eşler arasında cinsel isteksizlik

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba, benimle aynı durumda olanların olup olmadığını görmek istiyorum. Ben ve eşim son zamanlarda cinsel isteklerimizin azaldığını fark ettik. Bana yardım etmek isteyen varsa çok sevinirim. Eşimin cinsel istekleri akşamlarının çoğunda azalıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Cinsel isteklerimizi arttırmamız için neler yapabiliriz? Çözümler hakkında konuşmalarımızı daha faydalı hale getirmek için ne gibi stratejiler uygulayabiliriz? Her ikimizin de cinsel isteklerini arttırmak için bir araya gelmemiz gerekli mi? Yardım edebilecek biri varsa lütfen cevap yazsın. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,904
1,315
112
Eşler Arasında Cinsel İsteksizlik Hakkında Makale

Cinsel isteksizlik, iki tarafın cinsel arzularının, zevklerinin ve isteklerinin birbirine uymamasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Çoğu durumda, bir eşin cinsel arzularının diğer eş tarafından karşılanmaması ya da yeterince karşılanmaması bu duruma neden olur. Bir eşin istekleri, arzuları ve zevkleriyle diğerinin arzularını, isteklerini ve zevklerini uyuşturamazsa, cinsel ilişkide isteksizlik meydana gelir. Cinsel ilişkide isteksizlik, ilişkinin her iki tarafı için önemli bir sorun haline gelebilir, ancak çoğu zaman bu durumu değiştirmek için yapılabilecek çok şey olabilir. Bu makalede, eşler arasında cinsel isteksizliğin nedenleri ve ortadan kaldırılması için nasıl çözümler önerilebileceği tartışılacaktır.

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Cinsel isteksizlik, çoğu zaman karşılıklı iletişim sorunlarından kaynaklanır. Eşler arasındaki iletişim, cinsel ilişkide arzulanan duygu ve zevklerin göz önüne alınması, cinsel isteklerin doğru şekilde ifade edilmesi ve cinsel ilişkiyi daha ilginç hale getirmek için gerekli olan önemli bir unsurdur. Ayrıca, çiftlerin birbirlerine karşı saygı duymaları da önemlidir, çünkü duygusal olarak karşılıklı saygıyı sağlamak, cinsel arzuların ve isteklerin karşılıklı olarak kaynaşmasını kolaylaştırır.

Bir diğer cinsel isteksizliğin nedeni, cinsel arzuların birbirini tam olarak tatmin etmemesi olabilir. Bir eşin cinsel arzuları özellikle diğerininkinden farklı olabilir ve bu, cinsel ilişki esnasında her iki tarafı da tatmin etmez. Örneğin, bir eş cinsel ilişki sırasında aktif olmak isteyebilir, diğer eş ise pasif olmak isteyebilir. Bu durumda, her iki tarafı da tatmin edecek bir ortam yaratmak zor olabilir.

Cinsel İsteksizliğin Ortadan Kaldırılması İçin Öneriler

Cinsel isteksizliğin ortadan kaldırılması için, öncelikle iletişim konusunda çalışılmalıdır. Bir eşin cinsel arzularının ve isteklerinin diğer eş tarafından doğru şekilde anlaşılması, eşler arasındaki cinsel bağın güçlenmesine ve cinsel ilişki esnasında her iki tarafı tatmin etmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, karşılıklı saygıyı artırmak da önemlidir.

Bir diğer öneri, eşlerin kendilerini daha fazla cinsel olarak doyurmak için yeni şeyler denemeleridir. Örneğin, ilişki esnasında yeni pozisyonlar deneyebilirler, farklı cinsel aktiviteler yapabilirler veya seks oyuncaklarını kullanabilirler. Yeni şeyler denemek, cinsel arzularının daha kolay tatmin edilmesini sağlayacak ve cinsel isteksizliğin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Son olarak, cinsel isteksizlikle ilgili her iki tarafın da fikirlerini paylaşmaları ve önerilerini dikkate almaları önemlidir. Her iki tarafın cinsel arzularını ve isteklerini paylaşması ve anlaması, eşler arasındaki cinsel bağı güçlendirecek ve cinsel isteksizliğin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Anahtar Kelimeler: eşler arasında cinsel isteksizlik, cinsel isteksizliğin nedenleri, cinsel isteksizliğin ortadan kaldırılması.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü