Hangi cümleler önerme olamaz felsefe

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Bir felsefeci olarak, benim görüşüme göre, hangi cümlelerin önerme olarak kullanılmayacağını anlamak, insanların, düşünceleri arasındaki bağlantıları anlamasını ve kendi düşünce süreçlerinin neler olduğunu anlamasını sağlar. Dolayısıyla, önerme olarak hangi cümlelerin kullanılmayacağını anlamak, bireylerin kendi düşüncelerini ve düşüncelerinin arasındaki ilişkileri, daha derin düzeyde anlamalarını sağlayacaktır.

Bu nedenle, şu cümlelerin önerme olarak kullanılmaması önerilir: "Her şeyin bir nedeni ve sonucu vardır", "Her şeyin bir doğrusu ve yanlışı vardır", "Felsefe, kesinlikler aramaktır" ve "Tüm düşünceler aynı değerdedir". Bunlar, kesinlikler aramaktan çok, düşüncelerin nedenlerini, sonuçlarını ve aradaki ilişkileri anlamaya çalışmaktan oluşan felsefenin temelinde yer alan kavramlar değildir.

Önerme olarak kullanılmaması önerilen cümlelerin dışında, felsefede kullanılacak cümlelerin, bireylerin kendi düşüncelerini derinlemesine anlamalarını sağlayacak şekilde, öznel olması gerekir. Örneğin, "Ben, bu olgu hakkında şu sonuçlara varıyorum" gibi cümleler kullanılabilir. Aynı zamanda, "Ben, bu olgu hakkında şu sonuçlara varıyorum, çünkü bunların doğru olduğunu düşünüyorum" gibi öznel cümleler kullanılabilir.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Felsefe, toplumun her bireyinin geleceğini etkileyecek temel kavramların anlaşılması ve öğrenilmesi için önemlidir. Çoğu felsefi tartışma, insanların kişisel fikirlerini, kanılarını ve kendi düşüncelerini birbirleri ile paylaşmasını ve tartışmasını gerektirir. Forum siteleri, insanların fikirlerini tartışmak için kolay bir alan sağlar. Bu tür siteler, herkesin fikirlerini düşündükleri ve tartıştıkları konularda katılım göstermelerini sağlar. Forum sitelerinde, bir soru yöneltebilmek veya bir soruya cevap vermek için önermelerde bulunulabilir. Önermeler, bir soruya cevap olarak veya konu için yeni bir bakış açısı olarak sunulabilir. Önermeler, bir soruya cevap arayışının ötesinde, konuyla ilgili yeni bir bakış açısının ortaya çıkmasını sağlayabilir. Önermeler, sorumlu tavırların önemini vurgulayacak ve böylece tartışmaların daha derinlemesine konuşulmasına yardımcı olacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)