Evde hangi çiçek iyidir

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Evde Hangi Çiçek Iyidir? Makalesi

Evde çiçek yetiştirmek keyifli ve zevkli bir aktivitedir. Fakat, evde hangi çiçeklerin yetiştirilmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Bu makalede, evde hangi çiçeklerin yetiştirilmesi gerektiği detaylı olarak ele alınacaktır.

Evde Hangi Çiçekler Yetiştirilmelidir?

Evde yetiştirilecek çiçeklerin seçimi, evin ısı ve nem düzeylerine, çiçeğin güneş ışığı ihtiyacına ve çiçeğin ihtiyaç duyduğu sulama sıklığına göre yapılmalıdır. Anemon, orkideler, anthurium ve bitkiler, ev için uygun çiçekler arasında sayılabilir.

Anemon

Anemon çok güneş ışığına ihtiyaç duymazlar ve saksıda kolayca yetiştirilirler. Anemon, kış aylarında az güneş alan mekanlarda bile yetişebilecek kadar güçlü bir bitkidir. Anemon, evinizin her köşesinde yaşamınızı renklendirecektir.

Orkideler

Orkide, evlerde çok popüler olan bir çiçektir. Ancak, orkide, hem doğru sıcaklık, hem de doğru ortam koşullarının sağlanması gereken bir bitkidir. Orkidelerin çoğu, normal sıcaklıklar arasında yetişmeyecekleri için, sıcaklık ve ısı kontrolünün yapılması gerekir.

Anthurium

Anthurium, evlerde yetiştirilmek için çok uygun bir bitkidir. Anthurium, orta derecede güneş ışığına ihtiyaç duyar ve ılık hava koşullarının sağlanması gerekir. Anthurium, köklerinin sık sık kuru kalmasının önlenmesi için haftada bir kez sulanması gerekir.

Bitkiler

Bitkiler, evlerde yetiştirilmek için çok uygundur. Bitkiler, orta derecede güneş ışığına ihtiyaç duyarlar ve bunların çoğu nemli ve topraklı ortamlarını seven bitkilerdir. Bitkiler, her hafta haftada bir kez sulanmalıdır.

Sonuç

Evlerde yetiştirilecek çiçeklerin seçimi, evin ısı ve nem düzeylerine, çiçeğin güneş ışığı ihtiyacına ve çiçeğin ihtiyaç duyduğu sulama sıklığına göre yapılmalıdır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü