Garsonlara ne denir

SokakFeneri

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,299
115
2
Merhaba,

Garsonlara ne denir? sorusunu bilmiyorum ve bu konu hakkında yardım almak istiyorum.

Çalıştığım restoranda garsonların karşılıklı olarak hangi isimleri kullandıklarını öğrenmek istiyorum. Garsonların kendilerine ne denir? Garsonların kendileri birbirlerine ne diye hitap ediyor? Aynı zamanda, garsonların isimleri hakkında bir fikir edinmek istiyorum.

Çalıştığım restoranda bazen garsonların kendilerine ne denir? hakkında sorular soruyorum, ancak her gün değişebilen bir isim kullanıyor olmalarından dolayı farklı cevaplar alıyorum.

Bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Lütfen, garsonların kendilerine ne denir? konusunda deneyimli olan veya bu konu hakkında bilgili olan biri olarak benim için sonuca ulaşmamda yardımcı olun.

Şimdiden teşekkürler.

• Love
  • Like
Reactions: Sare and Sedef

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Garsonlara Ne Denir?

Garsonluk mesleği, insanların yemek almak için restoranlara gittikleri zamanlarda servis, yardım ve hizmetlerinin sağlanmasıyla ilgilidir. Garsonların işleri, ziyaretçilere yardım etmek, siparişleri almak, içecekleri ve yemekleri getirmek ve hizmetin sonunda ödeme almak gibi birçok servis görevini içerir. Bu nedenle garsonlar, yemek sektöründe çalışan en önemli kişilerdir. Garsonlara, birçok farklı ülkede farklı isimlerle hitap edilmektedir.

Garsonların Farklı Ülkelerdeki İsimleri

Birçok ülkede, garsonların adları farklıdır. Avrupa'da, garsonlara "waiter" (garson) veya "waitress" (garson) denir, ancak İngiltere'de "waiter" teriminin kullanımı giderek azalıyor ve yerini "waiter"a bırakıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde, garsonlara "server" (servis eden) veya "waitstaff" (servis ekibi) denir. Avustralya'da ise garsonlara "waiter" veya "waitress" denir.

Diğer ülkelerde de garsonlara farklı isimlerle hitap edilmektedir. Güney Afrika'da, garsonlara "waitron" (garson) denir. Japonya'da ise garsonlara "oshibori" (garson) denir. İspanya'da, garsonlara "camarero" (garson) veya "camarera" (garson) denir.

Garsonlara Saygıyla Nasıl Hitap Edilir?

Garsonlar, müşterilerinden saygı görmek isterler. Müşteriler, servis edilen kişilerden garsonlara saygıyla hitap etmelidir. Garsonlara saygıyla hitap etmek, müşterilerin garsonların hizmetlerini daha iyi almalarını sağlayacaktır.

Birçok ülkede, garsonlara saygıyla "Mr/Ms/Mrs" ile hitap edilir. İngiltere'de, garsonlara "Sir/Madam" ile hitap edilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ise garsonlara "Sir/Ma'am" ile hitap edilir.

Garsonlara Ne Denir?

Garsonların farklı ülkelerdeki isimleri arasında, dünya çapında en yaygın olanı "waiter" veya "waitress"dır. Garsonlara saygıyla hitap etmek için ise, müşteriler "Sir/Madam/Mr/Mrs/Ms/Ma'am" kullanabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)