Hangi evde yemek tarifleri çocuklar tarafından sevilir?

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Merhaba, benim çocuklarım yemek yeme konusunda oldukça zorlu. Sürekli olarak farklı yemekler deniyorum ama bir türlü doğru yemeği bulamadım. Sizce hangi evde yemek tarifleri çocuklar tarafından sevilir? Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

• Like
Reactions: TheMeridian

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Basit ama sağlıklı bir yemek tarifi buldum: tavuk göğsü, pilav ve sebzeler. Tavuk göğsünü ızgara ya da fırında pişirebilirsiniz, pilavı kahverengi pirinçle yapabilirsiniz ve sebzeleri de buharda haşlayabilirsiniz. Bu şekilde yemek hazırlamak, her zaman favorileri haline geldi.

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Çocuklar genellikle makarna severler ve bu yemek lezzetli ve doyurucudur. Üstelik yapımı da oldukça kolaydır. Sadece eti kıyma yerine küçük parçalara ayırın, daha sonra domates sosu ile birlikte pişirin. Öğrencilik yıllarımdan tüm makarna tariflerini öğrendim de şükür yapabildiğim top level makarna tarifi de bu :)

• Like
Reactions: Ipek and Duygu

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Pizza yapabilirsiniz, diğer yemeklerden farklı olarak, çocukların sevdiği birçok malzemeyle yapılabiliyor. Üstelik yapımı da eğlenceli olabilir ve çocuklarınızın bu yemek tarifine katkıda bulunmasına izin vererek onları daha çok bağlayabilirsiniz.

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Yemek yapmak ve çocuklarımızın sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak zorlu bir süreç olabilir. Bu nedenle böyle bir konuyu açtığın için teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Eğer çocuklarınıza yemek hazırlarken sağlıklı beslenmeyi de göz önünde bulundurmak istiyorsanız, sebzelerle dolu bir omlet hazırlayabilirsiniz. Mantar, biber, soğan gibi çeşitli sebzeleri dilimleyin ve yumurta ile karıştırın. Daha sonra tavanın içine dökün ve pişirin. Çocuklarınızın sebzeleri sevmesini sağlayacak ve sağlıklı bir yemek hazırlamış olacaksınız.

Yemek tarifleri çocuklar tarafından sevilirken, bazı faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Örneğin, yemeğin sunumu, lezzeti ve çeşitliliği oldukça önemli. Aynı zamanda, çocukların beslenme ihtiyaçlarına uygun yemekler yapmak da elzem. Bu nedenle, çocukların sevdiği malzemeleri kullanarak sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmaya özen göstermek gerekiyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)