Evde gomalak cila nasıl yapılır

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba, evde gomalak cila yapımı hakkında bilgi edinmek istiyorum. İnternette aramalar yaptım fakat yeterli bilgiyi bulamadım. İşin uzmanı olanların yardımını istiyorum. Evde gomalak cila malzemeleri, adımları ve uygulama teknikleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Lütfen yardım edin. İyi çalışmalar dilerim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,383
1,247
112
Evde Gomalak Cila Nasıl Yapılır

Gomalak cila, ahşap malzemelerin güzelliğini çok uzun süre korumak için uygulanan bir yöntemdir. Gomalak cilayı evde kendiniz yaparak, zamandan ve paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Gomalak cilayı evde yapmak için, iki temel malzeme ve birkaç ara malzeme gereklidir. Bu makalede, evde gomalak cila nasıl yapılır hakkında ayrıntılı bilgileri ve adım adım talimatları bulacaksınız.

Gerekli Malzemeler

Gomalak cilayı evde yapmak için, iki temel malzeme ve birkaç ara malzeme gereklidir. Gerekli malzemeler şunlardır:

• Gomalak yağı
• Sıvı sabun
• Beyaz sirke
• Toz sabun
• Bez
• Sünger
• Kova

Adım Adım Talimatlar

1. Adım: Gomalak yağını kova içine alın ve karıştırın.

2. Adım: Sıvı sabunu karışıma ekleyin ve karıştırın.

3. Adım: Beyaz sirkeyi karışıma ekleyin ve karıştırın.

4. Adım: Toz sabunu karışıma ekleyin ve karıştırın.

5. Adım: Karışımı kullanmadan önce, ahşabı temizleyin ve kurulayın.

6. Adım: Bez ile karışımı ahşabın her yerine sürün.

7. Adım: Karışımı 15 dakika bekletin.

8. Adım: Sünger ile karışımı silin.

9. Adım: Gomalak cilayı kurumaya bırakın.

Evde gomalak cila yapmak, çok basit ve kolay bir işlemdir. Ancak, gerekli malzemelerin kalitesi ve doğru adımların izlenmesi önemlidir. Gomalak cilayı kendiniz yaparak, zamandan ve paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Umarım bu makale, evde gomalak cila nasıl yapılır hakkında açıklayıcı bilgileri sunmuştur.