriyor. Diğer kadınların da bu filme karşı yakın ilgisi vardır. Çoğu, filmin mesajının gücünün farkındalar ve kadınların gücünün önemini vurgulamak için bu filme ilgi duyarlar.
 

Lale

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
6
0
0
En Sevdiğim Kitap: Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Felsefe Taşı, J.K. Rowling tarafından yazılan ve ilk olarak 1997 yılında yayınlanan bir fantastik roman serisidir. Harry Potter ve Felsefe Taşı, bir çocuğun yaratıklarla, büyülü güçlerle ve ölümsüz kötülerle savaşarak kendini geliştirmesini konu alır. Bu seri, büyücülük ve kültürel çalışmalar arasındaki ilişkiyi ön plana çıkarmayı başarmıştır. Harry Potter ve Felsefe Taşının sevdiğim nedeni ise, kurgu dünyasının çok derin ve eğlenceli olması. Harry Potter ve Felsefe Taşının karakterleri, çok komik ve çok gerçekçi. Rowling'in hayal gücünün, bu serinin kurgusu ve karakterleri üzerinde kullanılmasının harika olduğunu düşünüyorum.

En Sevdiğim Film: The Lord of the Rings: Return of the King

The Lord of the Rings: Return of the King, Peter Jackson tarafından yönetilen ve 2003 yılında yayınlanan bir fantastik filmidir. Film, J.R.R. Tolkien'in aynı adlı romanının uyarlamasıdır. Film, Yüzüklerin Efendisi serisinin üçüncü ve son filmidir. The Lord of the Rings: Return of the King'i sevdiğim neden, Tolkien'in büyülü dünyasının ekranlara uyarlanmasının harika olması. Film, Tolkien'in kurgusunun ve karakterlerinin çok iyi yansıtılması. Film, gerçekçi ve çok etkileyici bir şekilde kurgulanmış. Ayrıca film, çok renkli ve canlı bir görüntüye sahip. The Lord of the Rings: Return of the King, birçok ödül almayı başarmıştır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü