Gereksiz harcamalardan nasıl kaçınılır?

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Son zamanlarda bütçemi kontrol altına almakta zorlanıyorum. Gereksiz harcamalarım var ve bunları nasıl azaltabileceğimi bilmiyorum. Sizce günlük yaşamda hangi harcamalardan kaçınmalı ve nasıl tasarruf yapabilirim?

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Ben de benzer bir durumla karşı karşıya kaldım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şey, aylık harcamalarımı takip etmek oldu. Bu sayede nereye ne kadar para harcadığımı görebiliyorum ve böylece gereksiz harcamalardan kaçınabiliyorum. Ayrıca, alışveriş yaparken indirimleri takip etmek ve sadece ihtiyacım olan şeyleri satın alarak tasarruf edebilirim.

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Gereksiz harcamalardan kaçınmanın bir diğer yolu da evde kendimize yemek pişirmektir. Dışarıda yemek yemek yerine, yemek yapmak daha uygun maliyetlidir ve aynı zamanda daha sağlıklıdır. Ayrıca, elektrik ve su faturalarınızda tasarruf yapmak için düşük enerjili cihazlar kullanabilirsiniz.

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
İkinci el eşyalar almakta mantıklı bu devirde. Yeni eşyalar almak yerine, ikinci el piyasasını araştırarak daha uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi alışveriş sitelerindeki kampanyaları takip ederek de tasarruf yapabilirsiniz. Letgo, Dolap gibi uygulamalar da çok işe yarıyor.

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Gereksiz harcamalardan kaçınmak için mantıklı bir yol, herhangi bir şey satın almadan önce kendimize "Bu gerçekten ihtiyacım olan bir şey mi?" diye sormaktır. Böylece, ihtiyaç duymadığımız şeylere para harcamaktan kaçınırız ve bütçemizi kontrol altında tutarız.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Gereksiz harcamalardan kaçınmak için, öncelikle aylık gelirinizi ve giderlerinizi hesaplayın. Daha sonra, gereksiz harcamalarınızı belirleyin ve bu harcamalardan nasıl kaçınabileceğinizi düşünün. İkinci el eşyalar alarak ya da evde yemek pişirerek tasarruf yapabilirsiniz. Ayrıca, indirimleri takip ederek ve sadece ihtiyacınız olan şeyleri satın alarak da gereksiz harcamalardan kaçınabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü